Okullar şimdi daha güvenli

Güvenli Okul Projesi kapsamındaki 762 okulun tamamına yeni eğitim öğretim yılı başlamadan güvenlik sistemleri kuruldu. Güvenlik sistemleri sayesinde, okullar ve çevresinde, suç ve suçluların sürekli takibi yapılarak öğrencilerin çağın gereklerine uygun güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri sağlanacak.

12 Eylül 2019 Perşembe 10:19
Okullar şimdi daha güvenli

 Ankara 

Savunma sanayisinde geliştirilen teknolojilerin okullardaki kullanımı yaygınlaştırılarak öğrencilerin daha güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri sağlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, Güvenli Okul Projesi kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğünce riskli olduğu belirlenen ve öncelik arz eden 71 ildeki 762 okulda, her bir okul için 6 sabit ve bir hareketli kameradan oluşan güvenlik sistemleri tedarik edilerek okullara kurulması amaçlandı.

Kameralarla öğrencilerin derste ve teneffüste oldukları sırada okul ve etrafının daha etkin şekilde izlenmesi mümkün hale geldi. Söz konusu sistemler 7/24 kayıt yaparken, okulların güvenliği pekiştirildi.

Tedarik edilen güvenlik sistemleri sayesinde, okul ve okul çevresinin, suç ve suçluların sürekli takibi yapılarak öğrencilerin çağın gereklerine uygun güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmelerinin sağlanmasına, muhtemel şiddet olaylarından ve madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan korunmalarına katkıda bulunuldu.

Proje kapsamındaki 762 okulun tamamında kurulumlar 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamadan tamamlanarak, sistemler Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün kullanımına sunuldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 10:19

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Eylul 2019