• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Okullar açıldığında işleyiş nasıl olacak?

Okulların açılacağı tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Bakan Selçuk yüz yüze eğitimin 1 ay ertelendiğini duyurdu. Peki okullar açıldığında işleyiş nasıl olacak? İşte detaylar...

Yeniakit Publisher
2020-08-12 21:44:00 - 2020-08-12 21:47:09
Okullar açıldığında işleyiş nasıl olacak?

Okullar açılacak mı artan koronavirüs vakaları nedeniyle ertelenecek mi soruları öğrenci ve veliler arasında merak konusu olurken Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan açıklama geldi.

Yüz yüze eğitim 1 ay ertelendi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bilim Kurulu toplantısı sonrasında alınan kararla ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk 31 Ağustos itibariyle uzaktan eğitim 21 Eylül itibariylede yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurdu. Ziya Selçuk, 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin başlanacağını belirtti.

Özel okullar isterlerse 17 Ağustos'dan itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. Yüz yüze eğitim alamayan öğrenciler yine uzaktan eğitim araçlarıyla eğitimlerine devam edecekler. 

Uzaktan eğitim araçları öğrencilerin kendi kademelerine uygun içerikler çerçevesinde EBA televizyon kanalları, kendi öğretmenleri ile yaptıkları canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA internetin içeriğindeki konulardan oluşacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk velilere hitaben; öğretmenlerimize, okullarımızın destek personellerine, servis sürücülerine varana kadar okullarla ilgili herkezin sağlık durumu HES kodları marifetiylede takip altında olacak dedi. Ailesinde ya da yakın çevresinde virüs tanısı konmuş kişiler bu sistem sayesinde tespit edilebilecek ve gerekli önlemlerin alınacağı belirtildi.

MEB tarafından öğretmenler, öğrenciler ve veliler için rehber kılavuzlar hazırlandığını belirten Bakan Selçuk, teneffüs ve benzeri durumların nasıl yapılacağı gibi uygulamaların standartları bu kılavuzda yer aldığını açıkladı. Ziya Selçuk, okullarda ki maske tedariği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacağını, okullarda hijyen standarlarının gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği iki bin denetmen tarafından inceleneceğini belirtti. Açıklamasının devamında Bakan Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin ilk haftasında özel bir uyum programı yapılacak olup uyum programının bir benzeri daha öncesinde de öğretmenlere yapılacağını söyledi.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayrettin Hatunoğlu

Boş verin okulları hiç açmayın daha iyi. Zaten okullar açıkken de eğitim yaptırmıyorsunuz öğretmenlerin ellerini kollarını bağlamış öğrencileri eğitmelerini istiyorsunuz. Şöyle bir bakın çevrenize bilinçli insanlar görebiliyor musunuz?Eğitilmiş insanlarda biraz bilinç olur. Herkes canının istediği gibi davranıyor.Kural kanun takan yok. Demek ki eğitim doğru dürüst yapılmıyor. Devletin parasını boşuna harcamayın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı