• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Acet: Erdoğan bir süre Ankara dışına çıkmayacak

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, "Cumhurbaşkanı Erdoğan için belli bir süre Ankara dışında yurt içi seyahat planlaması yapılmayacak. Şu anda planlanan bir yurt dışı seyahati yok" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-06-01 15:40:00 -
Mehmet Acet: Erdoğan bir süre Ankara dışına çıkmayacak

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Kanal 7'de kendisine yaptığı açıklamaları köşesinde yorumladı. Acet, "Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın sözlerinden Erdoğan’ın korona riskinden korunması için seyahat planlamaları konusunda temkinli şekilde hareket edilmeye devam edileceği anlaşılıyor. Cumhurbaşkanı için belli bir süre Ankara dışında yurt içi seyahat planlaması yapılmayacak. Şu anda planlanan bir yurt dışı seyahati yok" ifadelerini kullandı.

Acet, "Doğru olan da bu. Sonuçta teknolojik imkanlar sayesinde devlet işleri seyahat zorunluluğu olmadan da yürütülebiliyor. Cumhurbaşkanı için belli bir süre Ankara dışında yurt içi seyahat planlaması yapılmayacak. Yurt dışı seyahatleri de ertelendi. Şu anda planlanan bir yurt dışı seyahati yok. Kalın, Eylül ayındaki Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantılarını hatırlatıp, o toplantıların bile online yapılmasının gündemde olduğunu söylüyor. 'Fiilen yapılsa bile kaç lider gider, biz gider miyiz bunlar soru işareti. Benim tahminim bunların hemen hepsi videokonferans yoluyla yapılacak gibi görünüyor. Yani muhtemelen bu yıl çıkana kadar uluslararası resmi ziyaretler yapılmayacak' diye bir tahminde bulunuyor." ifadelerine yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

salihce

Başkan yaklaşık 3 aydır sadece İstanbulda idi zaten yeni iş başı yapacak demek.. 
 • Yanıtla

Putsavar

biz müslümanlar reisimizi ve onun kanından soyundan gelenleri ebedi liderimiz olarak belledik artık sandık terörüne milletin iradesini yedirmeyeceğiz istanbul seçimlerinde yaptığınız terör hülle hile gayrimeşruluktan sonra artık seçim yaptırmayacağız yapmayacağız avrupa ve amerika bizi kıskanıyor gıpta ediyor.ANAM BABAM CANIM CANANIM ÇOCUKLARIM YOLUNA FEDA OLSUN REİSİM
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı