• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

'Olayın esasına inmeliyiz' deyip açıkladı: Bunu yapmadıkça koronavirüsten yakamızı kurtarmamız mümkün değil

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, "Yaşananların müsebbibi sadece koronavirüsü değil" dedi. Olayın esasına inilmesi gerektiğini belirten Büyüközer, "Koronavirüs, yaratma gücünü elinde tutan ALLAH'ın bir mahlukatı. Ona emretti, dünyaya geldi ve cezalandırmak istediği insanları onun vasıtasıyla ikaz etmeye ve ders almaya görevlendirdi" ifadelerini kullandı.

2020-03-26 16:59:00 - 2020-03-26 17:03:36

 yeniakit.com.tr  Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan bir salgına dönüşen koronavirüs nedeniyle 22 binden fazla insan hayatını kaybetti. Virüs nedeniyle birçok ülke acil durum ilan ederken GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer salgına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın daha önce böyle bir salgına girdabına girmediğini dile getiren Büyüközer, virüsün tabiri caize ilahi bir musibet olduğunu söyledi.

Dünyanın bütün yerlerinden insanların tedirgin olduğunu belirteren Büyüközer, "İnsanların ticaretleri, sağlıkları ve her türlü düzenleri bozuldu. ALLAH gönderdiği kitapta bunları zaten söylemiyor mu? Hatırlayalım, "İnsanlar imtihandan geçirilmeden sadece 'İman ettik' demeleriyle bırakılıverileceklerini mi sandılar? Andolsun ki biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette ALLAH, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır. Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ne yanlış) hüküm veriyorlar! Ankebüt Suresi 2. ve 4. ayet." ifadelerini kullandı.

"Koronavirüs ALLAH'ın bir mahlukatı"

Olayın esasına inilmesi gerektiğini kaydeden Büyüközer, konuşmasının devamında şunları aktardı:

"Yaşananların müsebbibi sadece koronavirüsü değil. Koronavirüs, yaratma gücünü elinde tutan ALLAH'ın bir mahlukatı. Ona emretti, dünyaya geldi ve cezalandırmak istediği insanları onun vasıtasıyla ikaz etmeye ve ders almaya görevlendirdi. Olaya böyle bakmadığımız müddetçe biz sadece elimizi yıkamakla sevdiğimiz insanlarla uzaktan selamlaşmakla ve türlü tedbirler alarak bu beladan yakamızı kurtarmamız mümkün değil. Bunun esasına inmemiz lazım. Bu musibet neden başımıza geldi"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Güney Doğulu

Dr. Hüseyin Kami Büyüközer esas mı araştıyorsunuz? Dünya'daki müslümanların haline bakın anlarsınız... Bir AB hevesi içinde bütün inanç temellerimizi sarsan anlaşmalara imza atmak Kitabımızın neresinde yazıyor.
 • Yanıtla

AYH8N ERG8N8Z EWET

Allah razı olsun muhterem.Agzına sağlık.Deizm ve Atası Ateistlere bir örnek olur inşallah. Sene 2018 calıştığım işletmenin mescidinde cuma namazı kılıyordum. Secdeye vardığımda tam alnımın hizasında bir karınca,başaımı o' ezilmesin diye hafif sağa kaydırdım ve secdeye vardım. Ben secdeye varırken,sanki bir el o uçamıyan karıncayı havalandırdı ve sola doğru çekti ve ben karıncanın havadan sol tarafa havalananıp, bir kavis çizerek nasıl geçtiğine alenen şahit oldum. Cenabı allahın kudreti arayan her zeka için bile; gözünün bir karış önünde. Allah rızası için kendimize gelelim ve derin bir vicdan muhasebesiyle kendimizi sorgulıyalım,neyi nerede yanlış yaptık. Rehberimiz Kuranı Kerim önümüzde,ilâhiyatcılarımız var, Din alimlerimiz,İmamlarımız var. Bu konuda tek eksiğimiz kendi yanlışlarımızın, eksiğimizin farkına varmamamız. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı