• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Murat Alan’a saldırının faili belli! İşte böyle hedef gösterdiler

Yeni Akit Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan’ın, ETÖ ve FETÖ’yü “hizaya getiren” sözlerinin ardından, Odatv, Kemalist medya ve FETÖ artıkları tarafından yoğun linç girişimine tabi tutuldu. Söz konusu kesim tarafından hedef gösterilen Alan, bugün Cuma namazına giderken saldırıya uğradı. Alan'a saldıran şahıslar, olay yerinden uzaklaşırken, "Seni de, senin temsil ettiğin zihniyetin de üstesinden geleceğiz." sözleriyle adeta meydan okudular!..

2019-06-14 16:47:00 - 2019-06-14 17:40:48
Murat Alan’a saldırının faili belli! İşte böyle hedef gösterdiler

 yeniakit.com.tr  2 Haziran Pazar akşamı Akit TV’de yayınlanan Ters Kutuplar programında söylediği sözlerin ardından başta Odatv, Kemalist medya ve FETÖ artıkları tarafından hedef gösterilen Yeni Akit Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan, bugün Cuma namazı saatinde, evinin önünde pusuya düşürüldü. Beyzbol sopalarıyla darp edilen Alan, hastaneye kaldırıldı. Alan’a yönelik gerçekleştirilen terör saldırısının failleri ise, 2 Haziran gününden itibaren kendisini gizlemeye gerek bile duymadı!..

Murat Alan TSK’yı değil, FETÖ ve ETÖ’yü hedef aldı

Ters Kutuplar programında Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, Türkiye’de demokrasiden uzaklaşıldığı, ülke yönetiminin diktatörlüğe doğru gittiğini savundu ve FETÖ ile işbirliği yapıldığını iddia etti. Tarakçı’nın bu sözlerinin ardından Murat Alan, AK Parti hükümeti döneminde demokrasinin güçlendiğini ve FETÖ ile işbirliği yapılmadığını, aksine hükümetin söz konusu terör örgütüyle aktif mücadele ettiğini söyledi. Murat Alan, Ergenekoncu (ETÖ) ve FETÖ’cülerin AK Parti döneminde Silivri ve Sincan Cezaevlerine konulduğunu, bu iktidar döneminde askerin görev tanımına uygun hareket ettiğini belirtti. Alan, geçmiş dönemde darbe hayali kuran eski askerler için, “Erdoğan’ın arkasında saf tutacaklar.” ifadesini kullandı.

Odatv, Kemalist basın ve FETÖ artıkları aynı ağızla saldırdı

Twitter’da yayın yapan, “Kaç Saat Oldu?” isimli FETÖ’cü hesap, ilk olarak Alan’ın sözlerini çarpıtarak TSK hakkında söylenmiş gibi servis etti. (Dün, sözkonusu FETÖ'cü hesabı yöneten şahıslardan birisi enselendi.)

Söz konusu Twitter hesabından yapılan paylaşımın ardından, operasyonel haber sitesi ve tetikçi medya organı Odatv, ve Sözcü'nün başını çektiği Kemalist basın da Murat Alan’ı tüm TSK’yı hedef almış gibi göstererek servis etti. Yalan haberde çığır açan medya organları, “Murat Alan’dan Türk askerine hakaret” başlıklarıyla 2 Haziran’dan bu yana Gazetemiz Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan’ı hedef gösterdi.

Cuma namazına giderken saldırıya uğradı

Günlerdir devam eden sistematik hedef gösterme projesinin ardından Murat Alan, bugün Cuma namazına giderken, çocuklarının gözü önünde beyzbol sopalarıyla saldırıya uğradı. Başından, kolundan ve ayaklarından yaralanan Murat Alan, evinin önünde pusuya düşürülerek namaz yolunda darp edildi. Terör saldırısının ardından 4 kişi gözaltına alındı.

Kaçarken tehdit ettiler

Murat Alan’a saldıran 4 kişi, ola yerinden  uzaklaşırken, “Seni de, senin temsil ettiğin zihniyetin de üstesinden geleceğiz.” diye bağırarak açıkça meydan okudu, yalnızca Alan’ı veya Akit’i değil, sağ muhafazakar seçmeni tehdit ettiler.

Saldırının ardından Odatv pişkinliğe soyundu

Şeref yoksunu Odatv, Murat Alan saldırıya uğradıktan sonra akılalmaz bir manşet attı. Alan’ı günlerdir hedef gösterenlerin başında gelen Odatv, “Türk askerine eşek diyen Akitçi dövüldü mü” başlığıyla açık açık pişkinliğe soyundu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı