Müslüman bir toplumu çökertmek isteyenler ne yaparlar? Doç. Dr. Latif Tarbak tek tek açıkladı

Doç. Dr. Latif Tarbak, yazdığı makalesinde Müslüman bir toplumu çökertmek isteyenlerin sinsi planlarını masaya yatırarak önemli uyarılarda bulundu.

11 Eylül 2019 Çarşamba 14:07
Müslüman bir toplumu çökertmek isteyenler ne yaparlar? Doç. Dr. Latif Tarbak tek tek açıkladı

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr

'Müslüman Bir Toplumu Çökertmek İsteyenler' başlığı üzerine çalışan Doç. Dr. Latif Tarbak, bu gayede olanların izleyeceği yol haritasını yazarak önemli uyarılarda bulundu. İlk hedefte annelerin olduğunu vurgulayan Tarbak, Müslümanları hedef alanların toplum üzerindeki sinsi çalışmalarını şöyle anlattı:

'Anneleri hedef alırlar'

1. Önce ev hanımlığını ve anneliği değersizleştirirler ki evde ana kalmasın. Evde ana kalmayınca nesiller televizyonun ve internetin emzirip büyüttüğü ruhsuz, kimliksiz ve merhametsiz nesiller olarak yetişir." 

'Babaları borca sokarlar'

2. Bir toplumu yıkmak isteyenler, o toplumun babalarını borca, kredi kartı batağına, geçim derdine, işsizliğe ve açlığa mahkûm eder ki ne eşlerine, ne evlatlarına, ne de ailelerine ayıracak vakitleri kalmasın. Taksit ödemekten, kirayı denkleştirme derdinden, çocuklarının okul masraflarını düşünmekten başka bir şey düşünmeye mecalleri olmasın.

'Evliliği zorlaştırırlar'

3. Bir toplumu çürütmek isteyenler evliliği pahalılaştırıp, nikâhsız birlikteliği ucuzlatır ki genç nesiller haram yollara tevessül etsin. Zinayı kolaylaştırıp evliliği zorlaştırırlar ki nesiller; flörtün, ahlaksızlığın pençesinde eriyip gitsin. Aile politikalarıyla, nafaka kanunlarıyla, pozitif ayrımcılıkla aileye darbe üstüne darbe indirirler ki toplumun çekirdeği çürüyüp gitsin.

'Helal kazancı zorlaştırırlar'

4. Bir toplumu ifsad etmek isteyenler helal lokmayı ve helal kazancı zorlaştırır ki midelere giren haram lokmalarla o toplumun kimliğini, özünü, ruh kökünü ve karakterini değiştirebilsinler. Faizli esnaf kredileriyle, evlilik ve düğün kredileriyle, BESLER’le, piyangoyla, promosyonlarla bir şekilde herkesi faize ve harama bulaştırırlar ve o toplum Allah’ın yardımını ve muhafazasını kaybeder. Midelere giren haram lokmalar, duaların ve ibadetlerin kabul olunmasına engel olur.

'Alimleri itibarsızlaştırırlar'

5. Bir toplumu bitirmek isteyenler o toplumun âlimlerini, hocalarını, imamlarını itibarsızlaştırırlar ki toplumu derleyip toparlayacak, onlara rehberlik edecek, istikamet belirleyecek olan âlimlere güven kalmasın. Onları kendi aralarında birbirine düşürür, halkın önünde tartıştırır, her birine farklı bir şey söyletirler ki halkın nazarında itibarları zedelensin. İmamları ve hocaları komedi filmlerinin ve fıkraların başkarakteri haline getirip gözden düşürürler ki kriz anlarında rehberlik yapıp safları tahkim edecek kimse kalmasın. Cemaatleri, dernekleri, tarikatları asli vazifelerinden uzaklaştırıp ihale kovalama ve kadro yerleştirme derdine düşürerek, onlarla ilgili kafalarda soru işaretleri ve korkular üretirler ki toplumu irşad edecek kimse kalmasın.

'Öğretmenleri küçültürler'

6. Bir toplumu mahfetmek isteyenler öğretmenleri itibarsızlaştırırlar ki öğrencileri bile onları ciddiye almasın ve onların üzerinde hiçbir yaptırımları kalmasın. Velilerin fırçaladığı, talebesinin hakaret ettiği, yöneticisinin kıymet vermediği sıradan memurlara dönüşsünler. Sonunda ne bir nesil yetiştirebilecek heyecanları, ne toplumu ıslah edebilecek aşkları, ne de zorluklarla başa çıkabilecek azimleri kalır.

'Toplumu televizyona bağlarlar'

7.Bir toplumu perişan etmek isteyenler o toplumu dizilerden, yarışma programlarından, yemek, evlilik ve magazin programlarından başlarını kaldıramayacak hale getirirler ki gerçek hayatla bağları kopsun. Diziler vesilesiyle ahlaksızlığı, yasak aşkı, zinayı seviyeli birliktelik ve aldatmayı sıradan bir iş olarak gösterirler ki toplumun temelleri sarsılsın.

'Müslüman siyasetçilere güveni sarsarlar'

8. Bir toplumu yok etmek isteyenler Müslüman siyasetçilere güveni sarsarlar ki Müslümanlar ve İslami siyaset, toplumun nazarında bir umut ve bir alternatif olmaktan çıksın. Siyasi söylemi her daim İslami söylemin üstünde tutarlar ki hedefler, idealler ve yola niçin çıkıldığı zamanla unutulsun. Siyasi farklılıkları İslami birlikteliklerin önüne geçirirler ki gerektiğinde toplumu tek saf haline getirecek hiçbir şey kalmasın.

'Peygamberi dini alanın dışına iterler'

9. Bir toplumu çözmek isteyenler Peygamberi dini alanın dışına iterler ki halkın İslami yaşamında yegâne örnek ortadan kalksın. Sürekli bize Kur’an yeter derler ki Peygamberin sözünün yerine kendi akıllarını koyup toplumu istedikleri gibi yönlendirebilsinler ve Kitap’ı kafalarına göre yorumlayabilsinler. Geleneği, geçmiş birikimi itibarsızlaştırırlar ki o toplumun geleceğini de yok edebilsinler. Hurafeleri yaygınlaştırırlar ki hakikati perdeleyebilsinler.

'Müslüman kimliğe güveni sarsarlar'

10. Bir toplumun kökünü kurutmak isteyenler özellikle sakallıların, başörtülülerin, namazlıların yalan söylemesini, iftira atmasını, haksızlık yapmasını, kul hakkına girmesini, sözünde durmamasını, borcunu ödememesini, harama bulaşmasını, kirlenmesini, örselenmesini ve yıpranmasını sağlarlar ki toplumun Müslüman kimliğe zerrece güveni kalmasın. Müslümanlara olan güveni de bitirebilirlerse artık oturup rahatlıkla kahvelerini yudumlarlar. Çünkü hedeflerine ulaşmışlar demektir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 14:07

YORUM YAZ

 • Abdullah MuratAbdullah Murat9 gün önce
  Düzeltme: Müslüman bir toplum Allahın hükümleriyle yönetmeyen beşerlere değil Allaha boyun(Allahın hükümleriyle yöneten müslüman yöneticilere boyun eğin ayeti sebebiyle bu Allaha boyun eğmek gibidir) eğmiş olmalıdır
 • SADIKSADIK10 gün önce
  Kafir ve işbirlikçi münafıkların, üzerimizde başarıyla uyguladığı politikalar bunlar. Uyanalım artık, düşünelim, ferasetimizi kullanalım ve tedbirimizi alalım.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat10 gün önce
  Ama daha sinsi yapılanmalar ve baskı ile bu ülkede yapılmıştır Adalet ve eğitim sisteminde yapılmış ve başarıya erişilmiştir. Müslüman bir toplum Allahın hükümleriyle yönetilen beşerlere değil Allah boyun eğmiş olmalıdır Allahu ekber deyip Onun hükümleri varken küfre beşerlere tabiyetin ne olduğu kuranda bildirilmektedir. Allahın sınırları vardır Bu sınırın dışındaki müslümanım diyebilir fakat Allahın hükümlerini değiştiremez. Cinayet işleyenin hükmü ebedi cehennemlik olmak ve lanetlenmektir Bu Allahın bir sınırıdır. Bu suçu işleyen müslümanım dese neye yarar. Küfür böyle büyük Büyük suçlar Kuranda bildirilmiştir Hristiyan ve yahudileri dost edinmek onlardan yapar. Bu Allahın sınırıdır. Allahın hükümleriyle hükmetmemek çok büyüktür Allahın ayetlerini satmakla eşdeğerdirki. Küfür ebedi cehennemlik oldun demektir. şeytanın dostu oldun demektir ve dahası Adalet değil bozgunculuk yaptın zulum yaptın demektir. Hristiyan ve yahudilerden bahseden ayette haham ve papazlarını RAB edindiler denmektedir Bu ayetin açıklamasında Allahın helal ve haramları varken bu kişilerin haram ve helal belirlediği bunlara tabi oldukları kabul ettikleri anlaşılmaktadır Eskiden mahkemeler bu kişilerin elinde idi yasa koyucu ve uygulayıcılardır aynı zamanda şimdi bu meclisde yapılmakta haram helal ve farz belirliyorlar içki satışını helal yaptılar genelevi fuhşu domuz etini Allahın çizdiği evlilik müessesinin yapısını tamamen değiştirdiler. isviçre küfür yasaları ile evliliğe şekil verdiler bunlara ve diğerlerine tabiyet asla caiz değildir Kim fetva veriyor ise bu mümkün değildir. Kuran tabi olmaktansa ölesiye karşı koymayı gerekli kılar. israil askeri başörtüsünü aç dedi o direndi ve öldürüldür Dini Allahın ayeti hükmü için kafire direndir. Burada müslümanım diyen Allahın bu hükmüne kendi karşı geliyor bu mümkündeğil kendi nefsi yahudi teslim olmamış boyun eğmemiş ve okullarda yasaklayan masonların kurduğu devlet eğitimde başı açıklılığı farz kılıyor. Onlar apaçık düşman ve kafir istediği kadar müslümanım desin. Allahın hükümlerini istemeyen müslüman değildir. Allahın ve resülünün hükümlerine karşı gelmenin hükmü bireysel olarak imansızlık isyan ve sapıklıktır. ve özel hükümler varsa Allahın hükmü geçerlidir. (mesela haksız can almayacaksın küfürdür)Bunu yasalarla ve baskı ile yapanlar kafirlerdir. Allahın yolunun engelleyicileridir gerçek düşmanlardır Dinsizler yada hain münafıklar ajanlar mason yahudiler ve hepsinin arkasında şeytankafirler şeytanların dostlarıdır Gerçek bayrak sancak ise Allahın hükümlerinin hakim kılınmışlığıdır
 • hakikathakikat10 gün önce
  çok güzel ve doğru tespitler.fakat acilen harekete geçilmeli.çünkü hepsi gerçekleşmiş durumda ve maazallah her an çökebiliriz
 • iskender1aiskender1a10 gün önce
  Yukarıdaki tespitleri tasdik etme adına ! Sevgili peygamberimiz buyurdular !iblis taraftarlarına sorar sen bugün ne yaptın ! ben bütüngün birini takip ettim onu dinden çikarttım, kızar hiçbir şey yapmadın der ve diğer birine sorar sen neyaptın,oda cevap verir mahallede herkesi birbirine takıştırdım bir gavgadır gidiyor der,iblis ona sende birşey yapmamışsın der ve bir diğerine sorar sen neyaptın? o ben bir ailenin içine girdim hepsini bir birbirine düşman ettim der ve iblis ona sen negüzel dostsun gel şöyle yanıma otur der ve onu taltif eder.Gürüyoruzki medot şeytandan geliyor hedef ! toplumun temelini imha etmektir!Ecdatımız bunun için insanı yaşat'ki devlet ( insanlık,huzur ve güven)yaşasın buyurdular.Saygılarımla ,
 • davincidavinci10 gün önce
  osmanlı imparatorluğuda yıkıldı bu televizyon yüzünden mi yıkıldı.başka imparatorluklarda yıkıldı bu anlattıklarınız yüzünden mi yıkıldı.ben başkalarını yazamam tam olarak yer yok görevim değil.ancak çok eşliliği teşvik edersiniz.küçük yaşta evililiği teşvik edersiniz.bu olduğu zaman zaten eğitim üretimde olmaz) boş boş tak bir erkeğin tek sözüyle boşanmaları kolaylaştırırsınız.kadına çocuğa hak vermez erkeklerin sınırsız ilişkisini teşvik edersiniz çoluk çocuk kadın aile toplum savrulur dağılır gider.atom bombası atılmış gibi.veyaakazan çal çırp zengin ol ne olursan ol ama paran olsun evlenme gece gezmelerine çık futbolcu ol işadamı ol nikahsız ÖZGÜRCE DİLEDİĞİN GİBİ doya doya vur patlasın çal oynasın yaşa.barlar pa...larkumar alkol ...sınırsız eğlence.aldatmak çok doğal aşk en kutsal en güzel şey herşey aşk için...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN10 gün önce
  NE GÜZEL TESPİTLER YAPMIŞ KIYMETLİ HOCAMIZ..TAMAMIYLA KATILIYORUM..
 • SoyleyeyimSoyleyeyim10 gün önce
  Münafıkları iktidar yaparlar dindarlığın içini boşaltırlar.. islam dünyasına bir bakin kan ve gözyaşının dönmediği haksızlıkların hakim olduğu islam coğrafyasına liderlerin ekseriyeti namaz kılar kuran okur eşi kızı kapalidir
 • Kolombiyalı AhmetKolombiyalı Ahmet10 gün önce
  Bunların hepsi Recep Tayyip Erdoğan döneminde katmerli bir şekilde vücut buldu. Sorun Erdoğanda. Bırakın yanındakileri yönlendiriyormuş falan filanı. Biz bostan korkuluğu diye oy vermedik Reise. İslamı Update edecek daha. Nasıl göremedik yazık bize. Büyükleri dinlemek lazım. referansın İslam olması gerek. En ufak bir tavizi gördüğümüzde yüz çevirmeliyiz ''olsun'' deyip geçiştirince faturası çok ağır oluyor.
 • Gören GözGören Göz10 gün önce
  Bizim siyasetçilerimiz de kendilerini kibirlikten savurganlık tan israftan kurtarsınlar.
 • jojo10 gün önce
  Bu dediklerinizin hepsi icraa ediliiyor zaten demek ki düşmanlarımız gemi azıya almışlar biz sıradan vatandaşlar olarak farkındayız ama başımızdakiler gözlerini kapatmış, son darbe ne zaman vurulur bilmiyorum ..
 • ibrahimibrahim10 gün önce
  Tespitler güzel ama çok eksik, Mesele sadece tespit yapmak değil, bunun karşılığını da doldurmak gerek, çağımızın asıl hastalı işte tam burada. Bu yazılan, çizilen ve anlatanlar çok iyi biliniyor veya insanlara bir yerden aşina geliyor, ne yapması gerektiğini bilmiyor veya yapmak istiyor ama yapacak gücü bulamıyor,işe bu noktaya eğilmek gerekiyor.
 • Vatandaş Vatandaş 10 gün önce
  Haberde yazılanları tamamı doğru. Ancak yazmakla olmuyor. İcraat yok. Söylemek veya yazmak boş işler.Uygulamaya yani icraata dönüşmedik sonra havada kalır. Mevcut kanunlar varken bu haberlerle hiçbir sonuç elde edilemez. Sonuç elde edilmesi içinde meclis kanun çıkarması gerekir. Yani icraata dökmesi gerekir. İcraat olmayınca, yine aynı batıl yola tam gaz devam.
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU10 gün önce
  MÜSLÜMANLARDA ÇOKMESİN,TEVHİT OLSUNLAR,KURAN VE SÜNNETE SARILSINLAR.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019