• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mescid-i Aksa İmamı'ndan Türkiye'ye telefon!

Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, terörist İsrail’in, Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarına tepki gösteren Türkiye'ye teşekkür etti.

Yeniakit Publisher
2021-05-13 19:57:00 -
Mescid-i Aksa İmamı'ndan Türkiye'ye telefon!

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, terörist İsrail’in, Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın açıklamalarının son derece önemli olduğunu belirterek desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Mescid-i Aksa İmam Hatibi İkrime, terörist İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik giriştiği insanlık dışı saldırılarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın açıklamalarının son derece önemli olduğunu bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı telefonla arayan İkrime Sabri “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin ve sizin kıymetli konuşmalarınız çok önemli. Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı, Filistin’i destekleyen bu konuşmaların bizim buradaki sebatımızı desteklediğini bir kez daha ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

“İnşallah gelecek bayramlarda Özgür Kudüs’te buluşacağız”

Konuşmasında Özgür Kudüs vurgusu yapan İkrime Sabri, “Diyanet İşleri Başkanlığımıza teşekkürlerimizi arz ediyoruz. İnşallah gelecek bayramlarda bütün Müslüman ülkelerin özgürleşmiş olduğu bir ortamda, Özgür Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da buluşmak üzere sizin ve Türk halkının bayramını kutlamak istiyorum” dedi.

“Müslüman devletler birlik sağlarsa zulüm son bulacak”

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ise, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırgan davranışlarının kabul edilemez olduğunu ve bunu telin ettiklerini belirterek, “Bundan sonra Müslümanlar beraber olurlar, birlik içerisinde olurlar ve bu şımarık terör devletinin çok rahat bir şekilde hareket etmesini engelleriz İnşallah. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki, Müslüman devletlerinin bu dağınıklığı ortadan kalktığında Kudüs’teki bu işgal ve zulüm son bulacaktır inşallah. Buna inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye, Filistin konusunda tek yumruk”

Türkiye’de Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda büyük bir duyarlılığın olduğunu belirten Erbaş, “Kudüs konusunda, Türkiye’de bütün Müslümanlar, Türk Milleti olarak tek yumruk. Bütün idarecilerimiz, hocalarımız, milletimiz Mescid-i Aksa, Kudüs konusunda böyle. Bizim de faaliyetlerimiz ve etkinliklerimiz devam edecek İnşallah. Hayırlı bayramlar diliyor, tüm Filistin’deki kardeşlerimizin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YA RABBİ

ağzını her açan islam dünyası birlik olursa sorun çözülecek diyor.....HAYIR.....sen ne zaman takdir edersen sorun o zaman senin takdir buyurduğun şekilde çözülecek... 
 • Yanıtla

Ayşe

dualarımızla hep yanınızdayız Allah size güç kuvvet versin Allah sizden razı olsun iki oğlum var bir vesile ile mukades mescidi aksada nöbet tutmayı nasip etsin ne büyük şeref Amin Allah Azze ve celle
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23