• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Şimşek'ten çok kritik mesaj! 'Devam ediyoruz' diyerek duyurdu

Yeniakit Publisher
2024-06-17 13:06:00 -
Mehmet Şimşek'ten çok kritik mesaj! 'Devam ediyoruz' diyerek duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından Kurban Bayramı paylaşımı yaptı.

Kayıt dışılıkla mücadeleye vurgu yapan Bakan Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

"Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Kayıt dışılıkla mücadelemize her alanda ara vermeden devam ediyoruz."

Bakanlık yaz denetimleri için sahaya iniyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yaz döneminde Antalya, Muğla ve İzmir başta olmak üzere turizm beldelerinde yoğun kullanılan işletmelere yönelik denetimlerini sıkılaştıracak.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bakanlığa bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı ekipleri, turizm sezonunun başlamasıyla bu alana yönelik denetim takvimini oluşturdu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye büyük önem verdiklerinin altını çizmiş, bu yöndeki denetimlere ilişkin, "Elde edilen sonuçlar üzerine gerekli işlemler yapılacak. Kayıt dışı ekonomiyle mücadelemiz tavizsiz ve güçlü şekilde devam edecek." açıklamasında bulunmuştu.

Ekiplerce, yaz aylarında başta Antalya, Muğla ve İzmir olmak üzere turizm beldelerinde denetim gerçekleştirilecek.

Bu amaçla Antalya, İzmir ve Muğla'ya yüzlerce denetim personeli takviyesi yapıldı. Gece faaliyet gösteren eğlence mekanları, yat turizmi, plaj kulübü diye de bilinen beach clubların yanında otel ve pansiyonlara yönelik saha denetimleri gerçekleştirilecek. Denetimler kapsamında restoranlar, işlek cadde ve sokaklardaki işletmeler de yer alacak.

Özelikle gece kulübü, restoran ve beachlerde hasılat tespitleri yapılacak.

Konut kiralama sektörü de takipte

Gelir İdaresi ekipleri, denetimlerde günübirlik konut kiralamalarına da ağırlık verecek.

Yazlık kiralamalara yönelik 2023 yılına ilişkin analiz çalışmaları da yapılırken bu kapsamda gelir elde ettiği düşünülen mükellefler izaha davet edilip sonuca göre gönüllü uyumla beyanda bulunmaları sağlanacak.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığından günübirlik konut kiralama izni alan mükellefler ile boş olan ve günübirlik kiralama potensiyeli bulunan konutlara yönelik yoklama yapılacak.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

67

yere batsın ekonomi anlayışınız olmaz olsun sözde okumuşluğunuz size ingiltere halkın burnundan fitil fitil çaresizliklerini yerlere düşürün dediler diyemi yapıyorsuz size bunlarımı öğretti kapitalist lobiler derin devletler

67

hiçbir alanda hiçbir konuda hiçbirşeyleri yerli milli olmayan böyle ülke yok olsun olmaz olsun yerin dibine girsin yıkılsın
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23