MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: Kemalizm Batının uydurmasıdır

Halk TV'de katıldıkları programda Devlet Bahçeli'ye yönelik ağır hakaretlerde bulunan Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil'e zehir zemberek sözlerle tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın,"Türkiye’de Kemalizm ve ulusalcılık gibi yakıştırmaların arkasına gizlenen; Cumhuriyet düşmanlığıdır, kripto aidiyet ve mensubiyet inkârcılığıdır. Son zamanlarda bu inkârcı anlayışı körükleyen iki isimden biri Uğur Dündar diğeri ise Yılmaz Özdil’dir. Kemalizm diye bir ideoloji bulunmadığı gibi, Atatürk milliyetçiliği diye bir milliyetçilik de yoktur. Kemalizm, adı üzere Türklük realitesini görmezden gelen Batılı düşünürlerin uydurmasıdır." ifadelerini kullandı.

13 Ekim 2018 Cumartesi 21:20
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: Kemalizm Batının uydurmasıdır

Azılı namaz düşmanı Uğur Dündar ile Mustafa Kemal istismarıyla cebini dolduran Yılmaz Özdil'in Halk TV'de katıldıkları programda, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik ağır hakaretlerde bulunmalarına tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Türkiye’de Kemalizm ve ulusalcılık gibi yakıştırmaların arkasına gizlenen; Cumhuriyet düşmanlığıdır, kripto aidiyet ve mensubiyet inkârcılığıdır. Son zamanlarda bu inkârcı anlayışı körükleyen iki isimden biri Uğur Dündar diğeri ise Yılmaz Özdil’dir." ifadelerini kullandı.

'Kemalizm Batılıların uydurmasıdır'

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin evladı ve kıymetidir. Kimsenin babasının mirası değildir. 1938’den beri Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi inkılap yobazlığı yapanların Atatürk’ün aziz hatırasını tahrif etmekten vazgeçmeleri gerekir." ifadelerini kullanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın,  "Kemalizm diye bir ideoloji bulunmadığı gibi, Atatürk milliyetçiliği diye bir milliyetçilik de yoktur. Kemalizm, adı üzere Türklük realitesini görmezden gelen Batılı düşünürlerin uydurmasıdır." dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 21:20

YORUM YAZ

 • TurkolTurkol5 ay önce
  Mustafa Kemalin tirnagi olamazsınız. ..
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
  Atatürk düşmanları birer,birer deşifre oluyor.
 • sonersoner5 ay önce
  ağzınıza sağlık sayın vekilim...
 • SelimSelim5 ay önce
  çok doğru söylemiş.
 • ZOMBİZOMBİ5 ay önce
  BAK İŞİNE SANAMI KALDI KEMALİZM ATATÜRKÇÜLÜK.. DİBİNE KADAR ATATÜRKÇÜYÜZ..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019