• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KYK öğrenim kredisi çıkana VGM bursu çıkar mı?

KYK öğrenim kredisi alan VGM bursu alabilir mi, KYK kredi alan VGM bursu alabilir mi, KYK kredisi alan VGM bursu alabilir mi, öğrenim kredisi alan VGM bursu alabilir mi, KYK öğrenim kredisi alan VGM bursu çıkar mı? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) başvuru sonuçlarının 16 Kasım’da açıkladı. KYK burs ve kredi sonuçlarına göre bazı öğrenciler burs bazı öğrencileri ise öğrenim kredisi almaya hak kazandı. KYK burs ve kredi başvurusu haricinde öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusunda bulundu. KYK burs-kredi sonuçlarının açıklanmasından sonra şimdi de VGM burs sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Peki KYK öğrenim kredisi çıkana VGM bursu çıkar mı? Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi alacaklar VGM bursu alır mı? KYK öğrenim kredisi alacaklara VGM bursu alır mı?

2019-11-17 20:07:00 - 2019-11-17 20:26:02
KYK öğrenim kredisi çıkana VGM bursu çıkar mı?

KYK öğrenim kredisi alan VGM bursu çıkar mı? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) başvuru sonuçlarının 16 Kasım’da açıkladı. KYK burs ve kredi sonuçlarına göre bazı öğrenciler burs bazı öğrencileri ise öğrenim kredisi almaya hak kazandı. KYK burs ve kredi başvurusu haricinde öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvurusunda bulundu. KYK burs-kredi sonuçlarının açıklanmasından sonra şimdi de VGM burs sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Peki KYK öğrenim kredisi çıkana VGM bursu çıkar mı? Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi alacaklar VGM bursu alır mı? KYK öğrenim kredisi alacaklara VGM bursu alır mı?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) sonuçları için oldukça kısa bir süre kaldı. Gerekli değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasının hemen ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden beklenen açıklama gelecek. İşte burs başvurularında son durum ve başvuru yapan adayların bilmesi gereken o detaylar…

2019-2020 VGM burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de sonuçların kasım ayı içinde erişime açılması bekleniyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama şöyle dedi: "Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Vakıflar Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir."

VGM bursu ne zamana kadar verilecek?

2019 - 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs verilecektir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23