Nihat Genç'ten bomba açıklama! Ekrem İmamoğlu, HDP'ye seçim rüşveti olarak oraya mı verdi?

Nihat Genç, 23 Haziran'da İstanbul'da tekrar edilecek olan yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

26 Mayıs 2019 Pazar 16:31

Muhalif gazeteci ve yazar Nihat Genç'ten 23 Haziran'da yenilecek İstanbul seçimleri hakkında çok önemli açıklamalar geldi.

Youtube kanalı Veryansın TV'de çarpıcı iddialar gündeme getiren Nihat Genç, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na çok ağır suçlamalar yöneltti.

Ekrem İmamoğlu'na "iman" edenlerin ileride çok pişman olacaklarını dile getiren Genç, CHP ve Ekrem İmamoğlu'nun HDP/PKK ile yaptığı seçim pazarlığını deşifre etti.

İmamoğlu İSPARK'ı PKK'ya mı peşkeş çekti?

"İmamoğlu ya da CHP seçim rüşveti olarak ne verdi?" diye soran Nihat Genç, CHP adayının HDP ile seçim rüşveti konusunda anlaştığını ima etti ve sözlerini şöyle sürdürdü;

"İki tane meclis üyesi mi... Yoksa? İSPARK diye bir şey var, otoparklar... Otopark, on bin tane otopark var... Bunların işletmesi. Bu İSPARK'ın, İstanbul otoparklarının işletmesi HDP'ye verildiği takdirde, HDP dediğin elamanları nereden geliyor? PKK ya da Kandil! İstanbul'un göbeğinde 2 bin, 3 bin tane Kandil demek!"

"İstihbarat zaafiyeti doğurur" uyarısı

Böyle bir ihtimal karşısında yaşanabilecek istihbarat zaafiyetine karşı uyarılarda bulunan Genç, PKK'nın hendek eylemlerini hatırlatarak, "Mardin'de yolları nasıl kontrol ettiklerini belediye güçleri ile gördünüz!" dedi.

Nihat Genç şöyle devam etti;

"Bu istihbari açından çok tehlikeli bir şey mi, değil mi? Hadi soruyorum; İSPARK'ın HDP'ye bir seçim rüşveti olarak verilmesi, bir örnek olarak bunu veriyorum, bir aydın olarak felsefe okudum, mantık okudum, kafamdan yorumlayıp söylüyorum size... İSPARK'ın HDP'ye bir seçim rüşveti olarak verilmesinden sonra İstanbul'un güvenliği ne olacak, bu sorunun cevabı var mı? İmamoğlu'nu yine desteleyin, ama uyanık olun iman etmeyin, iman ederseniz yarın soru soramazsınız! 'Sen ne yaptın' diyemezsiniz? FETÖ'de olduğu gibi.."

Yeni bir internet sitesi kuracak

Diğer yandan, Nihat Genç konuşmasında kendisine yeni bir internet sitesi kuracağını da açıkladı.

Uzun yıllardır ODA TV ile birlikte medyada yer alan ve yazı ve yorumlarını ODA TV markası altında yayınlayan Nihat Genç'in bu kararı almasında, ODA TV'nin Ekrem İmamoğlu yanında saf tutmasının etkili olduğu belirtiliyor.

Nihat Genç'in, "İnternet haber sitesi veryansın.com... Şunu da desteklemeden bunu da destelemeyen ama ülkenin bekasını destekleyen, doğru olanı destekleyen bir kanala hızla ihtiyacımız var" sözleri de ODA TV'ye bir "tarafsızlık" eleştirisi olarak algılandı.

ODA TV son günlerde sık sık, Ekrem İmamoğlu ve İmamoğlu'nun basın danışmanı Murat Ongun'a övgü dolu haberleri ile gündeme geliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 16:31

YORUM YAZ

 • mevhibe inalmevhibe inal22 gün önce
  İnşallah yapmamıştır!Bu kadar kötü politikalar olmaz olsun. İçerde, dışarda kötülükten pay kapmaya çalışırkensermaye de Vatan toprakları - Dinimizin Peygamberi!. Kendinize gelin!
 • galipgalip23 gün önce
  bu nihat a bi haller oldu ama anlayamadım
 • ERDALERDAL23 gün önce
  Yani bu Nihat GENÇ kimin kayığına binerse onun küreğini çekiyor dün halk tv,sky türk,ulusal bu gün veryansın yarın kim bilir neresi bu tür yazarlardan fayda gelmez yapmayın bunlardan medet ummayın19.10.2013Dün akşam Halk TV'de konuşan Odatv yazarı Nihat Genç, 9 Ekim Yargıtay Kararları'nın bir ihtilal olduğunu söyledi.27 Mayıs'ın bir partiyi 9 Ekim'in ise orduyu tasfiye ettiğini belirten yazar Genç, "Türk ordusunun tasfiye edilmesine ise Dünya Nizamı'nın başta NATO karar verdi" dedi.Nihat Genç konuşmasında darbelere karşı gelen olduğunu söyleyen Tayyip Erdoğan döneminde iki darbe bir ihtilal olduğunu, birinci darbenin Meclis'te bütçe görüşmelerine Sayıştay denetiminin getirilmemesi olduğunu, ikinci darbenin Gezi Olayları'nda fişlemeler işten kovmalar işadamlarına gözdağı vermeler ve devletin en sıradan özgürlüklere karşı hukuk dışı şiddet kullandığını söyledi. Ancak 9 Ekim Yargıtay Kararları'nın tam anlamıyla bir ihtilal olduğunu belirten Genç, "hukuk kullanılarak Türkiye Ordusu tasfiye edildi" şeklinde konuştu.
 • ERDALERDAL23 gün önce
  SKY Türk televizyonunda yayınlanan "Nihat Genç ile Ne Var Ne Yok" adlı programda Nihat Genç, AK Parti seçmenine ağır eleştirilerde bulundu: "Bunlar hödükleştirilmiş insanlar."HÖDÜKLER, BAKTERİLER BUNLARA OY VERİYORNihat Genç, AKP'nin aldığı yüzde 47'lik oy oranı içinde zeki insanlar bulunmadığını iddia etti. "Bunlar zeki insanlardan, yazarlardan, ciddi siyasetçilerden oy alamazlar. Bunlar hödükleştirilmiş insanlardan oy alırlar. Atarsın kapılarına iki kilo şeker, 5 kilo kömür alırsın oyunu" diyen Nihat Genç, insanların Borsa rakamları ile kandırıldığını, ancak bu ülkede insanların açlıktan, yetersiz beslenmeden öldüğünü savundu.
 • MEMLEKETİMMEMLEKETİM23 gün önce
  CHP HDPKK ORTAK ELBET İ.B.B YE PKKLILAR DOLACAK HALKIN %52 Sİ UYANIK BUNLARA KANMIYOR ÇOK ŞÜKÜR.CUMHUR İTTİFAKI ÜLKENİN GARANTİSİDİR
 • KüskünKüskün23 gün önce
  Ne değişmiş olacak. . Halen isparkın geliri fetöye gidiyor bir çok kurumda olduğu gibi orası da kaynak... AKP ne yapıyor hiç birşey.
 • aliali23 gün önce
  Böyle saçma sapan baberlerle dahada çok oy kaybı yaptırıyorsunuz cumhur ittifakına haberiniz olsun artık sıktı gerçeten kına geldi yalan dolan haberlerinizden akp mhp niye hdp lilerin oyunu kapmak için çocouk katiline insiyatif tanıyorlar
 • Halk Halk 23 gün önce
  Yalan
 • EmeklEmekl23 gün önce
  Öyle pislik yaparsa kazansa bile indirilmeli
 • TakipçiTakipçi23 gün önce
  Düşünün neden ...?Düşünü neden dünyada bütün pislikler bu İmamoğlunu destekliyorlar , acaba Türkiyeyi çok sevdikleri için mi ? Yoksa bu proje imamoğlu yoluyla büyük Türkiyenin yolun kesip durdurmak için mi ? . Özgür insana bir işaret yeter .Uyan Türkiye.
 • BatıleziciBatılezici23 gün önce
  Adına bakılırsa düne kadar ülkücü geçinmişsin Bozkurt rumuzlu, peki nedir bu günkü bu PKK ittifakı seviciliği? Önce millet diyorsunuz şimdi önce zillet diyorsunuz...
 • MisafirMisafir23 gün önce
  Hepsini hdp ye vermesin tabi seçilirse birazını da akşenerin yavru kurtlarına ayırsın bi tarafta hevaller bi tarafta kurtçuklar ittifak halinde bi daha ki seçimlere kadar yaşayıp giderler
 • Alkan Alkan 23 gün önce
  FASIST VE TERÖRIST DESTEKCISI TÜRKIYE HAINI DÜSMANLARI DINSIZ IMANSIZ SURATSIZ IMANSIZOGLUNUN BÖYLE BIR PLANI VARSA EGER DEMEKKI VAR VE GERÇEKLESMEDEN BEN ÇOK DEGERLI MIT MÜSAVIRI SAYIN HAKAN FIDANA VE ÇOK DEGERLI ÌÇISLERI BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLUYA SESLENIYORUM KESINLIKLE BU IMANSIZOGLUNUN BUNDAN SONRA ATACAGI HER ADIMINI TAKIP ALTINA ALINMASI GEREKIYORSADECE IMANSIZOGLUMU HAYIR FETÖ CHP HDP PKK DHSKPC VE FETÖCÜ IP IN BASINDAKI KART SOKAK SÜRTÜGÜ MERAL AKSENERDE TAKIP ALTINA ALINMASI SART BU HAINLER TÜRKIYE DÜSMANLARI BASTA FETÖCÜ TERÖRISTLER OLMAK SARTIYLA CHP PKK HDP DHSKPC HEPSI DIS GÜÇLERIN EMRINDE TÜRKIYENIN HUZURSUZLUGU IÇIN VEDE BIR KARISIKLIK ÇIKARIP ÜLKEMIZI KAOSA SÜRÜKLEYEBILMEK IÇIN HEPSI ADETA SON GAZ ÇALISIYORLAR NIHAT GENÇ DENEN BU GAZETICININ SÖZLERINE VE SÖYLEDIKLERINI YABANA ATILMAMASI LAZIM KESIN KEZ
 • JurnalJurnal23 gün önce
  Kimse,kimseyi kandırmasın bu ülkede BEKA diye bir sorun varsa;İDAM olmalı...İDAM yoksa demek ki BEKA diye bir sorunumuz yok!Madem böyle bir sorun var İDAM'I NİYE GETİRMİYORSUNUZ KARDEŞİM!CHP size iyi getirecek!
 • Metin UyulanMetin Uyulan24 gün önce
  Bu şayet Müdafa seçimi kazanırsa ola bilir ama çok uzun zamandır CHP yönetimin de ki Belediyeler de ızbandut gibi sportif mi sportif Temizlik işçileri vazife yapıyor . Bir de öyle sol içerikli konuşmalar yapıyorlar ki polit büro üyeleri bir Raya gelişmiş . İç İşleri bakanımız 700 PKK’lı dağ da kalmış diyor bence bunların bir kısmı şehirlerde .
 • BozkurtBozkurt24 gün önce
  Yav he he dune kadar ulusalci diye asagiladiginiz nihay genc e simdi sahip ciktiniz hayrola
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu24 gün önce
  Nihat Gencin tesbiti çok doğru bu yazısını okur okumaz Zihnime 1970 ve 1990 senesi arasına takıldı,,çünkü ben 1980 ve 2000 arasında çalışırken O zamanla vesayetçi hükümetler zamanında bir sürü Mafya Babaları vardı,,bu Mafya babaları genelikle,,Belediyelerden kanunu veya kanunsuz olarak OTO PARK VE MEYHANA İhaleleri bu Babalar yapardı bu Mafya babaları piyasada en Ucuz elaman KÜRT geçleriÇalıştırılardı bu elamanlar bazen zorla haraç alırlardı milletten,,Bu işi bana Libyaya gelen bir KÜRT Düz işçi anlatı kendisi O zaman Mafya Babası Sarı Osman vardı onun yanında çalışmış kendisi bir Cinayetten dolayı Libyaya kaçırıldı,,So adı AŞKENAZ KÜRTLERİNDE,,,yanı yahudi kökenli,,, OTO PARK İleri yapmış nasıl zorla Milletin para topluyorlar,,hayatı bir masaldı,,,Vesselam,,
 • Celil EvcimanCelil Evciman24 gün önce
  vay ahlaksız kitapsız.Eğer doğruysa pkk ya istanbulun göbeğinden dünyakadar paramız gidecek.Sayıştay devlet debetleme kurulu bu işe acil el koymalı.Bu dandik İmamın dandik oğlu seçilirse,ki bu muhtemelen olabilir.Çünkü küfrün alayı onda birleşti.
 • Celil EvcimanCelil Evciman24 gün önce
  vay ahlaksız kitapsız.Eğer doğruysa pkk ya istanbulun göbeğinden dünyakadar paramız gidecek.Sayıştay devlet debetleme kurulu bu işe acil el koymalı.Bu dandik İmamın dandik oğlu seçilirse,ki bu muhtemelen olabilir.Çünkü küfrün alayı onda birleşti.
 • KARAYASKARAYAS24 gün önce
  BRAVO SENIN GIBI VATAN EVLATLARINA TÜRKIYENIN COOOK IHTIYACI VAR .
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 24 gün önce
  Şerefsiz Hain Alçak CHP den, Her Şey Beklenir.
 • SerdarSerdar24 gün önce
  Bu adam ve fikirleri çok değerli. Devlet böyle bir pazarlık var ise yumruğunu nereye vuracağını iyi bilir.
 • Mesut Sarp Mesut Sarp 24 gün önce
  Değil mi ki bu millet beka diye bağırmadi, demek ki devlet endişesi dahi falan yokmuş. İmamoğlu yaman çıktı.
 • Milli mücadeleMilli mücadele24 gün önce
  ellerinden gelse istanbulu, edirne ve izmiri yunana peskes cekecek kadar namussuz papaz soyu bir olusumla mücadele ediyor devlet bunu idrak edin artik.
 • 1 isi1 isi24 gün önce
  Allah CC.binturlu belanı versin CHP tüm vekillerin bekediye başkanların secmenlerinle yerin dibine bat hain Lee.
 • uyan tcuyan tc24 gün önce
  orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.
 • Deli Deli 24 gün önce
  doğru söyleyene ne denir ki şapka çıkarmadan başka şunu da unutmayalımoy verenler düşünmeli yarın işler istediği gibi gitmediğin de DEVLET nerde diye bağırmaya başlarlar aslında yönetimi kendileri seçtiklerini unutmuş olurlar
 • TurulTurul24 gün önce
  Kani bozuk pontus yunan Ekrem Emperiyalistoglun‘dan baska ne beklenirdiki zaten. Defol topraklarimizdan! Türkiye Türk irkinindir!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019