• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"M. Kemal yaşasaydı, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nu İstiklal Mahkemelerinde yargılatır, idama mahkum ettirirdi"

Gazeteci Fatih Uğurlu, SİHA'lardan rahatsız olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'ya sert tepki gösterdi ve "Ben inanıyorum ki, M. Kemal bugün yaşasaydı, Sezgin Tanrıkulu'nu İstiklal Mahkemelerinde yargılatır, idama mahkum ettirirdi" dedi.

Yeniakit Publisher
2022-07-02 00:40:00 -

 yeniakit.com.tr 

Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Fatih Uğurlu, Yeni Akit'in Youtube kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

Uğurlu, geçtiğimiz günlerde SİHA'larla savunma sanayine çağ atlatan Selçuk Bayraktar'a yönelik tehdit dolu ifadeler kullanan ve "Bu korku size yeter ama emin olun adil olacağız." diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'ya tepki gösterdi.

"Her fırsatta SİHA'ları kötülüyor. Bir de hak, hukuk, adalet diyerek süslüyor yalanlarını" diyen Uğurlu, "CHP kontrolündeki 6'lı masa iktidar olursa, öyle anlaşılıyor ki, ilk işleri Türkiye'de SİHA üretimini durdurmak. Cumhuriyet Halk Partisi'nin olduğu yerde, ABD'nin kontrolüyle iktidara gelebilecek olan ve bunun da emarelerini gördüğümüz yerde neden olmasın. Vaktiyle savaş uçağı üretebileceğimiz halde, uçak fabrikalarını kapatarak gaz ocağı fabrikalarına çeviren bunlar değil miydi? Ben inanıyorum ki, M. Kemal bugün yaşasaydı, Sezgin Tanrıkulu'nu İstiklal Mahkemelerinde yargılatır, idama mahkum ettirirdi" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yaşamak güzel

o da olacak az kaldı gazeteci arkadaş bunun gibi vatan hainleri yargılanıp asılacak

isimsiz

Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı evet Sezgin Tanrıkulu idam edilirdi fakat daha önce siz başta olmak üzere akit yazarları Laik Cumhuriyete karşı yazı ve eylemlerinizden dolayı,tarikatlara verdiğiniz destekten dolayı idam edilirdiniz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23