Mısıroğlu’na “vatan haini” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na soru: PKK’lıları ziyaret mi etti?

PKK’lıların ayağına geçmiş olsun ziyaretine giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanların Müslüman Türklere yaptığı zulümlerle ilgili bu ülkede en önemli eserlerden birini kaleme almış olan araştırmacı-yazar Kadir Mısıroğlu’na, “Vatan haini” dedi.

20 Kasım 2018 Salı 15:55

 yeniakit.com.tr  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, araştırmacı-yazar Kadir Mısıroğlu’na hakaret etti, üstad üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

“Vatan haini”

17-25 Aralık döneminde, sonuna kadar FETÖ’nün yanında olan partinin genel başkanı Kılıçdaroğlu, mütedeyyin milliyetçi kimliğiyle tanınan Mısıroğlu’na, “Vatan haini” dedi. Mısıroğlu’nun, “Yunanistan kazansa, CHP’nin yaptığını yapamazdı” anlamına gelen sözlerinden dolayı hazımsızlık yaşayan Kılıçdaroğlu, üstadı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Akıl hocası” olarak tanımladı.

“Biz PKK’lıları da, DHKP-C’lileri de ziyaret ettik”

CHP, Gülen hareketi terör örgütü olarak ilan edildikten sonra sonuna kadar FETÖ’nün yanında oldu. Ayrıca ana muhalefet, sözde cenaze törenlerinde PKK’lıların yanında poz verdi.

17-25 Aralık döneminde FETÖ’cülerle ortak toplantı düzenleyen, PKK cenazelerinde boy gösteren, skandal sözlerle sırf AK Parti karşıtlığı yapmak için teröristleri savunan bu partinin genel başkanı, Mısıroğlu’na, “Vatan haini” dedi. Mısıroğlu gibi 60’ın üstünde eser vermiş, “Yunan Mezalimi” isimli kitabıyla Yunanların Türklere yaptığı zulmü bu ülke de ilk kez anlatan yazar olmuş birisine hain diyen Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz senelerde CNN Türk’te şu itiraflarda bulunmuştu:

“Biz kadına da saygı duyarız, çöpten kağıt toplayan insana da saygı duyarız, kimin sorunu varsa ilgileniriz ve hiç ayrım da yapmayız. Biz, hapiste hasta yatan PKK’lıya da gittik, DHKP-C’liye de gittik, kader kurbanı olana da gittik, diğer İslami kesimden kendisini tanımlayıp hapiste yatan sağlığı zor olan insanlara da gittik.”

Kılıçdaroğlu hangi vatanı kastetti?

Kitaplarıyla Yunan mezalimi ve Ermeni zulümlerini anlatan mütedeyyin-milliyetçi Kadir Mısıroğlu’na hain diyen ama çoğunluğunu Ermenilerin oluşturduğu PKK’lıların ayağına geçmiş olsun ziyaretine giden Kılıçdaroğlu’nun, hangi vatanı kastettiği merak konusu oldu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Kasım 2018 Salı 15:55

YORUM YAZ

 • ............6 ay önce
  Akit' e
 • ............6 ay önce
  Akit ...
 • HalilHalil6 ay önce
   ...Türkiyenin daha öncelikli daha önemli sorunları var....
 • Yanlis yapana vurulurYanlis yapana vurulur6 ay önce
  insan icabinda kardesinden, cocugunun anasindan bile ayrilir! Oslo'da gorustun'' diyen embesiller! Devletin gorusmesi destek mahiyetli degil, cozum amaclidir! Devlet her istedigiyle gorusur! Yoldan cikan, yanlis yapana da tekmeyi vurur! Tipki Feto eniklerine yaptigi gibi!
 • muratmurat6 ay önce
  ikisini de kendi hallerine bırakın. medeni bir şekilde sorunlarını halletsinler. böylesi daha iyi :))
 • Şevki BerkŞevki Berk6 ay önce
  Ayben....
 • TimurTimur6 ay önce
  Osloda gorusen chp miydi
 • UmutUmut6 ay önce
  Ilginç
 • hakanhakan6 ay önce
  yazsanıza ımralıyla kım görüştü acılım ne oldu
 • TikaTika6 ay önce
  Kilicdaroglunu sevmem ama doğru söylüyor.Cenabı Allah her şeyi görüyor.Pkk-fetö-djkp/cve diğer teori örgütlerini başımıza bela edenlere Allah bu dünyada cezasını versin. Amin
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş6 ay önce
  orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır (gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • Mustafa KemalMustafa Kemal6 ay önce
  ... Neymiş insani ziyaretmiş...
 • MehmetMehmet6 ay önce
  Pkk ile ...
 • AHMETAHMET6 ay önce
  Yorumcu Alper, Tarihçi Yazar K. Mısıroğlu ile Avrupada meydana gelen Holding olayları arasında ne ilişki var. Tabi: dindar Muhafazakar, Müslüman,K. Mısıroğlunaiftira atmaksizleriçin çok kolay. 90 yıldır bu Anadolu halkını sömüren, köylere hiçbir yatırım götürmeyen Beyaz Türklere bir sözünüz var mı acaba?
 • 145314536 ay önce
  Kemal kılıçdaroğlu ( KARABULUT gerçek soyadı) Gurup konuşmasını dinleyin dağıtmış mavi boncukları yine,sonunda da Ali ERBAŞ'a " Sen bir deliyi,bir vatan hainini ziyaret ettin hemen istifa et diyor.Eeee soralım o vakit " KEFERE KEMAL " diyen zat yanı başında buna ne demeli ?
 • YahyaYahya6 ay önce
  ... Yaradan elbette size hesap soracak. Siz bu vatanı hak etmiyorsunuz size ingiliz itilaf boyundurluğu yakışırdı. ...
 • kemalistkemalist6 ay önce
  ... 15 milyon seçmeni olan oy vermeselerde dahi chp ye sempati ve TC güvencesi olduğuna inanan milyonlarca kişileri barındaran chp ye pkk lı fetöcü demek...
 • ahkahk6 ay önce
  ...  Atatürk boşuna laikliği getirmemiş şimdi daha iyi anlaşılıyor. ... Allah bizi bu sapık gürühtan ve onların içimizdeki uzantılarından korudu.
 • cccccc6 ay önce
  Kılıçtaroğlu konuş bakalım buna ne diyeceksin.
 • ServetServet6 ay önce
  Biliyoruz ...ler le beraber olduğu nuzu biliyoruz
 • Dalman Dalman 6 ay önce
  Misirliogluna biz ülkücüler de... diyoruz.bu ülkenin meclisinin Atatürk soyadı verdiği kurucu banimizin ölüm saatinde kenefe gidin diyen akif e .... salahattin eyyubiye ... diyen bir adamı nasıl savunursunuz .
 • LÜTFİLÜTFİ6 ay önce
  Ey kılıçdaroğlu ... Sen nasıl üstadımız hakkında konuşursun.
 • PolatPolat6 ay önce
  ... Yazık ki Türk milletinin başka seçeneği yok. Bunlara mahkumuz.
 • DeliDeli6 ay önce
  Vatan hainine vatan haini denmesi gayet normal.... dışında PKK ve FETÖ ile işbirliği yapan, kendi ordusuna, devletine ve adalet sistemine kumpas kuran başka parti de hatırlamıyorum.
 • AlperAlper6 ay önce
  FETÖ,eğitim yapıyorum ayaklarıyla,Erbakan ve avanesi,Avrupadaki camilerinde yeşil holdingler yoluyla nasıl müslümanların cebini boşalttıysa,bu fesli de birşeyler çevirdi,avrupadaki gurbetcilerle iddiaları var.BİR projevar gibi , Anodolu halkı fakirleştiriliyor,birikimleri elinden alınıyor,bunu da İslamcılar?eliyle yapıyorlar.Buna alet olanlar ortada ama sıradan insanlar sorgulayamıyor,sorgulayan düşünürler de susturulmuş ,medya da bu ülkede genelde tefeci faizcilerin vb. güdümünde değilmi?
 • Safi Safi 6 ay önce
  Atatürk üzerinden polemik yapma Atatürk'ü zerre kadar sevmeyen Kılıçdaroğlu beyefendi. Bu ülkede hakiki Atatürkçüler maalesef Tarikatçılar. Adamların iğne ucu kadar menfaatleri yok ama Atatürk'ü yeri geldiğinde suvunuyorlar. Kulaklarımla şahit oldum. Adam kökten tarikatçı, "Atatürk bizim liderliğimize mal olmuş bir kere, Allah takdir etmiş bir kere, iyi de olsa kötü de olsa sahip çıkacağız " dedi. Artık Kılıçdaroğlu neyin peşinde anlayamadım doğrusu.
 • receprecep6 ay önce
  ... illaki camur atacaksiniz ya
 • AbdullahAbdullah6 ay önce
  Çözüm sürecinde ... tamamı vatan haini oldu o zaman.
 • MilletMillet6 ay önce
  KK direk olarak Ermenidir Ermeni olması problem değil mış gibi yapması problemdir. Ayriyetten kendisi Gregoryan kilisesinin gizli bağlısıdır. Babasının mezarında acaba hangi Müslüman Alevi kardeşimiz mum yakar. Hep söylüyorum devlet bu adamın icabına bakmalıdır
 • FikriFikri6 ay önce
  Peki Dandi Kemal deaş lılara da gittin mi? Yoksa onlar kaka terörist diğerleri cici terörist mi sizin için?
 • emiremir6 ay önce
  evet evet kılıçdaroğlu basbakandi ve onlari dolmabahcede agirladi birde haburda teriristlerin Turkiyeye girisinde karsiladi
 • Hakan TemurHakan Temur6 ay önce
  Arkadaş su muptezeli haber yapmak bile zül bence çapsız Pinokyo CHP bin basina gelmiş en büyük musibet bu adam

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019