• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Göktaş'tan muhafazakarlara eleştiri: Alimleri darağacında sallayan CHP'yi mi özlediniz?

'CHP Atatürk'ün kurduğu CHP değil.' eleştirisine katılan muhafazakar çevrelere sert ifadelerle tepki gösteren Yazar Mehmed Göktaş, "Bırakalım Kemalistler Atatürk'lü CHP'yi özlesinler. Siz alimleri darağacında sallayan CHP'yi mi özlediniz?" diye sordu.

2019-11-14 20:42:00 -
Mehmet Göktaş'tan muhafazakarlara eleştiri: Alimleri darağacında sallayan CHP'yi mi özlediniz?

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr

"CHP Atatürk’ün kurduğu CHP değildir' gibi bir takım eleştirileri siz de duyuyorsunuzdur?" diyen Göktaş, "Her parti için tabii olan böylesi eleştiriler elbette Türkiye’nin ilk ve en yaşlı partisi olan CHP’ye de yapılacaktır. Bu eleştiri de öncelikle bizzat CHP’lilerin hakkıdır, bizi fazla ilgilendirmez." ifadelerini kullandı.

Muhafazakar çevrelerin 'CHP Atatürk'ün kurduğu CHP değildir.' eleştirilerine sert ifadelerle tepki gösteren Göktaş şunları söyledi:

"İslami medyanın ve siyasilerin bu dili kullanmalarını ve bu noktadan CHP’yi eleştirmelerini açık bir tutarsızlık, iki yüzlülük ve kendi kendilerini inkâr olduğunu hatırlatıyoruz.

'Ne demek istiyorsunuz yani? Atatürk’ün kurduğu ve yönettiği CHP’yi seviyor muydunuz, tasvip ediyor muydunuz, kabul ediyor muydunuz?' "

'Alimleri darağacında sallayan CHP mi istiyorsunuz?'

"Mustafa Kemal’in kurduğu CHP nasıldı ki bugünkü CHP’nin başa dönmesini istiyorsunuz?

Her CHP il başkanının aynı zamanda o ilin valisi olduğu bir CHP mi istiyorsunuz?

Şapka giymiyorsunuz diye sayısız insanı, özellikle âlimleri darağaçlarında sallandıran bir CHP mi istiyorsunuz?

Ezanı aslından çeviren, medreseleri kapatan, Kur’an’ı yasaklayan bir CHP mi istiyorsunuz?

Dersim’e gökten ölüm yağdıran, binlerce kadın ve çocuğu mağaralarda katleden bir CHP mi istiyorsunuz? Zilan katliamını mı özlediniz?

Bırakın Kemalistler kendileri özlesinler. Sizi bilmem de ben bütün bu yaptıklarıyla Atatürk’ün CHP’sini özleyenleri çok görmüşümdür.

Türkiye’deki İslami gelişmeleri gördükçe çıldıran ve buna asla tahammül edemeyen, 'Bunların boynunu vuracak bir Atatürk gelmelidir' diye bizzat yüzüme söyleyenleri bilirim."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ramazan.abdullah

allah senden razı olsun. bu sözleri müslüman olduğunu idaa eden a lardan duyunca bende delirmiş galiba bunlar diyordum.
 • Yanıtla

Gerçek

Müslümansan ezan din kurtuluş savaşını kazanan millletin kırmızı cizgidiydi niye dokundun diye sormalisin. Bak halen kinperi devam ediyor. Sevme kardeşim chpkkyi bunlar Müslüman düşmanı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23