• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meral Akşener'in gönlündeki cumhurbaşkanı adayı belli oldu: İki ismin yan yana geçmesi yanlış!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği adaya 'hayır' demeyeceklerini belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fatih Sultan Mehmet'e benzeterek sık sık methiyeler düzdüğü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın anketlerde isminin yan yana geçmesinden endişeli olduğunu açıkladı.

Yeniakit Publisher
2021-10-26 00:37:00 - 2021-10-26 01:02:27

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e katıldığı bir programda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu. Kılıçdaroğlu'nun ikisinden birini aday göstermesi halinde "hayır" demeyeceklerinin altını çizen Akşener, bir konudaki rahatsızlığını da dile getirdi. İmamoğlu'na düzdüğü methiyelerle bilinen Akşener, İmamoğlu ve Yavaş'ın anketlerde adının geçmesinin muhalif seçmeni taraftarlaştırdığını vurguladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Karar TV'de Gündem Özel programına konuk olarak Taha Akyol ve Elif Çakır'ın sorularını yanıtladı. Program sırasında Taha Akyol, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nun mevcut belediye başkanlarının aday olmayacağı sözlerini hatırlatarak Akşener'e bu konudaki tavrını sordu

"Kılıçdaroğlu'nun kararına hayır demeyeceğiz"

Kılıçdaroğlu'nun her iki belediye başkanını da aday göstermesi halinde "hayır" demeyeceklerinin altını çizen Akşener, şunları söyledi:

"Benim herhangi bir tavrım yok. Yanlış tanımlanan bir şey daha var. Sayın İmamoğlu da, Sayın Mansur Yavaş da Millet İttifakı'nın belediye başkanları. Biz destekledik. Ben kişisel olarak çok gayret ettim çünkü İstanbul'u bir Kızıl Elma görmüştüm. O seçmenin buna, bu başarı öyküsüne ihtiyacı vardı. Ama günün sonunda bu arkadaşların ita amiri Sayın Kılıçdaroğlu. Onlar CHP'nin belediye başkanları. Her iki arkadaşımızı da aday olarak önereni parti meclisinden çıkaran Sayın Kılıçdaroğlu. Dolayısıyla Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan biri aday gösterdiği takdirde biz hayır demeyiz. Bu netlikte söylüyorum."

"Anketlerde adının geçmesi muhalif seçmeni taraftarlaştırıyor"

İmamoğlu ve Yavaş'ın anketlerde adının geçmesiyle ilgili rahatsızlığını da dile getiren Akşener, bunun muhalif seçmeni taraftarlaştırdığını ve seçimlerde birinin aday olması halinde taraftar olan seçmenin diğerini oy vermeyeceği konusunda endişesi olduğunu ifade etti.

Akşener endişesiyle ilgili şunları söyledi:

"Ama yanlış olan bir şey var. Seçimler olduktan sonra iki arkadaşımızın da Cumhurbaşkanlığıa dair anketlerde isimleri konmaya başladı. Niye konuyor demiyorum ben, koyabilirler. Onun altına ben ve Kılıçdaroğlu kondu. Bu uzunca bir zaman devam etti. Şimdi sahada en fazla olan benim. Herkesle görüştüm. Gördüğüm bir şey var, muhalif seçmeni iki arkadaşımız üzerinden taraftarlaştırma gibi bir eyleme döndü bu iş. Bunu yanlış buluyorum. Biri aday gösterildiği zaman taraflaştırılmış seçmenler o adayın arkasında yürüyecek mi, yürümeyecek mi diye bir endişem var."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

M.Manak

Muhalefet nerede yanılıyor, biliyor musunuz. Belediye seçimleri ile genel seçimleri (sapla-samanı) karıştırıyorlar. KİMİ ADAY GÖSTERİRSENİZ GÖSTERİN. Seçilemeyecek. Akşener de olmayan makamı seçti kendine, çünkü başka ekmek yok. Türkiyeyi dünyada en saygın ülkelerden biri yapan Sn.Erdoğan, iki sene içinde daha pek çok işler yapıp halkımızın derdine derman olacak ve ilk turda tekrar seçilecektir. Sn.Akşener, seçim 2.nci tura kalmaz..
 • Yanıtla

mert

fetöşü ister bu ……….
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23