Mustafa Şentop: Olayın Mahmut Tanal ile...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop TBMM'deki terör eylemi girişimi sonrası açıklamalarda bulundu.

15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:13
Mustafa Şentop: Olayın Mahmut Tanal ile...

DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen iki kişinin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın adını vererek Meclis'e girmeye çalıştıkları olayla ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop bir açıklama yaptı.

İşte TBMM Başkanı'nın açıklamalarından satır başları:

Savcılık el koydu, soruşturma sürüyor. Meclis'imizde güvenlikle ilgili iyi işleyen bir sistem var. Güvenlik görevlisi arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Giriş yaptıkları andan itibaren kendileriyle ilgili bütün bilgiler örgüt üyeliği de dahil olmak üzere ilgili birimler tarafından öğreniliyor ve takipleri yapılıyor.

Meclis'imiz milletimizin en fazla ziyaret ettiği yerdir. Ortalama 30 bin kişi Meclis'e giriş yapıyor. Kurduğumuz sistem giriş yapan herkesin bilgilerini anında tespit eden bir sistem. Güvenlikle ilgili kontrol bütünüyle güvenlik güçlerimizin elinde.

İçeri giriş yapan şahıs aranan bir kişi. Erkek olan şahısla ilgili bir arama yok. Kadın olanla ilgili ise örgüt üyeliğinden değil başka bir suçtan arama ve yakalama kararı var. Hakkında yakalama kararı olan kişi değil diğeri içeri giriyor. Bir milletvekili ile doğrudan ilişkilendirilmesi doğru değil. Şunu burada söylemek isterim bilhassa milletvekillerimizin de danışman arkadaşlarımızın da biraz daha dikkatli hareket etmelerini öneririm. Burada Meclis'imizin de güvenliği söz konusu. Güvenlik görevlilerimizin almış olduğu tedbirler kimseyi rahatsız etmemeli.

"Bir milletvekiliyle ilişkilendirilmesi..."

Olaya savcılık el koydu, soruşturma sürüyor. Güvenlik sistemimiz gayet iyi. Takviye gerekli görülürse yapılır. Kadın şüpheli ile ilgili yakalama kararı var. Bu saldırının bir milletvekiliyle ilişkilendirilmesi yanlış olur.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:13

YORUM YAZ

  • ErdoğanErdoğan6 gün önce
    LAN VALLA SİNİR OLUYOM ŞU BİZİM MAHALLENİN ADAMINADA HEP BİR KARŞI TARAFA ŞİRİN GÖZÜKME BİR YAĞCILIK BİR KORUMA İLE HAREKET ETME VAR AYNI KİŞİ BİZİM MAHALLEDEN OLSA BİZİM MAHALLENİN ADAMIVERİYOR ODUNU ONA GELİNCE GÜL AT SENİ SAVUNANA GELİNCE VUR SOPAYI BIRAKIN ULAN BU YALAKA AĞIZLARINI BIKTIK USANDIK SİZDENADAMLAR HIRSIZINI BİLE EFSANE YAPIYOR SİZE BİLE ALKIŞLATIYORKEN SİZ HALA YAĞDANLIK OLMAYA DEVAM ETMEYİN BİZE GERÇEK NEFER LAZIM SİZ DEĞİL
  • t.şahint.şahin6 gün önce
    sayın başkan bal gibi de ilişkili.çünkü tanal denen adam bunların hocası..hocası...herkes biliyor bir sen bilmiyorsun..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019