• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nazilerin ikiyüzlülüğü

Daha önce Nazi saldırılarını adi vaka olarak verip ırkçıları cesaretlendiren Alman basını, Hanau’daki katliam sonrası timsah gözyaşları döküyor. Geçmişte Türk ve İslam nefretini manşetlere taşıyıp saldırıyı tetikleyen Naziler, ilk defa teröriste ‘terörist’ dedi.

2020-02-22 10:44:00 - 2020-02-22 10:45:11
Nazilerin ikiyüzlülüğü

 Münübe Yılmaz 

Almanya’da iki gün önce yaşanan Neo-Nazi saldırısına tepkiler sürerken, ırkçı yanlısı basın ve siyasilerin şimdi timsah gözyaşları dökmesi dikkat çekti. Hanau’da 4’ü Türk, 9 kişinin katledilmesi sonrası olayı kınayan ve “terörist saldırı” diyen Alman basını geçmişte attığı manşetleri unuttu. Çünkü Neo-Nazi terörist Tobias Rathjen’in düzenlediği kanlı saldırının arkasında Alman medyasının attığı nefret dolu manşetler var.

Terörist Rathjen tarafından düzenlenen kanlı saldırının ardından ülke medyasının daha önce attığı nefret dolu manşetler yeniden gündeme geldi.

Almanya’da en çok satılan 3 dergi olan; Der Spiegel, Focus, Stern ve en çok okunan gazetelerden biri olan Bild, sürekli Türkleri ve Müslümanları hedef alan ırkçı manşetler attı: “Tehlikeli yabancı” (Elinde Türk bayrağı olan kız kullanıldı), “İslam’ın karanlık yüzü”, “Almanya’nın sessiz İslamlaşması”, “İslam Almanya’ya ait değil”, “İslam’ı eleştirenler ölüm korkusuyla karşılaşıyor.

Yine camiye ırkçı saldırı

Bu arada; Almanya’nın Emmendingen kentinde bir camiye yine ırkçı saldırı yapıldı. Camiye gamalı haç çizilip, ırkçı sloganlar yazıldı. Caminin yakınındaki kreş ve okula da ırkçı ifadeler yazıldı.

Hanau’daki eylem, ırkçı terör saldırısıdır

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, aşırı sağ, antisemitizm ve ırkçılıktan kaynaklanan tehlikenin büyük olduğunu belirterek “Hanau’daki eylem ırkçı terör saldırısıdır” dedi. Polis varlığını artıracaklarını vurgulayan Seehofer, “Hassas kurumları daha güçlü izleyeceğiz. Özellikle de camileri. Bu konuda analizler eyaletlerle yapılıyor. Hanau’daki saldırıdan sonra Türklerle görüştüm “Bana ‘Bize söylediklerinizi yapmanız lazım’ dediler. Burada kurbanlara yardım edilmesi, olayı aydınlatma, saydamlık gibi konuları söylediğimiz şekilde gerçekleşmesi önemli. Bu, güven için en iyi imkan” diye konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Harun

İşte bu. Bu çok güzel bir Manşet ve değerlendirme. Alman Milletini kışkırtanlar bunlar. şimdi üç Maymunu oynuyorlar. Unutmayın bundan 15 sene önce Akit gazetesini saadece içişleri Bakanlarının talimatı ile kapatmışlardı. Almanyaya karşı haklı olan eleştiriyi bile kabul etmiyorlar. Basın Hürriyeti imiş. Esas baskı Avrupada var bizim demokrasi Ahmakları bunu anlamakta zorluk çekiyorlar.
 • Yanıtla

ali

kaatil BND, Alman derin devletidir...15 yildir tamamlanamayan DONERCI SERI CINAYETLERI DE BND NIN ESERIDIR! Kahrolsun fasist ve neo-nazi alman devleti! ve diger devletlerdeki ayricalikli hacli-irkci tum kaatiller
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı