• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

MSB'den manidar "Oruç Reis" paylaşımı... Limnos'u "sopalayarak" bölgeden kaçırmıştı

Milli Savunma Bakanlığı, Doğu Akdeniz'de faaliyet gösteren "Oruç Reis sismik araştırma gemisi" ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada Oruç Reis'e Türk Deniz Kuvvetlerince sağlanan refakat ve koruma görevinin ilk günkü kararlılıkla devam ettiği vurgulandı. Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar ise görüntülerdeki fırkateynin "Kemal Reis" olduğununa dikkat çekerek "Dün Yunan Fırkateyni Limnos'u ‘sopalayarak' bölgeden uzaklaştırmıştı" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-08-14 13:08:00 -

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Deniz yetki alanlarımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizin yılmaz ve kararlı koruyucuları Türk Deniz Kuvvetleri, MTA Oruç Reis araştırma gemimize refakat ve koruma görevine ilk günkü kararlılıkla ve aynı gemilerle devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımda, Doğu Akdeniz'de faaliyet gösteren Oruç Reis sismik araştırma gemisi ile ona refakat ve koruma sağlayan Türk savaş gemilerinin görüntüleri yer aldı.

"Limnos'u 'sopalayarak' bölgeden uzaklaştırmıştı"

MSB'nin paylaştığı görüntülerdeki fırkateynin Kemal Reis fırkateyni olduğunu söyleyen Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "Milli Savunma Bakanlığı son paylaşımını, Yunan Fırkateyni Limnos’u ‘sopalayarak’ bölgeden uzaklaştıran (F-247) Kemal Reis fırkateynimizin #OruçReis’i himaye eden “gün içi görev” görüntüsüyle yaptı." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hatirliyorum

dualarimiz Ordumuzla.
 • Yanıtla

Abdulcabbar

Allah celle celalühu yar ve yardımcıları olsun. Efendimiz aleyhissalatu vesselam şefaatçileri olsun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı