• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Aydın yakalandı mı? Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir?

Mehmet Aydın yakalandı mı? Çiftlik Bank ile gündeme oturan ardında onlarca mağdur bırakan Mehmet Aydın hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Çiftlik Bank skandalıyla binlerce vatandaşı dolandıran ardından da Türkiye'yi terk eden nam-ı diğer Tosuncuk hakkındaki gelişmeler fazlasıyla merak ediliyor. Çiftlik Bank mağdurları ve konuyu merak edenler sık sık internette “Mehmet Aydın yakalandı mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir?

Yeniakit Publisher
2019-12-14 19:57:00 -
Mehmet Aydın yakalandı mı? Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir?

Mehmet Aydın yakalandı mı? Çiftlik Bank ile gündeme oturan ardında onlarca mağdur bırakan Mehmet Aydın hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. Çiftlik Bank skandalıyla binlerce vatandaşı dolandıran ardından da Türkiye'yi terk eden nam-ı diğer Tosuncuk hakkındaki gelişmeler fazlasıyla merak ediliyor. Çiftlik Bank mağdurları ve konuyu merak edenler sık sık internette “Mehmet Aydın yakalandı mı?” sorusunun cevabını araştırıyor.  Peki, Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir?

Ulusal Uyuşturucu Kurulu’nun (JND) El Konulmuş Varlıkları Fonu, Türkiye’nin 'Tosuncuk' olarak tanıdığı Mehmet Aydın’ın Silam isimli yatını Punta del Este kentinde bir müzayedede sattı. El Konulmuş Varlıkları Fonu’nun satışa çıkardığı Silam isimli süper lüks yat 243 bin dolara satıldı. Ayrıca yatı alan kişinin Deniz Ulusal Bölgesi’ne 2 bin dolarlık liman cezasını da ödeyeceği bildirildi. Asıl adı Don Carlos olan, Aydın’ın 800 bin dolara aldıktan sonra adını Silam olarak değiştirdiği yatta jakuziden mutfağa, yemek salonundan 13 kişinin kalabileceği lüks kamaralara kadar pek çok alanın bulunduğu bildirildi.

Uruguay Müzayedeciler Birliği Başkanı Mario Molina, bunun JND tarafından Aydın’ın el konulmuş malları için düzenlediği ikinci resmi açık arttırma olduğunu söyledi. Bir önceki müzayedede Aydın’a ait Ferrari’nin de açık artırma yoluyla satıldığı bilgisini paylaştı. Molina, Aydın’ın Malvin Norte’de ele geçirilen mallarına rağmen kendisinin hala kaçak olduğu bilgisini vermeyi de ihmal etmedi.

Mehmet Aydın yakalandı mı?

Çiftlik Bank ile 1.1 milyarlık vurgun yapan Mehmet Aydın henüz yakalanamadı. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın son olarak Ukrayna'da olduğu iddia edildi.

Tosuncuk Mehmet Aydın kimdir? 

Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991'de Bursa'nın Nilüfer ilçesinde doğduMehmet Aydın’ın Fatih adında bir ağabeyi vardır.

İlköğrenimini Bursa'da tamamlayan Aydın, bir dönem Egoman takma adıyla rap müzik yaptı.

Ağustos 2016'da merkezi Kuzey Kıbrıs'ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi kurdu. 2017'de evlendiği eşi Sıla Soysal'dan Ocak 2018'de boşandı.

Mart 2018'de şirketin saadet zinciri prensibiyle çalıştığı ve suç örgütü olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında şirketin 80 bin üyesinden topladığı 511 milyon lira ile Uruguay'a kaçtığı öne sürüldü. "Nitelikli dolandırıcılık" ile suçlanan Aydın'ın Türkiye'ye iadesi için kırmızı bülten çıkarıldı. Aydın, Ocak 2019'da Interpol'ün en çok arananlar listesine eklendi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Celil

Yakalamazlar 
 • Yanıtla

nin

bu tosuncuğu yakalayıp da buraya sağ getiren .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23