Murat Alan’a saldırının faili belli! İşte böyle hedef gösterdiler

Yeni Akit Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan’ın, ETÖ ve FETÖ’yü “hizaya getiren” sözlerinin ardından, Odatv, Kemalist medya ve FETÖ artıkları tarafından yoğun linç girişimine tabi tutuldu. Söz konusu kesim tarafından hedef gösterilen Alan, bugün Cuma namazına giderken saldırıya uğradı. Alan'a saldıran şahıslar, olay yerinden uzaklaşırken, "Seni de, senin temsil ettiğin zihniyetin de üstesinden geleceğiz." sözleriyle adeta meydan okudular!..

14 Haziran 2019 Cuma 16:47
Murat Alan’a saldırının faili belli! İşte böyle hedef gösterdiler

 yeniakit.com.tr  2 Haziran Pazar akşamı Akit TV’de yayınlanan Ters Kutuplar programında söylediği sözlerin ardından başta Odatv, Kemalist medya ve FETÖ artıkları tarafından hedef gösterilen Yeni Akit Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan, bugün Cuma namazı saatinde, evinin önünde pusuya düşürüldü. Beyzbol sopalarıyla darp edilen Alan, hastaneye kaldırıldı. Alan’a yönelik gerçekleştirilen terör saldırısının failleri ise, 2 Haziran gününden itibaren kendisini gizlemeye gerek bile duymadı!..

Murat Alan TSK’yı değil, FETÖ ve ETÖ’yü hedef aldı

Ters Kutuplar programında Akit TV yorumcusu Ali Tarakçı, Türkiye’de demokrasiden uzaklaşıldığı, ülke yönetiminin diktatörlüğe doğru gittiğini savundu ve FETÖ ile işbirliği yapıldığını iddia etti. Tarakçı’nın bu sözlerinin ardından Murat Alan, AK Parti hükümeti döneminde demokrasinin güçlendiğini ve FETÖ ile işbirliği yapılmadığını, aksine hükümetin söz konusu terör örgütüyle aktif mücadele ettiğini söyledi. Murat Alan, Ergenekoncu (ETÖ) ve FETÖ’cülerin AK Parti döneminde Silivri ve Sincan Cezaevlerine konulduğunu, bu iktidar döneminde askerin görev tanımına uygun hareket ettiğini belirtti. Alan, geçmiş dönemde darbe hayali kuran eski askerler için, “Erdoğan’ın arkasında saf tutacaklar.” ifadesini kullandı.

Odatv, Kemalist basın ve FETÖ artıkları aynı ağızla saldırdı

Twitter’da yayın yapan, “Kaç Saat Oldu?” isimli FETÖ’cü hesap, ilk olarak Alan’ın sözlerini çarpıtarak TSK hakkında söylenmiş gibi servis etti. (Dün, sözkonusu FETÖ'cü hesabı yöneten şahıslardan birisi enselendi.)

'Kaç saat oldu' hesabının yöneticisi yakalandı

Söz konusu Twitter hesabından yapılan paylaşımın ardından, operasyonel haber sitesi ve tetikçi medya organı Odatv, ve Sözcü'nün başını çektiği Kemalist basın da Murat Alan’ı tüm TSK’yı hedef almış gibi göstererek servis etti. Yalan haberde çığır açan medya organları, “Murat Alan’dan Türk askerine hakaret” başlıklarıyla 2 Haziran’dan bu yana Gazetemiz Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan’ı hedef gösterdi.

Cuma namazına giderken saldırıya uğradı

Günlerdir devam eden sistematik hedef gösterme projesinin ardından Murat Alan, bugün Cuma namazına giderken, çocuklarının gözü önünde beyzbol sopalarıyla saldırıya uğradı. Başından, kolundan ve ayaklarından yaralanan Murat Alan, evinin önünde pusuya düşürülerek namaz yolunda darp edildi. Terör saldırısının ardından 4 kişi gözaltına alındı.

Kaçarken tehdit ettiler

Murat Alan’a saldıran 4 kişi, ola yerinden  uzaklaşırken, “Seni de, senin temsil ettiğin zihniyetin de üstesinden geleceğiz.” diye bağırarak açıkça meydan okudu, yalnızca Alan’ı veya Akit’i değil, sağ muhafazakar seçmeni tehdit ettiler.

Saldırının ardından Odatv pişkinliğe soyundu

Şeref yoksunu Odatv, Murat Alan saldırıya uğradıktan sonra akılalmaz bir manşet attı. Alan’ı günlerdir hedef gösterenlerin başında gelen Odatv, “Türk askerine eşek diyen Akitçi dövüldü mü” başlığıyla açık açık pişkinliğe soyundu.

Odatv tahrik ediyor, Bakanlık ve hükümet açıklama üstüne açıklama yapıyor

Murat Alan’dan ETÖ ve FETÖ’nün rezil saptırmasına cevap

Arşiv unutmaz! Murat Alan'a salyalı iftira atan kokuşmuş zihniyet bunlara kör kaldı

Akit'e atılan çamurun ardından Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Murat Alan' açıklaması

TSK sever gibi görünüp Mehmetçiğe kurşun sıkanların sırtını sıvazlayanlar...

Karanlık Odatv’den FETÖ’cü tezgah

Oda TV'nin Murat Alan ile ilgili algı operasyonuna tokat gibi cevap

Karanlık Odatv kendi muhabirini sattı

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 16:47

YORUM YAZ

 • fetösavarfetösavar4 gün önce
  4 kişi mi, komik. ulan 400 kişi gelsin. korkan namerttir. fetöcüler acımasızdır. ama ahmaklıkta üzerlerine kimse gelemez. yani top ahmak. o yüzden acilen bu ahmakların başı olan ahmakbaşını getirip bi güzel sopalamakta yarar var diye düşünüyorum. ...
 • trabzonlutrabzonlu5 gün önce
  Kişi kim olursa olsun bu ülkenin yasası, kanunu var. Ceza mercileri yol kesip adam döven değildir. Bu saldırıyı yapanlar kemalistler de değildir. Kişisel yorumum, yakın geçmişte de benzer saldırıları yaptıran, askerlik düzenini, sistemini değiştiren kişiler. Murat Alanın yorumunu okuduğumda benim şahsi olarak anladığım. Eski düzen istikrarlı, kararlı bir askeriye değil, bir yere hizmet eden kişiler olduğuydu. Darp edilen kişi suçlu ya da suçsuz bunun kararını Türkiye Cumhuriyeti Kanunları belirler.
 • Emre BayındırEmre Bayındır5 gün önce
  Ülkede nefret dilini kullanmak, marifet oldu. Toplum kutuplaştırılarak, çatışmaya sürüklenmek istiyor. Bunun baş faili de maalesef AKP cenahı. Özellikle MHP-Yeni Avrasyacı oluşumla ittifaka giden AKP'nin o tarihten itibaren alikıran başkesen havalarına bürünmesi de bunun yegane göstergesi. Her şeyden önce AKP'nin özgürlükçü, insanlara merhametle yaklaşan, mütevazi bir anlayışı iktidar sahibi olarak tesis etmesi gerekiyor. Sedat Peker gibi bir takım mafyamatik tipleri ön plana çıkarmak, saldırgan tavırlara prim vermek AKP gibi İslam'a gönül vermiş insanlardan müteşekkil bir partinin şiarı olamaz. Bana öyle geliyor ki Erdoğan yalnız kaldı. Eski AKPlilerin partiden uzaklaşmasıyla, bütünüyle dinden diyanetten bihaber tiplerin eline kaldı parti. Bütün bunların sebebi bu olsa gerek. Arkadaşımıza geçmiş olsun.Ama lütfen herkes diline sahip olsun, adaletin herkese adilce ve eşit şekilde uygulanması gerektiği unutulmasın.
 • hercaihercai5 gün önce
  4 kisi 1 kisiye saldirirsa ben bu 4 kisinin ibne lgbt li olduklarini soyluyorum. Murat Alan arkadasimiza da gecmis olsun diyorum.
 • NurNur5 gün önce
  Hadi edin bakalım edinde görelim siz hayvandan aşağı yaratıklarsınız erkek olan vur kaç yapmaz arkadan dolanmaz maşalık yapmaz kiralık katillerazınlık geldiniz öyle gideceksiniz derdiniz tc çelme takmak uçuruma çekmek tüüh sizin erkekliğinize Allah belanızı versin arkanızdaönünüzde kim varsa hepizinerkek müsveddeleri defolun bu ülkedenkaşınmayın kefere itler
 • AsabiAsabi5 gün önce
  Ne kadar vatan haini varsa vatanını satan pkk, dhkpc, işidfeto gibi terör örgütleriye işbirliği yapan varsa şerefsizdir o kadar
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir6 gün önce
  Adi köpekler dört kişi bir kişiye karşı bu alçaklık bu korkaklık ne tek tek gelsenizdiya alçaklar en agır ceza verilmeli bu korkaklara
 • mehmet çınarmehmet çınar6 gün önce
  ben bir musluman olrak ve muhafazakar biri olarak yeniakit.com.tr nasıl yalan yalan haber servis etiğini bizati kendim şahit oldum benim hakımda yalan haber yaptınız ve 100 defa aradım bu yalan haberi kaldırın dedim ben kimseyi dolandırmadım ben dolandırıcı değilim dedim kul hakını iyi bilirim dedim bu yalan haberi kaldırın malesef benim hakımda yapmış olduğunuz yalan haber kaldırmadığınız gibi kaldırmak için ist yeniakit.com.tr merkezine gelin masaya oturun anlaşırsak haberi kaldırırız dediler oooh olmuş inşallah yeniakit.com.tr de benim hakımda yalan haber yapanlar başına daha beteri gelir inşallah bu dünyada ve öbür dünyada 2 yakaları bir araya gelmesi sürekli hastalıklarla boğuşsunlar inşallah
 • Van goluVan golu6 gün önce
  Adami hasat ederler okyanuslarda yuzmeye kalkmiyacaksin adami bogarlar kardas.
 • demirdemir6 gün önce
  Ne o ?bu televizyoncuyu yada gazeteciyi dövenler terorist mi oldu şimdi....Diğer televizyoncuları ve gazetecileri dövenlerde teroristmiydi?ikisidide terörist diyorsan adamsın....yok akitin adamını dövenler sadece terörist diyorsan en büyük şerefsizsin....
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 6 gün önce
  Allah hepsinin belası nı versin inşallah akit tv çalışanlarına kimce kimler el uzatıyorsa Allah hepsinin belası nı ve kareyle rabbim yar ve yardımcınız olsun
 • Asabi Asabi 6 gün önce
  Müslüman uyan artık gardını al. Boyun bükme başını dik tut tepkini çok sert göster. Yoksa yok olursun. Bu gün laikçi, kemalist terörüstler saldırıya geçmiştir
 • C BüyüközdemirC Büyüközdemir6 gün önce
  Murat Alan a yapılan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Akit doğrudürüst çizgisiyle, milli ve yerli vaziyetiyle , mazlumun yanında zalim karşısında duruşuyla ülkemizin yüz akıdır. Geçmiş olsun . Allah acil şifalar nasib eylesin. Faillerin ve sebep olanların da layıkını versin.
 • uyan tcuyan tc6 gün önce
  bu yakalanan piçlere en ağır cezanın verilmesini istiyoruz. bizim elimize geçse size bırakmayız dünyaya geldiklerine bu piçleri pişman ederiz.
 • İlahi adalet İlahi adalet 6 gün önce
  Siz liderimiz saldırıya uğradığında saldırganı kahraman ilan etmiştiniz yapanların ellerine saglik
 • Trabzonspor Trabzonspor 6 gün önce
  ...askere laf söylemese bunlar olmazdı maalesef.o programı bende seyrettim.birilerini kötüleyeceğim derken general rütbelerine çatal bıçak omuzlarında vs.tabirlerini kullandı.gerek yoktu umuma açık yerlerde konuşurken dikkatli olmak lazım.
 • NecmettinNecmettin6 gün önce
  Oda tv halk tv vb nin vatan haini teröristlerden oluştuğunu bilmeyen yok
 • YasinYasin6 gün önce
  Dik dur eğilme ALLAH Şifa versin
 • Mahmut OzMahmut Oz6 gün önce
  Gecmis olsun,saldiriyi yapan sehir eskiyalarina lanet olsun,umarim yargi bu zorbaliga gereken cezayi verir'de fitneci karanlik oda bv.lerinin cikardiklari fitne hedefine ulasmamis olur.
 • doğrucudoğrucu6 gün önce
  murat kardeş geçmiş olsun senin ne söylemek istediğini ne anlatmak istediğini herkesde biliyoır senin söylediklerinin aynen arkasındayız
 • mertmert6 gün önce
  Saldırıyı yapan ve yaptıranları kınıyor, saldırıya uğrayan kardeşimize Allahtan şifalar diliyorum.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer6 gün önce
  Sevgili..Murat..Alan..Geçmiş..olsun..saldıran..alçakların..elleri..kırılsın.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019