• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Macron'dan hain saldırıya ilişkin açıklama!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, katil Esed’in İdlib saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Macron, "İdlib'de Esed rejimi ve müttefiklerinin saldırısı insani skandaldır" dedi.

2020-02-28 15:34:00 -
Macron'dan hain saldırıya ilişkin açıklama!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İdlib saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, "İdlib'de Esed rejimi ve müttefiklerinin saldırısı insani skandaldır" ifadelerini kullanarak, BM Güvenlik Konseyi daimi üyelerine sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi önünde yaptığı konuşmada İdlib saldırıları hakkında açıklamalarda bulundu. Macron, "Esed rejimi ve müttefikleri sadece terörle mücadele etmek için saldırmıyor, aynı zamanda bölgede insani skandal gerçekleştiriyor” dedi.

Sağlık merkezlerinin vurulması, uluslararası insan haklarının sayılmaması ve sivillere saldırılmasının kabul edilemez olduğunu ifade eden Macron, “Şunu söylemek isterim ki BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleri böyle bir durum karşısında saldırıları kınamalı ve sorumluluklarını bilmeli” diyerek konsey üyelerine çağrıda bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YORUM

İkiyüzlü riyakarlar.Yüzbinlerce milyonlarca insan aç açıkta hiç kılınızı kıpırdartınız mı?Hak hukuk insana değer sadece size mi geçerli?Sizden olmayanlara merhamet aklınıza geliyor mu?
 • Yanıtla

bilal

suriyedeki teröristler rusya abd iran esed israil. bu batılılar ne yiyip içiyorsa muhalifleri, milyonlarca mülteciyi, hatta bütün müslümanları terörist olarak görenleri var. onları öldürmemizin dinimizin emri olduğunu zannedenleri var. suriyede tek meşru taraf muhalifler ve türkiye. bunu anlamayanlar dünyadaki ahmaklar. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı