• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Okan Bayülgen'den 'Z kuşağı' eleştirisi! 'Elimizde telefon geri zekalı gibi...'

Katıldığı bir söyleşide "Z kuşağı" eleştirisinde bulunan Okan Bayülgen, "Z kuşağı özgürlükten bahsediyor ama itaat etmeye hazır." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-16 19:43:00 - 2022-05-16 19:49:01
Okan Bayülgen'den 'Z kuşağı' eleştirisi! 'Elimizde telefon geri zekalı gibi...'

Kocaeli Kitap Fuarı'na konuk olan Okan Bayülgen, "Z kuşağı" eleştirisinde bulundu.

"Z kuşağı özgürlükten bahsediyor ama itaat etmeye hazır." diyen Bayülgen, "Türkiye'de Z kuşağı, örneğin Londra'ya kapağı atmak istiyor. Londra’ya gitmesinin sebebi Türkiye'den memnun olmaması. Türkiye'de itaat etmek istemiyor ama Londra ya da başka bir yere giderse orada itaat etmeye hazır." ifadelerini kullandı.

'Başka bir yere giderse orada itaat etmeye'

Gençlerde kitap okuma oranının az olduğunu belirten Bayülgen, "Gençlerle konuştuğumuzda çok fazla kitap okumadıklarını düşünüyorum ama sorduğumda okuduklarını söylüyorlar. Çok fazla isim biliyoruz çok fazla malumat, enformasyon var. Elimizde telefon geri zekalı gibi dolaşıyoruz." dedi.

Katıldığı bir televizyon programında, "Z kuşağından hiç hazzetmiyorum. Z’nin bir bölümünü çok seviyorum. Bir bölümüyle de ölünceye kadar düzenli olarak kafa bulmak istiyorum." şeklinde konuşan Okan Bayülgen, kitap fuarındaki söyleşisinde de şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’de Z kuşağı, örneğin Londra'ya kapağı atmak istiyor. Londra’ya gitmesinin sebebi Türkiye’den memnun olmaması. Türkiye’de itaat etmek istemiyor ama Londra ya da başka bir yere giderse orada itaat etmeye hazır.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Tamamdır

Doğru söze ne denir.

tasova

Bozuk saat bile dogruyu gosterbilecegini biliyordum, fakat Bayulgen??? Sok
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23