Ömer Dinçer, Davutoğlu'nun partisinde yer alacak mı? Açıklama geldi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen partisinde yer alacağı ileri sürülen eski bakan Ömer Dinçer, "Siyaset defterini kapattım" dedi.

23 Nisan 2019 Salı 09:30
Ömer Dinçer, Davutoğlu'nun partisinde yer alacak mı? Açıklama geldi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı iddia edilen yeni parti oluşumuyla igili kulis haberler gelmeye devam ediyor. 

Davutoğlu'nun dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama yeni partinin yakında kurulacağı işareti olarak yorumlandı. Bir süredir Davutoğlu'nun yeni parti oluşumuyla ilgili kulis aktaran Yeni Şafak yazarı Hasan Öztürk, eski bakan Ömer Dinçer'in Davutoğlu'nun ekibinde olduğunu yazmıştı. Öztürk, Dinçer'in kendisine yönelik dolaylı cevabını köşesine taşıdı.

Öztürk'ün yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"(...) Yazının bir bölümünde, şu ifadelere de yer vermiştim, “İki parti dedik ya bunlardan birincisi, eski Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başını çektiği eski bakanlardan Ömer Dinçer gibi isimlerin de içinde bulunduğu grup.”

Bu ifadelerime Ömer Dinçer Bey’den dolaylı bir cevap geldi. İkimizin de ortak dostu olan bir büyüğümüzü arayıp, şöyle demiş, “Ahmet Davutoğlu ile komşu olduğumuz için parti kurma çalışmalarında ismim birlikte anılıyor. Ama ben siyaset defterini kapattım.”

Dahası da var ama “beyan esastır” diyerek Sayın Dinçer’in gönderdiği mesajı “şimdilik” doğru kabul ediyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 09:30

YORUM YAZ

 • BariBari1 ay önce
  Beni de alın bari
 • kemalkemal1 ay önce
  böyle yorumlar spekülasyona benziyor. gündemde kalma hamleleri olsa gerek...
 • kenan karakenan kara1 ay önce
  tabi kapatir defteri cok cok güzel emekli ayligini yemekvarken haram olsun millet aclik sinirinda gecinirken sizlerin aldiginiz emekli paralari
 • oyun büyükoyun büyük1 ay önce
  Fetönün derdi bunlara parti kurdurup akpnin oyunu bölüp ekremi başkan yapmak
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  İşinizdemi yok babam,TÜRKİYE'nin iç ve dış düşmanlarına hizmet etmeyi bırakın!
 • m.turkm.turk1 ay önce
  "Mil" liEğitimi mahvetti, artık siYaseti bırakmış?!?!
 • yorumcu74yorumcu741 ay önce
  Milli Eğitim Bakanlığı döneminde eğitimi çökerten bakan!..
 • Hasan ÇetinHasan Çetin1 ay önce
  Ey! Ahmet Davutoğlu,bir Konyalı olarak seni çok seviyorduk ama sen yüzümüzü kara çıkardın,ahde vefaya uymadın onun için senin başarılı olmaman için Allahü Tealaya dua edeceğim.Kimsenin müslümanları bölmeye hakkı yoktur.Sayın Reisimizin yanında yer alacaktın.Çok yazık ettin.
 • Aman aman Aman aman 1 ay önce
  Allah korusun Dinçer gibilerden
 • Abdullah Abdullah 1 ay önce
  Abdullatif Şener de parti kurmuştu. Sahi o nerede şu an. Davutoğu ve tüm hevesli kurucular,faydanız olsun istiyorsanız girin mevcut bir partiye. Millet bölünmüşlükten bıktı zira.
 • Halit yusufoğluHalit yusufoğlu1 ay önce
  Ben de olmayan partinin üyesi olmamak için başvuracam....
 • MİSAFİR42 MİSAFİR42 1 ay önce
  Başka partiyi bilmem ama SN DAVUTOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI BİR MANİFESTO NİTELİİNDEDİR EĞER REİS LİYAKATSİZ TEORİK OLARAK YETİŞMİŞ MUTFAKTAN YETİŞ MEMİŞ HALKI VE SORUNLARINI GÖRMEZDEN GELEN DANIŞMANLAR VE TEPEDEN İNME SİYASETE GİREN DAMAT VE GİBİLER KENDİLERİNİ ZÜMRÜDÜ ANKA ZANNETMELERİ TABANIN REİSE VERDİĞİ SINIRSIZ DESTEĞİNDE BİR GÜN SONA ERECEĞİNİ BİRİLERİNİN HATIRLATMASI GEREKİYOR Vesselam
 • AAAA1 ay önce
  AKP YENİLENECEK DİYE İSTİSNALARI VAR AMA GENEL OLARAK TECRÜBELİ AKİL ADAMLARI DIŞARIDA BIRAKTIĞI İÇİN ŞİMDİ NASIL TOPARLAYACAKLARINI BİLMİYORLAR TOPARLAMAK İÇİN YAPTIKLARI HAREKETLERDE BELLİ ANKARA İSTANBUL GİTTİ BURSA DİREKTEN DÖNDÜ BU ARADA BURSADAKİ BAŞKANIN ALINMASI ÇOK DOĞRU İDİ AMA MELİH GÖKÇEKİ NEDEN ALIRSIN KADİR TOPBAŞI NEDEN ALIRSIN AKP DE HALA ÇOK KIYMETLİ ADAMLAR VAR AMA GENEL OLARAK ÇOL ÇOCUK DENECEK ADAMLARDA ÇOĞUNLUKTA ABD NEDEN KAŞAR ADAMLARINDAN VAZ GEÇMİYOR ADAM SEKSEN YAŞINDA DEVLET HALA KULLANIYOR TECRÜBESİNDEN FAYDALANIYOR ERDOĞAN HER ŞEYİ YAPARIMDA ISRAR EDERSE AKP DÜŞÜŞÜNÜ DURDURAMAZ PATRONLAR FABRİKA İÇİNE GİRİP KAYNAK İŞLERİYLE UĞRAŞMAZ GÜVENİLİR İŞ BİLEN ADAMLAR DİKER ONLAR ÜZERİNDEN YÖNETİR YÖNETEN AKILDIR AKILLARI YÖNETİR
 • Mustafa Başoğlu Mustafa Başoğlu 1 ay önce
  Bu yüzünden 25 senelik öğretmen olan eşim tayinini 1 sene yaptırmadı.. Çocuklarım ve eşimin göz yaşları burnundan fitil fitil gelsin. Ben hakkımı helal etmiyorum. Rabbim bize u pisliğin bize yaşattığının 1000 katını ona yaşatsın. Ahirette de nasibi olmasın İnşallah!...Amin-Amin-Amin...
 • Çok dopruÇok dopru1 ay önce
  Sayın Dinçer in hiçbir şeye karışmayıp kenarda durması hem kendisi hem de millet adına çok doğru bir karar olmuş

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mayıs 2019