• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem Coşkun'dan Kılıçdaroğlu'na tokat gibi cevap! Belgeleriyle açıkladı

Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı hedef alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP tarihinden örneklerle cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2020-10-28 08:35:00 - 2020-10-28 08:43:04

 yeniakit.com.tr 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs toplantısına davet edilmediğini iddia ederek hedef tahtasına oturttuğu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile ilgili skandal sözler sarfetmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında "Covid-19 olayı ilk gündeme geldiğinde İstanbul Valisi, 39 Belediye Başkanını davet ediyor, Büyükşehir Belediye Başkanını davet etmiyor" diyerek Vali Yerlikaya’ya aracına AK Parti bayrağı asması çağrısında bulunmuştu.

İstanbul Valiliği, Kılıçdaroğlu'nun Yerlikaya'yı hedef alan açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirten bir açıklama yayınlamıştı.

Açıklamada; "CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün grup toplantısında Sayın Valimiz hakkında yapmış olduğu açıklamalarının 22 Nisan 2020 tarihindeki açıklamasında olduğu gibi eksik ve gerçeği yansıtmayan bilgilerden kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Bir konu hakkında, doğru bilgi sahibi olmadan değerlendirme yapılmamalıdır" ifadelerine yer verilmişti.

Muharrem Coşkun belgelerle cevap verdi

Akit TV’de Ana Haber bültenini sunan Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun, İstanbul Valisi’ni AK Partili olmakla itham eden CHP Genel Başkanına CHP tarihinden örneklerle cevap verdi. Keza tek parti döneminde birçok valiyi CHP atıyor ve resmi araçlarında CHP logosu yer alıyordu.

Coşkun, CHP’nin yayın organı Ulus gazetesinde o dönemde valilik binasına CHP bayrağının çekildiğini aktardı. Coşkun, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Diyanet İşleri Başkanı Rıfat Börekçi’nin CHP Ankara ilk kongre başkanı olduğu bilgisini de paylaştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

celil yağmuroğlu

Akit Ailesini canı gönülden kutlarım iyi ki varsınız Umarım diğer Milli Medya sizin gibi olsun,,Bide fa CHP bir Türk partisi değildir,Şimdi Birincisi Osmanlıyı Rafa kaldıran ve Halifeliği kaldıran kimler İngilizler Masonlar ve Siyonistler, İkincisi Türk Milletinin başına içimizden bir İngiliz valisi konuldu,mu konuldu Üçüncüsü bu valinin ilk görevi Cumhuriyeti kurma ve Yeni bir Avrupa Anayasası ve Medeni kanunu ve TÜRKİYE ((( Fransız menşeli kanunlar))) LAİK bir ülke olacak ve bütün bunları koruyacak kollayacak güçlü bir parti ismi CHP olacak ve tüzüğünü Avrupa koyacak, Şimdi CHP Başına kim gelirse gelsin Avrupa'nın ve İngiliz'in İKİNCİ VALİSİ Olarak görmemiz gerek, Şimdiye kadar CHP başına gelenler yıkımdan başka bir yatırımları var,mı, Her seçimden önce bir AMERİKA ve AVRUPA,YA GÖRÜŞ ALIŞ VERİŞ yapıyorlar,mı yapıyorlar bu herkesle malum, ALLAH TEALA İnsana akıl vermiş bunlar neden hala AVRUPA diyorlar onsuz hiç bir adım atmıyorlar, İSLAM ALEMİ VE ÜMMET ZOR GÜNLER YAŞIYOR NEDEN BİR FRANSAYI.AVRUPA ,AMERİKANIN PARALI ASKERLERİ OLAN (( PKK ))) KINAMIYORLAR,,,ALLAH TÜRKİYE,Yİ VE ÜMMETİ BUNLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN İNŞALLAH,,Vesselam
 • Yanıtla

Han

Yaw kardeş dönüp dönüp tek partili dönemde şöyleydi böyleydi...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23