• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Maduro'dan dünyaya İsrail tepkisi: Uluslararası hukuk neden Gazze halkını korumuyor?

Yeniakit Publisher
2024-03-02 12:01:00 -
Maduro'dan dünyaya İsrail tepkisi: Uluslararası hukuk neden Gazze halkını korumuyor?

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, uluslararası hukukun Gazze'deki soykırımı durdurma noktasında yetersiz olduğunu ifade ederek, "Her gün yaşanan bu katliam karşısında uluslararası hukuk ne gibi adımlar atıyor? Gazze halkını neden koruyamıyor?" şeklinde konuştu.

Latin Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğu (CELAC) VIII. Zirvesi'ne katılmak üzere ada ülkesi Saint Vincent ve Grenadinler'de bulunan Maduro, basın mensuplarının Gazze'ye ilişkin sorusunu yanıtladı.

 

"Uluslararası hukuk ne yapıyor?"

Maduro, "Gazze'de devam eden soykırımı liderlerle ele alacağız. Uluslararası hukuk Gazze'deki katliamı ve soykırımı durdurma konusunda yetersiz kalıyor. Her gün işlenen bu katliam karşısında uluslararası hukuk ne yapıyor? Neden Gazze halkını korumuyor? Sadece ABD ve Avrupa'nın çıkarlarını korumak için sesini yükseltiyor." ifadesini kullandı.

"Emperyalizmin katliamını gizlemeye mi yarıyor?"

İsrail'in Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlileri hedef alan saldırısını hatırlatan Maduro, şöyle devam etti:

"Yiyecek isteyen bu insanları neden öldürdünüz? Filistinli siviller, insani yardım almaya çalışırken, İsrail askerleri silahlarıyla 107'den fazla insanı katletti. Bunun adı nedir? Uluslararası hukuk mudur? Soruyorum, nerede bu uluslararası adalet? Yani uluslararası hukuk neye yarıyor? Sadece emperyalizmin katliamını gizlemeye mi yarıyor?"
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Öte yandan Saint Vincent ve Grenadinler Başbakanı Ralph Gonsalves, CELAC Zirvesi açılış konuşmasında, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını kınayarak, "özgür ve bağımsız" Filistin Devleti'nin kurulması çağrısında bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Sayın putin den Allah rızası için istiyoruz nolur Filistine yardım et. Kardeşlerimizi zalimin zulmünden kurtar. Alemi İslam uykuda.

Osman AYDIN

SAYIN MADURO HANGI HUKUKTAN BAHSEDIYORSUNUZ ZALIMIN HUKUKU OLURMU KENDILERINE GELINCE INSAN HSKLARI HUKUKU IHLAL OLUYOR MAZLUMLARA GELINCE ONLARA HUKUK YOK ZALIM KENDINI SAVUNUYOR HUKUKU OLUYOR SIZDEN RICAM SAYIN ERDOĞAN VE PUTIN ETRAFINDA ÖRGUTLENIP KENETLENMENIZ BIZ TURK HALKI OLARAK SIZE ÇOK DEGER VERIP SEVIYORUZ SELAMLAR HALKINIZA
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23