• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meteoroloji'den kritik uyarı: Tüm yurdu etkisi altına alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya ilişkin hava durumu raporunu yayınlarken, tüm yurt için sağanak ve kar yağışı uyarısında bulundu. Önümüzdeki beş güne ilişkin hava durumu ve sıcaklık değerlerini resmi internet sitesi üzerinden duyuran MGM; Batı illeri için sağanak, Doğu illeri içinse kar yağışına dikkat çekti. Buzlanma ve don olaylarına da vurgu yapan kurum, vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

2019-12-08 12:50:00 -
Meteoroloji'den kritik uyarı: Tüm yurdu etkisi altına alacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni haftaya ilişkin hava durumu raporu yayınlandı. Aralık ayının ilk haftasını geride bırakırken, yeni hafta da pek çok ilde sağanak ve kar yağışı görülecek. Hafta içerisinde Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının Edirne'de kar yağışlarına sebebiyet vermesi, İstanbul'da yaşayan vatandaşların da 'İstanbul'a ne zaman kar yağacak?' sorusunu sormasına neden oluyor. Önümüzdeki beş güne ilişkin beklediği hava durumu değerlerini resmi internet sitesi üzerinden duyuran MGM; Doğu Anadolu'da birçok il için kar yağışı beklendiğini açıklarken; Batı'da ise aralarında İstanbul'un bulunduğu iller için sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Tüm yurtta etkisini gösterecek

MGM ayrıca, Marmara'nın güneydoğusu ve Trakya'nın batısı, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da görülecek kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi. 

Meteoroloji'nin resmi internet sitesinden alınan verilere göre, önümüzdeki beş günlük hava durumu şu şekilde;

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23