• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce 'Birileri düğmeye bastı’ dedi ve ekledi: Hata yaptım

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, katıldığı bir canlı yayında çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Yeniakit Publisher
2019-09-12 00:30:00 -
Muharrem İnce 'Birileri düğmeye bastı’ dedi ve ekledi: Hata yaptım

24 Haziran'da CHP'nin Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterdiği Muharrem İnce, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında 24 Haziran gecesi ve "adam kazandı" sözüyle ilgili kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

O gece hata yaptığını söyleyen İnce, "Vatandaş benden duymalıydı, İsmail Küçükkaya'dan değil. Hata yaptım. Yenilince kabullenemedim. Özür dilerim" diyerek, bu konuda yaptığı hatayı kabullendiğini, ancak bu tartışmanın artık bitmesi gerektiğini ifade etti.

Seçim gecesi kendisi ile ilgili 'tehdit edildi, alkollüydü, kaçırıldı" şeklindeki söylentilere de tepki gösteren İnce, bu söylentilerin bilinçli olarak yayıldığını öne sürerek şöyle konuştu:

"O gece sarhoştum, bir general aradı tehdit etti, Tayyip Erdoğan'dan para aldım, NATO askerleri kaçırdı, Afgan askerleri kaçırdı, eşi kaçırıldı, odaya kilitlediler. Tam 11 senaryo var. Hadi diyelim bunlardan birisi doğru. Diğer on senaryoyu kim uydurdu? İtibar avcıları!

Birileri daha o gece düğmeye bastı. O gece dediler ki, bu Muharrem İnce'yi yıpratmamız lazım dediler.

Partiden 8 buçuk puan fazla aldım. CHP'nin oyuna bakın, benimkine bakın. 40 sene sonra yüzde 30'ü geçtik."

"İtibar suikasti CHP'nin içinden mi yapıldı"

"İtibar suikasti CHP'nin içinden mi yapıldı" sorusuna ise İnce, "onu zamanı gelince konuşuruz" cevabını verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Düşünür yazar

Ha yeni yeni ötmeye başladı...inceden inceden.. Tabiki senaryoyu kendileri yazdılar, isterse açıklamasın ilerde. Zaten besbelli değilmi
 • Yanıtla

deli

sayin inci anlatiklariniz hayal demirel eceviten bahsetmeniz - 30 erzurumun soğuğunda şeker kuyruğu aklima geldi özal'a gelince başımıza fetö belasini birakti ha Erdoğan dört dörtlük mu HAYIR olması imkansız maziyi birak muaziye bakalım okularda wc yokmuş saraylar varmış köprüler parali eskiden köprü mu vardi doğru vardi o zaman kaç saat sürüyordu şimdi kaç 1974 rahmetli Erbakan ecevite otaban yapalim paralı olsun demişti ecevit hayir olmaz o günden bugüne kaç kişi hayatını kaybetti neden yol yoktu verimli değilsin yani yenilikçi değilsin AB gelince zaten yıkılan binadan ev alinmaz...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı