Mesut Uçakan, 12 yıl sonra 'Suveyda' için yönetmen koltuğuna geçti

Yönetmen Mesut Uçakan uzun bir aradan sonra kamera arkasına geçerek 'Suveyda' isimli bir film çektiklerini duyurdu.

23 Ağustos 2019 Cuma 02:40
Mesut Uçakan, 12 yıl sonra 'Suveyda' için yönetmen koltuğuna geçti

İskilipli Atıf Hoca / Kelebekler Sonsuza Uçar, Ölümsüz Karanfiller, Reis Bey, Yalnız Değilsiniz gibi damga vuran filmlerin yönetmenliğini yapan Mesut Uçakan uzun bir aradan sonra kamera arkasına geçti.

Suveyda isimli bir film için hazırlıklara başladığını duyuran Mesut Uçakan, sosyal medyada paylaşımda bulunarak "İsmi önce “Hâdim” di, şimdi “Suveydâ” oldu. Öyle olması gerekiyordu. Suveydâ, kalpteki siyah nokta demek; metafiziğe açılan kapı!.. 12 yıl aradan sonra ilk sinema filmim... Zor şartlar altında çekime hazırlanıyoruz. Dua bekleriz." ifadelerinde bulundu.

Düşük bir bütçeyle çalışmalara başlandığını ifade eden Uçakan, sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı:

“Suveydâ”nın çekimine başladık, inşallah akıbeti hayrolur. İşin zor olan tarafı, yönetmenliğin yanısıra yapımcılığını da yapıyor olmam. Hem de çok düşük bir bütçe ile... Hem de tarihî bir film... Rabbim, utandırmasın.


Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Ağustos 2019 Cuma 02:40

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Eylul 2019