• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mustafa Destici: Teröristlere yönelik başladığımız işi bitirmeliyiz

Gündeme ilişkin Akit’e özel açıklamalarda bulunan BBP Lideri Mustafa Destici, "Türkiye Resulayn ve Tel-Abyad’a sıkışacak bir ülke değildir. Hedeflerimiz gerçekleştirmek zorundayız. ABD ve Rusya, yapılan saldırılara engel olamıyorlarsa Türkiye yeniden harekata başlamalıdır." dedi.

2019-12-04 10:00:00 - 2019-12-04 10:01:09
Mustafa Destici: Teröristlere yönelik başladığımız işi bitirmeliyiz

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici gündeme ilişkin Akit’e özel açıklamalarda bulundu. NATO Liderler Zirvesi’nde gerçekleştirilecek olan 4’lü zirveye ilişkin değerlendirmede bulunan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “NATO, 70’inci yılını kutluyor. Malum Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamaları sonra NATO ülkeleri arasında bir gerginlik oluştu. Yaptığı açıklamalarda Türkiye’ye karşı haksız ithamları vardı. Türkiye bu açıklamalar sonrasında Rusya’ya karşı oluşturulacak yeni hattı onaylamayacağını açıkça beyan etti. Türkiye burada çok haklı bir duruş sergiliyor. Atılan bu adımı destekliyoruz. Devletimizin ve milletimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı Harekatı’nda henüz istediğimizi alabilmiş değiliz” diyen Destici şöyle devam etti; “Türkiye Resulayn ve Tel-Abyad’a sıkışacak bir ülke değildir. Hedeflerimiz gerçekleştirmek zorundayız. ABD ve Rusya, yapılan saldırılara engel olamıyorlarsa Türkiye yeniden harekata başlamalıdır. Bana göre bu harekat hiç bitirilmemeliydi. Biz Kıbrıs’ta bunu başardık. Teröristlere yönelik başladığımız işi bir an önce bitirmeliyiz.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

tuncay kahveci

aynen katılıyorum...
 • Yanıtla

serdar

millete söyleme,desteklediğin a.k.p.İktidarına onun yöneticilerine söyle.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23