• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Orta Doğu'da gerilim tırmanıyor! NATO'dan flaş açıklama

Yeniakit Publisher
2024-04-19 20:21:00 -
Orta Doğu'da gerilim tırmanıyor! NATO'dan flaş açıklama

Dünyayı kaosa sürüklemek isteyen İsrail'in neden olduğu olaylar Orta Doğu'da gerilime neden olurken NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, olayların kontrolden çıkmaması gerektiğini belirterek, tüm taraflara itidal çağrısı yaptı.

Stoltenberg, NATO-Ukrayna Konseyi Toplantısının ardından yaptığı açıklamada, İsrail'in İran ve Suriye'ye saldırdığı iddialarına değindi.

G7 ülkelerinin çağrısına katıldığını ifade eden Stoltenberg, "Orta Doğu'da yeni bir savaş kimsenin çıkarına değil. Çatışmanın kontrolden çıkmaması hayati önem taşıyor. Bu nedenle tüm tarafları itidal göstermeye çağırıyoruz." dedi.

G7 dışişleri bakanları, iki günlük toplantılarının sonunda kabul ettikleri ortak bildiride İran ve İsrail'i gerilimin daha da artmasını önlemek için çalışmaya çağırırken, İsrail’in Gazze'de uluslararası insancıl hukuk da dahil olmak üzere uluslararası hukuka tam olarak uymak zorunda olduğunu vurgulamıştı.

İsrail'in İran ve Suriye'ye saldırdığı iddiaları

İran devlet televizyonu, İran Hava Kuvvetleri Üssü'ne ev sahipliği yapan İsfahan eyaletinin kuzeydoğusunda patlama seslerinin geldiğini duyurmuştu.

İran resmi ajansı IRNA da patlama seslerinin Tebriz eyaletinin kuzeybatısından da geldiğini kaydetmişti. Amerikan medyası ise ABD'li yetkililere dayandırarak yayımladığı haberlerde, İsrail'in İran'a yönelik saldırı düzenlediğini bildirmişti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İsrail makamları, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken İranlı yetkililer, henüz doğrudan İsrail'i suçlamadı.

Öte yandan, Suriye haber ajansı SANA'nın askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail'in, ülkenin güney sınırlarındaki hava savunma sistemlerinin bulunduğu birkaç noktaya roket saldırısı düzenlediği ileri sürülmüştü.

Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı" target="_blank">
Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı
Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı

Gündem

Putin Reisi ile görüştü! İsrail ve İran'a itidal çağrısı

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

NATO GENEL SEKRETERİ TARAFLARI SUKUNETE ÇAĞIRIYOR, SAVAŞ HİÇ KİMSENİN YARARINA DEĞİL DİYOR, SANKİ DÜNYA İSRAİL'İN İNSAFINA TERK EDİLMİŞ SAHİPSİZ GEZEGEN MİSALİ DAVRANIŞLAR DÜNYA DEVLET ADAMLARINA VE MEDENİ DEVLETLERE HİÇ YAKIŞMIYOR, BU AYIP ONLARIN YÜZ KARASIDIR, DÜNYA BARIŞINI BOZAN, DÜNYA GÜVENLİĞİNİ SARSAN DÜNYANIN MİKROBU OLAN TEK DEVLET VAR O DA İSRAİL, VUCUTDAKİ MİKROPTAN KURTULMAK İÇİN ONU ÖLDÜRMEK GEREKİR, BU MEDENİ CESARET HANGİ DEVLETTE VAR? AH OSMANLIM SENİN ELİNİ, AYAĞINI ÖPSÜNLER, DÜNYA SANA VE SENİN SİSTEMİNE MAUTAÇTIR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23