Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisi hakkında Kılıçdaroğlu'nun katıldığı şehit cenazesindeki olaylar sırasında "Kaçıp gitti" iddiasına cevap verdi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 08:08
Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu'nu bırakıp kaçtı mı?

Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik protesto siyasetin bir numaralı gündemi haline geldi.

Mansur Yavaş kaçtı mı?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı o gün Kılıçdaroğlu'nun yanından kaçmakla suçladı.

"Toz toprak kalktı"

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş, "Kemal Bey ile o anda ayrılmamızın sebebi, onu arabanın arkasına koydular. Cenazeyle beraber oraya götürdüler. Benim etrafımda da Çubuklular vardı. Biz geçemedik. Daha sonra beni fark ettiklerinde biz geçtik ama aramızda 40-50 metre mesafe oldu. Toz toprak kalktı. Sol taraf boştu. Yani sağ taraftan götüreceklerine soldan götürse vatandaşa daha uzak olurdu diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 08:10

YORUM YAZ

 • VatandaşVatandaş23 gün önce
  Ankaralılar dikkat edin sizide bırakıp kaçmasın çok ugrastiniz seçmek için yavaş kaçarsa hdp bekliyor arkasında ona göre bide bı denyo var yorumlarda eyt yi mansur yavaş çözecek diye ona oy verdi sanırım inşallah halleder senin eyt yi kardeş zavallı beklicek yazık biri uyandırsin. Onu
 • ZAFERZAFER24 gün önce
  EYT çözüldü mü! Hani EYT sorunu çözülecekte! Yoksa EYT sorununu da toz mu kaldırdı!
 • Adem YavuzAdem Yavuz24 gün önce
  Adam CHP'li bile değil CHP liler kendi adamı sanıyor yakında iyi partiye geçebilir
 • AlperenAlperen24 gün önce
  Olayların patlayacağını anlamış ve gizlice sıvışmış diyelim.
 • Eğitim-İstihbarat-TeknolojiEğitim-İstihbarat-Teknoloji24 gün önce
  Sayın Erbakan,ilkelerinini iyi belirle.Allah'ı arkana al.(Siyonizmi değil).Bu ülke 'Türk İslam Kültürü' ne haiz ve bu yolda geliştirmeler yapan bir ülke olmak hakkımızdır.Artık zincirlerimizi kırmalıyız.Bu yolda "Üç Tane Saç Ayağı" vardır: 1)Eğitim 2) İstihbarat 3)Teknoloji.
 • abdrhmnabdrhmn24 gün önce
  mundaroğlu bu fırsat bir daha ele geçmez deyip iyi rol yaptı. hesapta korkmuş ayaklarına yattı. şimdide konuyu kaşıyıp duruyor. eli rahatladı biraz mundaroğlunun.
 • kalelikaleli24 gün önce
  genel başkanını bırakıp kaçanı da hiç görmemiş ve duymamış idik.o da oldu.hakikaten bunun dolar falan akçeli işleri ne oldu acaba.tabi o hırsızlık değil dolandırıcılık değil.gayet normal bir şey.ya ak partili böyle biri olsaydı aday olabilir miydi. olsaydı yazıklar olsun sağduyulu olupta bunlara oy verenlere.kuran ı bayrağı öperler.akşam rakı masalarında efkar veya keyif çatarlar.terör destekçileri ile de el ele kol koladırlar ama gizli olsun ki kimse çakmasın derler.işte bunlara inanan ahmaklar var ya yazıklar olsun onlara.
 • HamiHami25 gün önce
  Aklına 600 dolar gelmiştir.kur da yükseldi iyi para
 • kemalkemal25 gün önce
  600000 doları aldın mı?Sahi nerden kazandın o parayı.Hala açıklama bekliyoruz..Kara para olur yoksa...
 • BatıleziciBatılezici25 gün önce
  “Yani sağ taraftan götüreceklerine soldan götürse vatandaşa daha uzak olurdu diye düşünüyorum.” demişsin Yavaş… Ben de senin için aynı şeyi düşünüyorum. Seni soldan götürdüler, vatandaşa uzak oldun, dahası tuzak oldun.
 • Deli İboDeli İbo25 gün önce
  Yıllarca mücadele verdiği, beraber yürüdüğü Ülkücü'leri bırakıp kaçtıda, CHP, PKK, FETÖ ile kıyama durdu.Kılıçdaryanoğlu'nu bırakması gayet normal.
 • BatıleziciBatılezici25 gün önce
  Protesto sadece Kılıçdaroğlu’ya değildi ki tüm CHP hatta tüm zillet ittifakına idi. Yavaş da neticede HDP desteğini aldı seçimlerde… Hatta Yavaş kazandıysa HDP desteği ile kazandı ayarını da yedi. Besbelli protestodan kaçmış Yavaş… Kendi Yavaş ama kaçışı hızlı olmuş… :)
 • Cemalettin KarakocCemalettin Karakoc25 gün önce
  Hasta orda diyor yaAnne, ishte öyle bir shey.
 • dürüstdürüst25 gün önce
  Allah rızası için boş birsürü olayı gündeme getirerek; Hukuk vahşeti olan Yargıtay-Yavaş ilişkisini bir an önce inceleyin.Seçinler,dış olaylar vs.bahene edilerek temel direklerin yıkılmasına seyirci kalmayın.Böyle adalet olurmu.*???????Böyle biri Ankara ya Belediye Başkanı olurmu,İktidara ne oldu da sus pus oldu.???
 • tütertüter25 gün önce
  KK'nın koruma ekibini acaba emniyet iyi araştırdı mı aklımda çok sorular oluştu?!
 • Yavuz 1517Yavuz 151725 gün önce
  Mansur, eğer sende zerre vatan sevgisi ve millilik varsa, bu mandacı chp ve bölücü terör örgütlerine zırnık göstermezsin.
 • HasanHasan25 gün önce
  Mansur zaten en fazla 1 sene bunlara dayanır.... 1 sene sonra ya partiden istifa eder bağımsız belediye başkanı olur yada MHP ye geçer.....
 • Metin UyulanMetin Uyulan25 gün önce
  Hehehe Nesrin Top Kapı dahi bu fiğürleri yapamaz dı . Bravisimo.
 • ataata25 gün önce
  harika düşünmüşsün. bu arada senet işlerine ara verdin mi??
 • OPOP25 gün önce
  YURT GAZETESİNİN SAPTIRMAHABERİ****.Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Sözeyataroğlu'ndan Erdoğan'a ders niteliğinde yanıt
 • EeeEee25 gün önce
  İnanın ben açıklamasından birşey anlamadım. Bu melez başkan Ankara yi bozar demedi demeyin... Geveleyip durmuş.
 • AdmiiiinnAdmiiiinn25 gün önce
  En buyuk şiddet şehit ailesine yapılmıştır. İstenmedikleri yere giderek bilinçli provakotörlük yapılmıştır BENCE ŞEHİT AİLESİ BUNLARDAN VE PARTİLERİNDEN DAVACI OLMALI
 • erdierdi25 gün önce
  NERDE BU DEVLET? NERDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE BU HÜKÜMET????YANDAŞ MEDYA HABERLERİNE BAKIN SÖZCÜ, CUMHURİYET, YURT GAZETELERİ HABER SAYFALARININYÜZDE DOKSANINDAHÜKÜMETİ VE ÜYELERİNİ VE ERDOĞANI KARALIYOR. YALAN İFTİRAHABERLERİ SAPTIRIYOR. BU HALKI YALANLARLA KENDİ SAFLARINA ÇEKİYOR.NEREDE BU HÜKÜMET YALANCILARA İFTİRACILARA DUR DEMESİ LAZIM. YOKSA DÜŞMAN TARAFTARININPROPOGANDASI İLEHALKIMIZIN İRADESİNİ TESLİM ALIYOR YALANLARIYLA.
 • Haber mi buHaber mi bu25 gün önce
  Adam o an kaçmayıp ne yapsındı?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019