• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mete Yarar: Yanarım yanarım buna yanarım

Katıldığı canlı yayında konuşan güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, "Aselsan satılıyor" diye yaygara çıkaranların Aselsan'la ilgili tek bir olumlu söz söylemediğini belirtti.

Yeniakit Publisher
2021-12-09 00:58:00 - 2021-12-09 01:02:15

Aselsan'la ilgili medyada çıkan satılacak iddiaları ve bunun üzerinden ortaya konan tepkilere CNNTürk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında değinen Mete Yarar Aselsan'ı savunmaya kalkanların bugüne kadar kurumu hafife almaktan başka birşey yapmadığını söyledi.

"Aselsan bu ülkenin cevheri diyorsunuz" diye seslenen Mete Yarar "Keşke bugüne kadar bir kez övgü yapsaydınız.Bugün ASELSAN, S400'ün yerini alacak HİSAR'ları yapıyorlar. Bir kez çıkıp da açıklama yapmazsınız. Siyasetçilerden bahsetmiyorum. Ekrana çıkıp Aselsan üzerinden hassasiyet gösterenler her gün de bu kurumlarla dalga geçiyorlar. O tesislerle de dalga geçiyorlar" dedi. "Bunlar aslında çok da önemli değil, bunlar bunları yapmıyor" diyen adamlar "Aselsan elden gidiyor" diye servise kalktılar." dedi.

Mete Yarar daha sonra "Yanarım yanarım da ben buna yanarım" dedi ve gelinen süreci anlattı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

anti-zillet

o pis yahudi usaklar münafik serefsizler mi aselsani özecek?

Dertleri başka...

Aslında silah sanayisinin köküne karşı , bu silahlara boşuna para harcıyorsunuz , kime karşı kullanacaksınız , düşman mı var diyen insancıklar bunlar. 90 ' lı yıllarda kendi silahımız olmadığı için dışarıdan aldığımız / alabildiğimiz silahlarla PKK ile mücadele ediliyordu. Almanların afralarından , tafralarından bıkmıştık. Neymiş Alman Leopar tanklarını PKK ' ya karşı kullanamazmışız. Clodya Roth denen şıllık da denetime gelirdi. Bu şıllığın destekçisi maalesef CHP ' ler idi. Bunun için bunların derdi algı oluşturmak. PKK/HDP/CİA/FETÖ ile kucak kucağa olanların aslında ASELSAN , HAVELSAN vs. savunma sanayi firmalarımız umurlarında olamaz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23