• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

NATO zirvesi öncesi İsveç'ten PKK mesajı

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, PKK'nın İsveç için de terör örgütü olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-06-27 19:29:00 -
NATO zirvesi öncesi İsveç'ten PKK mesajı

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile düzenlediği ortak basın toplantısında, cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeleri, "iyi ve yapıcı" olarak nitelendirdi. Andersson 'Avrupa Birliğinin terör örgütü listesindeki PKK bizim için de terör örgütüdür' ifadelerini kullanduı.

Stoltenberg'den dikkat çeken açıklama

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Hepimizin güvenlik kaygıları NATO üyelik sürecinin bir parçası olarak dikkate alınmalıdır. Hiçbir müttefiğimiz, terör örgütü PKK'nın saldırıları da dahil olmak üzere, Türkiye'den daha fazla saldırıya uğramadı" dedi. Stoltenberg, İsveç, Finlandiya ve müttefikimiz Türkiye arasında, silah ihracatı ve terörle mücadele de dahil olmak üzere, güvenlik endişelerini daha fazla ele almak için bir anlaşma üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neron11

İsveç aklımızla alay ediyor, bir taraftan PKK bizim içinde terör örgütü diyor bir taraftan devlet kurumlarına ışıklarla PKK propagandası yapanlara ilişkin soruşturma delil yetersiz diyerek kapatılıyor, ypg teröristini devlet TV.sine çıkartıyor, gerçi İsveç ve Finlandiya sizin meclisinizde pkk'lı vekiller var dese söylenecek tek kelime yok.

zeki

sn reisim bu alçakların yalanına sakın inanmaaaa
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23