• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Merak konusu olmuştu! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni danışmanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Cumhurbaşkanı danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu atandı. İşte merak konusu olan Şeyda Nur Karaoğlu'nun hayatı...

2019-11-12 13:48:00 - 2019-11-12 14:52:47
Merak konusu olmuştu! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni danışmanı

Cumhurbaşkanlığı ve Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu ile bazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu atandı. Bu gelişme sonrası vatandaşlar Şeyda Nur Karaoğlu hakkındaki bilgileri araştırmaya başladı. Yurt dışında eğitimini tamamlayan ismin kariyerine ilişkin bilgiler haberimizde.

Hangi üniversitelerde okudu?

Rize Çayelili Şeyda Nur Karaoğlu; 2011–2014 yılları arasında Londra Üniversitesi'nde bulundu. Jean Monnet Fransız Lisesi'nin ardından Harvard Üniversitesi ve Colombia Üniversitesi'nde eğitim gördü. Şeyda Nur Karaoğlu, pazarlama uzmanı olarak biliniyor. George Washington Üniversitesi'nde 2018 yılında İslamafobi ile alakalı makale kaleme aldı.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanlığı, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu atandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YUSUF

Erdoğan ın bu danışman merakı hazineye büyük yük.Bu hanım Türkiyeye yabancı zaten,hiçbir faydası olmaz.Yüksek danışma kurulu var ayrıca.Danışmana verilen para haramdır,partili yol arkadaşlarını kenara itmektir.
 • Yanıtla

Hizip Savar

t.c. gibi bir devleti yönetiyorsan danışmak görüş almak başkalarınında fikrine önem vermek önemlidir gereklidir mecburidir. ama danışma kurulundan herkes padişahcı veya kralcı değilde bazen yeri gelince çıplaklığı vurgulayıcı kişiler olmalıdır.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23