Mustafa Karataş'tan 'kanala göre şerbet'! Kanal 7'de başka, Show TV'de bambaşka

İslam'a muhalif yayınlarıyla bilinen Show TV'de şoke eden ifadelerde bulunan İlahiyatçı Mustafa Karataş, Nureddin Yıldız'ı alaycı bir şekilde hedef aldı. Kanal 7'de Nureddin Yıldız ile aynı ifadelerde bulunan Karataş'ın bu tavrı, "Kanala göre şerbet" şeklinde yorumlandı.

21 Eylül 2019 Cumartesi 03:18

 yeniakit.com.tr 

Zahide Yetiş adlı sunucuya konuk olan Mustafa Karataş, İslam'ın "bir kadının mahremi (yani kocası, annesi, babası veya kardeşi) olmadan şehir dışına çıkarak 90 kilometre yolculuk yapmasının caiz olmadığı"nı belirten hükmünü açıklayan Nureddin Yıldız'ın sözlerini "saçmaladı" diyerek alaya aldı.

Nureddin Yıldız'ın sözlerini çarpıttılar

Nureddin Yıldız'ın "kadınların araba kullanabilir ancak mahremi olmadan 90 kilometre seyahat edemez" şeklindeki sözlerinin "kadınların araba kullanması caiz değil" demiş gibi çarpıtılması 'pes' dedirtti.

Kendisi de aynı söylemde bulunmuştu

Show TV'de nabza göre şerbet veren Karataş, Kanal 7'de benzer bir yorumu yapması dikkat çekti. Nureddin Yıldız ile benzer bir söylemde bulunarak "Bir kadının 90 kilometre yalnız başına seyahat etmesi caiz değil" demişti.

Karataş'ın kanaldan kanala değişen yorumları, "Kanala göre şerbet mi veriyor?" yorumlarına neden oldu.

İşte gelen sorulara cevap veren Nureddin Yıldız'ın hedef alınmasına neden olan o açıklaması:

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Eylül 2019 Cumartesi 03:18

YORUM YAZ

 • birisibirisi27 gün önce
  mesela oğlum bazen şafi abdesti aldımdiyor bazencamiye giderken biz mahremlerine parmağını bile sürmüyor o zaman
 • EbuSaidEbuSaid27 gün önce
  Karataş. Yillarca boyalı kuklalarla güya İslam konuştu. Burnu kafdaginda. Nureddin yıldızın tırnağı olamaz. Alaycı edalarindan seviyesi anlaşılıyor.
 • Pazarcı Pazarcı 27 gün önce
  Yorumcu kardeşler fazla bilgili olduğundan olsa gerek diye düşünüyorumeskiden at vardı deve vardı ancak şu kadar yol gidilebiliyordu ancak üç gündede 90km gidilebiliyırdu falan filan.. Kıyamete kadar olacak olaylar önüne serilmiş hepsinden haber vermiş ama bu asırda insanların erişebilecekleri vasıtaları görmemiş gibi bir şey yani insanların hükümler çıkarması. Biz biliyoruz ki İslam cihan şumul olduğu gibi hükümlerde kıyamete kadar geçerlidir. Biz bugünün şartlarında yaşıyoruz yarın nasıl gelişmelerortamlar olacak bilemiyoruzher asırda yaşayanlar kendilerine göre yeni hükümler mi koyacak. O bir hüküm koymuşsa ozaman buzaman şöyleydi bugün böyleydi aklını fazla zorlama osenden fazlasını biliyordu necm suresinde o kendi hevasından bir söylemez buyurulmuyormuo Allahın izninin olmadığı bir hüküm koyma yetkisine sahipmi hayır ohalde 90km yi bir saat de gitsende hüküm konulmuştur yarının hangi şartlarda yaşanılacağını bile bilirmisiniz bilemezsiniz. İslam teslim olmaktır yani Allah ve rasulunun koyduğu hükümlerikalben kabul etmek boyun emektir teslim olmaktır ve bu yolda yalpalamadan yürümektir. Şu var biz bunları yazıyoruzda nekadar uyguluyoruzbu ayrı bir konu evvela teslim sonra gücün yettiğince uygulama.
 • Yorum Yorum 27 gün önce
  Burda mesele nureddin yıldız değil çünkü bu fetva hanefi fıkhı tarafından verilmiş bir fetva nureddin yıldız sadece aktarıyor asıl saldırı hanefi mezhebine burda saçmalık diyeceğine ben bu görüşe katılmıyorum diğer mezhebin görüşü daha isabetli diyebilir ama şeytanın maskarası olmak böyle birşey
 • Ahmet GüveliAhmet Güveli27 gün önce
  Bu adamlar halamı bu işlerle uğraşıyoor
 • birisibirisi27 gün önce
  dört mezhepte de haram değil kadınlar toplanıp şafi mezhepini taklit ederek mahremleri olmadan gidiyorlar diye duymuştum.
 • Tata TongaTata Tonga27 gün önce
  düzeltme tam tersi iki hidrojen bir oksijen
 • Karaca Kurt Karaca Kurt 27 gün önce
  Ehli sünnetin boynu bükük gene :( memleket böyle ehli bid’at ile dolup taşıyor
 • Ke-mal Ke-mal 27 gün önce
  Adının mustafa olmasına bakmayın,paranın karşısında ne hale geldiğine bakın. Yarı cıplak bir bayan sunucuyla program yapmak ISLAM DA nerde yazıyor !
 • hsnhsn27 gün önce
  para şöhret uğruna islam bu adam gibiler yüzünden dejenere ediliyor
 • EkremEkrem27 gün önce
  Allah'ın koyduğu hududlarla alay ediyor. Sanki şöyle demek gibi: "beşte imsak vakti giriyor,4:50 'a kadar yiyebilirsiniz ama 5:00'da yiyemezsiniz ,çok mantıksız" demeye benziyor
 • Aslolan ibaha Aslolan ibaha 27 gün önce
  Arkadaşlar hocamız neticede hadis Prof. udur. Kendisi de zaman zaman daha önce böyle düşünüyordum ama yanlışmış diyen birisidir. Gerçekten de Seyehat güvenliği ve kolaylığı artık çok değişmiştir. Lütfen ilim yapan birisi hakkında kaba olmamaya özen gösterelim.Neticede ilim yapana yanlış isabeti için bir doğru isabeti için iki ecir vardır.İki hocayı da dinlersiniz sizi aklen ve kalben ikna edene uyarsınız.Allah amellerimizi niyetletimize göre kabul eder inşallah.
 • meyyidmeyyid28 gün önce
  ne yapsın profesör olmak için yapamayacağı şey yok.neredeyse kaza ve kader yok diyecekti.ama hz isa dirilmeyecek dedi.sapıttı iyice..
 • Menfatül MüsliminMenfatül Müslimin28 gün önce
  17 yılda dini yaşantı çok çirkin oldu. Allah'ın dinini tahrif eden Haham ve Papazlardan, hodcalara selam.
 • Tata TongaTata Tonga28 gün önce
  burdaki esas ölçü kilometre değil 3 gündür. eskiden ulaşım yürüyerek veya deve ile (anadoluda deve yok eşek ve at var) ulaşım sağlandığı için üç gün içinde yaklaşık 90 kilometre mesafe alındığı kabul edilmiş. şimdi ulaşım araçları gelişti ve çeşitlendi. 3 gün içinde marsa gidebiliyorsan marsa veya satürne bile gidebilirisin. Hanefilik akla büyük önem verir. akıl ile nakil birbirinden ayrılmaz parçadır. örneklemeye çalışırsaktıpkı su gibi. nakil oksijen akıl ise hidrojendir. iki oksijen ( Kuranı Kerim ve Peygamberimiz (Peygamberimiz de kuranı kerime uymak zorundadır) bir hidrojen yani akıl. oldu su yani islam.
 • SALİH İRİSALİH İRİ28 gün önce
  Mustafa Karataş bu kadar yalaka olamaz kendisine sorun kızı varsa göndersin
 • AkilAkil28 gün önce
  Hocalar da oynamaya başladılar
 • SerdarSerdar28 gün önce
  Bastır parayı al fetvayı. Adamın şeyine göre hoca.
 • VatandaşVatandaş28 gün önce
  Bu tür kaypakların ardında namaz kılınmaz. Hz. Peygamberin saçlarını ağartan ayet vardı. Hz. Peygamberi yaşlandıran ayet. " Emrolunduğun gibi dost doğru ol, samimi ol." Bu tür kaypaklar da islama çok büyük zarar verdi. İnsanların dine olan güvenini kaybettirdi. Islamdan soğuttu. Sığır çobanının ardında namaz kılınır, nedeni samimi olduğu için, ama butür şöhret hırsı, şöhret meraklısı insanların, samimiyetsiz insanların arkasında namaz kılınmaz. Ama konuşsan ahkam keser. Önce İhsan Şenocak gibi, Nurettin hoca gibi,Orhan Çeker gibi, ayetin emri gereği samimi olacak, ikiyüzlü olmayacak. Benim iki yüzlülerden midem bulanıyor.
 • HakikatbinHakikatbin28 gün önce
  Açık saçık ,yarı çıplak, laubali ciddiyetsiz kadın taifesiyle din sohbeti olurmu?Bunu yapan hoca sadece para ve reyting içindir. Hiçbir aklıselim Muttaki hoca ,bu ortama düşmez ..vesselam
 • MEŞEMEŞE28 gün önce
  BEN NURETİN HOCANIN KONUŞMASINI DİNLEDİM DİNLEYEBİLİRSİNİZ, KARATAŞ HOCANURETTİNHOCANIN DEDİGİNİANLAMAMIŞHERHALDE, YANLIŞYORUMLAMIŞ,
 • BenBen28 gün önce
  Yanar döner Karataş Değilse diyanette nasıl barınacak???
 • Osman TürkOsman Türk28 gün önce
  Karataş televizyon kanallarının verdiği paraya göre fetva veriyor. İlimsiz cahil olursa bir adam, ancak böyle parayla satın alınır.
 • Mücahit ÖztürkMücahit Öztürk28 gün önce
  Dillerinizin uydurduğu yalana dayanarak, “Bu helâldir, şu da haramdır” demeyin! Çünkü Allah'a karşı yalan uydurmuş olursunuz. Şüphesiz Allah'a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa eremezler. Nahl 116.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019