Miçotakis'ten Erdoğan'a 'cesur adım' çağrısı!

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye ile ilişkilere yönelik, 'Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum' dedi.

21 Temmuz 2019 Pazar 00:42
Miçotakis'ten Erdoğan'a 'cesur adım' çağrısı!

Miçotakis, hükümet programının görüşüleceği Meclis Genel Kurulunda konuşma yaptı.

"Öfkeli bir retorikten uzak durarak" uluslararası hukuk ve dostane iş birliği yönünde ilerlemek istediklerini belirten Miçotakis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Cesur adımlar atacağımız ortak bir yaklaşım için Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunuyorum." şeklinde konuştu.

"Değerli kaynaklarımızı ülkelerimizin yararına kullanalım"

Miçotakis, "Bu coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Gereksiz gerginlikler ve silahlanma yarışı iki ülkeyi de değerli kaynaklarından mahrum ediyor. Bunlar ülkelerimizin yararına kullanılabilir." ifadelerini kullandı.

Ülkede 7 Temmuz'da düzenlenen erken genel seçimlerde Yeni Demokrasi (ND) partisi tek başına iktidara gelirken, Miçotakis başbakanlık koltuğuna oturmuştu.

Çarşamba günü yeni üyelerinin yemin töreniyle açılan Mecliste, hükümet programının tartışılmasının ardından hükümetin güven oyu alması bekleniyor.  

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2019 Pazar 00:42

YORUM YAZ

 • MuzafferMuzaffer1 ay önce
  Aman annan planı mlanı diye tutturmasınlar gene. Ama şu gayet mantıklı; yunanistan türkiye akdenizde kovsunlar fransızı ingilizi yahudiyi, rusya moderatörlüpünde kazan kazan yapsınlar. İkimizde kazanalım, savaşıp birbirimizi öldüreceğimize.
 • AlpAlp1 ay önce
  Bunlar masaya çağırmakla tuzağa çekiyorlar. Miçotakis CESUR OLSAYDI ÖLDÜRÜLEN KIBRIS TÜRKLERİ İÇİN DE BİR SÖZÜ OLURDU. CESARET BİZİM İŞİMİZ. SİZ CESARETE DEĞECEK BİR TOPLULUK DEĞİLSİNİZ.
 • MikiforovMikiforov1 ay önce
  Türk milleti keriz değil HİÇ KİMSE aklımızı sınamasın
 • Kocasolak Kocasolak 1 ay önce
  Domuzdan post gavurdan dost olmaz, ab kapı kulu Türkiye UTANÇ verici.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 1 ay önce
  Aynen biz de yıllardır bunu diyoruz...
 • Tata TongaTata Tonga1 ay önce
  Cesur adım dedi ise mutlaka Türkiye yi kazıklamak için bir planı mevcuttur! Yes be annemciler Yunan destekçisidir. Pontustu aramaya gerek yoktur!
 • aydemir ibrahimaydemir ibrahim1 ay önce
  Almanlarin ve yahudilerin oyununa gelen sizlersiniz.Bu necip turk milleti sizi hep affetti.
 • tuncaytuncay1 ay önce
  öncekiler ebakis akilli ve mantikli birisine benziyorya, bakalim hayirlisi..
 • HadraHadra1 ay önce
  Önce Kıbrıs ile ilgiliBeyanatından dolayı senide, Babanı da ,Kıbrıstaki Rumları da, dahası da 650 Sene seni ve Ülkeni Yönetmiş İnanç, Kültür, varlığını korumuş muhafaza etmiş bu Aziz ve Yüce Milletten insanca Özür dile müteakiben bir komşu olarak gel konuşalım. Sahi Biz olmasaydık Katolik Ortodoks olarak birbirinizi yemiştiniz yok olmuştunuz be , Bre zavallı Olimpos kulları , tarihiniz boyunca insani değerleriniz yok, Gladyatör tarihiniz kirli, Bİzanstaki birbirniz yemeniz rezalet Size İnsan Olmayı Adam olmayı öğrettiğimizi nerden başlayalım, Osman Gaziden mi, Şeyh Edebaliden mİ, Sultan Fatihten mi ? Bak Miço?Sen en önce şu patrikhanney söyle (ama suç senin değil bizim) şu Kin Kapısınıaç!!Ekümenilik hahaylini Unut!! Bartelemosa da söyle bir daha Yurt Dışında da (ABD vb yerlerde )sanki esirim kelimesini düşüncesinden dahi geçirmesin ve nankörlük etmesin (Haa çok istiyorsa FETÖ Dostu arkadaşı Pensilvanyada onu bekliyor.) Aksi halde unutmasın ki bir atam MerhumSultan Mahmudyine gelir onuda ikinci bir Kin Kapısnda icabına bakar vesselam.
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Siz yahudiye usak olup, avrupa ya sirtinizi dayayip, zirt pirt enik gibi havlamayin, egede 12 mil kita sahanligi sacmaligindan vazgecin ve kktc ye dusmanlik yapmayin, hicbir sorun kalmaz aramizda! Burnumuzun dibindeki adalar dahil mevcut topraklarınizda da gozumuz yok! Bizim sizinle isimiz yok, olmaz da zaten, eger uslu durursaniz! Bizim derdimiz baska artik! HasbinAllah ve nimel vekil.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019