May'in AB'den çıkmak için son kozu

AB'den bir türlü ayrılamayan İngiltere'de Başbakan May, son kez Brexit teklifini yenileyeceğini duyurdu.

21 Mayıs 2019 Salı 23:30
May'in AB'den çıkmak için son kozu

İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere'nin AB'den ayrılık süreci Brexit için bazı değişiklikler yaptığı anlaşmayı, son bir kez Parlamento'nun onayına sunacağını açıkladı.

May, milletvekillerinin AB'den Çıkış Anlaşması Tasarısı'na destek çıkmaları durumunda Parlamento'da 'yeni bir referandum düzenlenebilmesi için de oylama yapılacağını' ifade etti.

İşçi hakları da masaya yatırılacak

May'in anlaşmada yaptığı değişiklikler, ayrıca işçi hakları, çevre koruma politikaları, İrlanda için tartışmalı 'backstop' uygulaması ve gümrüklerde Brexit'e kuşkuyla bakanlara 'tavizler' de içeriyor.

Ancak May, yeni planı ve referandum konusunda kendi kabinesi ve Parlamento'daki muhafazakar parti grubunun tamamının desteğini alabilmiş değil.

Kabine içinde 'anlaşmada yeni düzenlemelere', Parlamento'da ise ikinci referanduma karşı çıkan bakan ve milletvekilleri var.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 23:30

YORUM YAZ

  • ......28 gün önce
    İngiltere AB'den neden çıkmak istiyor.? Hadi bilin bakalım. Önüne gelen bir şeyler söylüyor ama öyle olmuyor işte. Arz edeyim. ABD ve AB çöküş sürecine girdi. Bu bir. İkincisi, ABD ve AB'deki para babaları sermayelerini Çin merkezli olarak Çin, Rusya ve Türkiye'ye kaydırma planları yapıyorlar. İngiltere enayi mi ki yakasını kurtarmaya çalışmasın. Dikkkkkaaaatttt!!!!! ABD kendisiyle birlikte AB'yi de bitirecek. AB oyunu yanlış oynuyor.Arz ederim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019