Merkel'in halefi Türkiye'yi ve Erdoğan'ı hedef aldı!

Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan açıklamalarda bulundu.

19 Mayıs 2019 Pazar 23:12
Merkel'in halefi Türkiye'yi ve Erdoğan'ı hedef aldı!

Almanya'da koalisyon hükümetinin büyük ortağı Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için verilecek her oyun 'bu özgürlüğe sahip olmayan Türkiye’deki muhalefet için de verilmiş' sayılacağını, bunun dayanışmanın bir işareti olduğunu öne sürdü.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in partisi CDU'nun Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Türkiye'deki muhalefet ile dayanışma çağrısı yaptı.

Alçak cümleler

İstanbul'da seçmenlerin seçilmiş ama mazbatası alınmış belediye başkanının yeni bir şansa sahip olması ve 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özgürlük karşıtı siyasetine karşı açık bir mesaj vermek' için mücadele ettiğini söyleyen Hristiyan Demokrat lider, Almanya'da 26 Mayıs'ta yapılacak AP seçimleri için halkı oy vermeye çağırırken şöyle konuştu:

"Sandığa gidin ki, bu seçimin, bu oyun değerli olduğunu net şekilde gösterelim ve oyumuzu bu özgürlüğe sahip olmayan Türkiye'deki muhalefet için de verelim. Bu da bir dayanışma işaretidir."

Merkel'in gelecek seçimlerde başbakan adayı olmayacağını açıklamasına koşut bıraktığı parti liderliğini CDU içinde yapılan oylama sonucunda 7 Aralık 2018'de Kramp-Karrenbauer devralmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 23:12

YORUM YAZ

 • ihsanihsan1 ay önce
  kendi ajanı chp hırsızlığına hiç değinmiyor salak karı
 • deryaderya1 ay önce
  Bu nasıl hazımsızlık. Dünyada Müslümanlara yapılan zulmü görmezler. şer kendilerinden olunca onun peşine düşerler.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Akıllı bir Türk vatandaşı R.T. Erdoğanı Avrupalılar ve Amerika niçin sevmiyoranlar. Diğer taraftan rahmetli, Eceviti( 1997 lerde) çok sevdikleri için İMF Türkiyeyepara yağdırdı. Türkiye 2002 ye kadar krizden kurtulamadı.
 • KarakurtKarakurt1 ay önce
  Bu domuzlar türkiyedeki domuz soydaşlarıyla çok içli dışlı oldular.. Artık içerideki domuzlar itlaf etmenin zamanı geçiyor çünkü çok yağlandılar
 • ÇORUMLU ERCANÇORUMLU ERCAN1 ay önce
  Erdoğanla ve Türkiyede milli iradeyi yok sayan bu pislikleri Allah cezalandiriyor. Yakinda Afd 1.parti olursa şaşmayın. Batı Erdoğanla uğraştıgı ve nefret ettikce o yiğid imanlı mücahit Başkan Erdoğan doğru yapmaktadır demektir. Ne zaman alkış tutarlarsa o zaman şüpheyle yaklaşmak lazım. Avrupada hükümetler degişiyor cok şükür Erdoğan düşmanlıgı degişmiyor. Senin arkandayiz hak davanın lideri olduğun sürece sevligili din kardeşim Erdoğan.Allah yardımcın olsun
 • AlperenAlperen1 ay önce
  Kart
 • Vanlı mehmetVanlı mehmet1 ay önce
  Ulan gavurlar anladı erdganda bizim hain müslmnlar anlamadı sogan ucuzladı haydi yiyinden belki aklınız çalışır.
 • ChnChn1 ay önce
  Demek ki neymiş bütün düşmanlar hedefe Tayyip Erdoğan ı koyuyorsa bu adam doğru yoldadır. Onların Erdoğan ı övmesi ise yanlış yolda olduğunu gösterir. Beka meselesini anlamayanlara...
 • SelâmiSelâmi1 ay önce
  GİTTİ KOKONA GELDİ KAKANA.
 • ........1 ay önce
  Chp onursal başkanları gevur kafirler
 • ÖnderÖnder1 ay önce
  İnsanları tuhaf yüz ifadeleriyle manşete taşıyor, sık sık kavgada bile söylenmeyecek hakaretler ediyorsunuz. Siz ne biçim gazetesiniz?
 • DermanbeyDermanbey1 ay önce
  Die ist doch blöde Kuh sonst nix
 • İskenderİskender1 ay önce
  Bu çakıldaklı LANETLİ kancık ! Filistin haritasına bir baksın + 1492 yede eğer anlamazsa muharref devratı,da okusun.Genede anlamazsa 3-5 sene beklesinataları iblisve dolf kendilerini bekliyor.Sen Kuzeyin aslanı seninle ölene kadar beraber olacağız,durmak yok kutlu yola devam! Selâm ,saygı hürmet sana ve dostlarına D U Aİ L E !!!
 • AkilAkil1 ay önce
  Ner den çıktı bu hortlak
 • NedimNedim1 ay önce
  Bizim Türklerin partisi degilmi bu hristiyan demokratlar
 • DemirDemir1 ay önce
  Hoşt zaaaar
 • SertSert1 ay önce
  Evet özgürlük iyi. Demokrasi için her ay 400 euro gönder sinler. Almanların özgürlüğü ve demokratik yaşamı için kaç türk Kürt fakir insanların ölmesi lazımdır. Onuda söylesin. Aylık30€ çalışan insanlar olmasa çıplak kalırlar. Tam demokratik ve özgür olurlar. Sömürü düzeninin yeni adı demokrasi olunca biz demokratik olamayız.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Bu ne demek oluyor, Haçlılar = CHP = PKK = İYİ Parti = İsrail = Tüm destekçileri
 • NurNur1 ay önce
  Palyaçonun derdi ne erdoğanla tc eyle aynaya bakdın kedinle uğraşsın biraz
 • KürşatKürşat1 ay önce
  Dışarıdaki ve içerideki kaltak'ların hepside ERDOĞAN'ı hedef alıyorlar. Nedendir acaba?.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019