• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ne oldu, rengin soldu Atila Sertel! Böyle kalakalırsın işte

Yalan ve algı siyasetini seçen CHP asılsız iddialarını sürdürüyor. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in "İnfaz ve koruma memurlarının tayinleri ödenek yetersizliği nedeniyle durduruldu" iddialarının yalan olduğu ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2022-05-21 12:23:00 -
Ne oldu, rengin soldu Atila Sertel! Böyle kalakalırsın işte

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in "İnfaz ve koruma memurlarının tayinleri ödenek yetersizliği nedeniyle durduruldu" iddialarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından Atila Sertel'in iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, atamaların ceza infaz kurumlarına 5 bin 455 sözleşmeli pozisyon istihdamı neticesinde yapılacak yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ve atandıkları ceza infaz kurumlarının faaliyete geçmesinin ardından gerçekleştirileceği belirtildi.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hizmete yeni açılması planlanan ceza infaz kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması amacıyla mevcut faaliyette bulunan kurumlarda görev yapıp da ihtiyaçtan dolayı geçmiş yıllarda naklen atama talepleri kabul edilemeyen infaz ve koruma memurlarının naklen atama taleplerinin karşılanması amacıyla talep toplanarak tercihlerine uygun olarak atamaları yapılmış, açıktan alımı düşünülen infaz ve koruma memurları ise naklen atamaları yapılan infaz ve koruma memurlarının bulundukları ceza infaz kurumlarına planlanmıştır.

Atamalar yeni personellerle birlikte yapılacak

Bu çalışma ile hem uzun yıllardır görev yaptıkları kurumların personel ihtiyacından dolayı naklen atanma talebi kabul edilemeyen personellerin taleplerinin karşılanması hem de yeni açılacak ceza infaz kurumlarının tamamen yeni personellerden oluşmasının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Bu çerçevede atamaları/yerleştirilmeleri yapılanların görev yaptıkları kurumlardan ayrılışları, hizmette herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemesi adına anılan ceza infaz kurumlarına yapılacak olan 5 bin 455 sözleşmeli pozisyon istihdamı neticesinde yapılacak yerleştirme işlemleri tamamlandıktan ve atandıkları ceza infaz kurumları faaliyete geçtikten sonra gerçekleştirilecektir. Ödenek imkânlarının yetersizliği nedeniyle atamaların durdurulduğu iddiası kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

gayet notmal

bunun yalan söylemesi normal danışmanları bir kadın vardı meradan geviş getirerek tirene bakan yalancılık üzere eğitim veriyor bunlara asas patronlarının adıda zartadanyan kımıldaryan oğlu

eren

adamlar ne yaptığını biliyor. senin doğrunu kimse duymaz onun yalanını hekes duyuyor ve inanıyor. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23