“Kusura bakmasın Bülent Arınç, şu sözlerinden sonra...”

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve hukukçu Ali İhsan Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında sözlerine ilişkin çarpıcı yorumlarda bulundu.

10 Eylül 2019 Salı 12:30
“Kusura bakmasın Bülent Arınç, şu sözlerinden sonra...”

 yeniakit.com.tr  Akit TV’de Fatin Dağıstanlı’nın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumlarıyla ekranlarınıza gelen Manşetlerin Dili’nde, gündemi meşgul eden haberler masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın, yargılandığı davada hapis cezası alan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki sözleri de konuşuldu.

“Kaftancıoğlu’na ceza verilmese daha iyi olurdu”

Bülent Arınç HaberTürk ekranlarında, “Canan Kaftancıoğlu'nun attığı tweetlerin mesajlarının hiçbirisini paylaşmıyorum ama tweetleri ifade özgürlüğüne giriyorsa ben bunlara tahammül etmek zorundayım. 5-6 yıl sonra bu davanın açılması zorlamadır. Yurt dışında Türkiye'nin itibarına çok eksi yazılır. Dava açılmasa ve böyle bir ceza verilmese herhalde daha iyi olurdu.” demişti.

“Arınç kusura bakmasın ama...”

Konu hakkında konuşan Ali İhsan Karahasanoğlu’nun sözleri şu şekilde:

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Eylül 2019 Salı 12:30

YORUM YAZ

 • Ahmet Y.Ahmet Y.4 gün önce
  Şimdiye kadar, gerek sosyal medya ve gerek burada ki gözüme takılan tüm yorumları okudum. Ancak bir şey dikkatimi çekti. Bülent Arınç ve M. Ali şahin'in, "neden bu olaylar vuku bulduğu 5-6 yıl önce değil de bugün hakkında dava açıldı" diye sorularına cevap vereni görmedim. HEEEY MİLLET!...5-6 yıl önce, yargının tamamen, ya solakların, ya pkklıların, ya da FETÖCÜ ŞEREFSİZLERİN, arpalığı halinde olduğunu NEDEN HATIRLAMAK İSTEMEZSİNİZ??? Dolayısıyla, o hakim ve savcılardan ve de emniyet birimlerinden, bu kahpe hakkında, dava açmalarını nasıl beklersiniz? Halen de daha tam olarak temizlenmiş olmayan yargıdan, nasıl adalet beklersiniz? 15 temmuz darbe girişiminden sonra, yaklaşık 2 yıl süreyle, hemen hemen hergün, bu terör örgütüyle bağlantılı bir çok savcı ve hakimin tutuklandığını ve görevden el çektirildiklerini nasıl unutursunuz? O kahpeler iş başında iken, bilumum VATAN HAİNLERİ hakkında doğru kararlar alınabileceğini NASIL DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ?
 • MustafaMustafa4 gün önce
  Bülent bey yeter artık ikili oynamalara bir son verSen külliyedeoğlun mecliste sizleriTayyip bey daha ne kadar sırtında taşıyacak
 • TEMREN TEMREN 4 gün önce
  Sadece camide imamlık yapabilirsin, kanun, hak, hukuk, düşünce ve devlet işlerine burnunu sokmasan iyi olur. Senin iftiranla girilen kozmik odadaki bilgilerin nerelere gittiklerini açiklayip, adam gibi yargilansanda içimiz sogusa.
 • Abdullah çatlıAbdullah çatlı4 gün önce
  Arınç senden usandık halenreis seni gündemde tutuyorya..
 • mehmet mehmet 4 gün önce
  şu güzelim ülkeye halkı düşüneninsanları seven liderimizi koru allahım CHP /HDP fayda gelmez bu ulkeye
 • İsaİsa5 gün önce
  Allah rızası için değil de ,nefisleri için insanlara hakaret edenlere üzülüyorum.
 • süleyman şahsüleyman şah5 gün önce
  iktidara geldiğinde seni yerle bir edecek,devletini başına yıkacak bir insana destek vermek aptallığın daniskasıdır...timsah'a çatal-bıçak eğitimi veremezsiniz,sizi yer bitirir...sn.b.arınç duygusallığında timsaha aaa ne güzel gözleri var diyemezsiniz,dediğiniz anda kendinizi timsahın midesinde bulursunuz...
 • RecepRecep5 gün önce
  Sayın Arınç dava 5_6 yıl sonramı açılmış yoksa sonuçlanmışmı.sonuçlanmış.acaba ülkemizde hangi dava enkısa zamanda sonuçlanmışdasiz şimdi bunu savunuyorsunuz.garibanları niye savunmuyorsunız.
 • Hasan ÇetinHasan Çetin5 gün önce
  Bülent Arınç seni kınıyorum.Allah (cc) aşkına dostdoğru olmanı rica ediyorum.
 • TarafsızTarafsız5 gün önce
  Bu adam 15 Temmuz sonrası 'sizin mahalle' tarafından "manisalı Lowrence" diye anılan kişi değil mi? Bu kişinin YİK na atanması 'Fetö ile mücadele' nin içinde mi? Sayın Erdoğan'ın KHK ile görevden aldığı Fetöcüler için 'KHK madurları' diyen, aldığı 18.000 TL maaşın yarısını bu madurlara (!) vereceğini söyleyen adam değil mi? Allah sayın Erdoğan'ın yardımcısı olsun Fetö ile mücadelede sanki yalnızmış gibi geliyor insana.
 • SüleymanSüleyman5 gün önce
  Yani bülent arınç diyorki zehir var ama zehirlenme yok diyor..Tipil bir fetöcü kafası yani
 • BekirBekir5 gün önce
  Kandirildik diyen zat'a inaniyosunuz da ahmak'im diyene inanmiyomusunuz
 • TamamTamam5 gün önce
  Devriniz bitti sayın Hacivat. Bülent de, Recep de artık siyasi mefta. Bundan sonra halk size ve desteklediklerinize sadece tahammül ediyor.
 • kalelikaleli5 gün önce
  rahmetli muhsin yazıcıoğlu gibi liderlere ne kadar da ihtiyaç var.bu köhnemiş adamlar konuştukçamaskara oluyor konuştukça batıyorlar.bunlar yönetim kademelerinde olmamalı.
 • Hasan canHasan can5 gün önce
  Bülent ABIbi nalina bi mıhina ne denk gelirse .KOLAY GELSİN HAYİRLI İSLER BOL GÜNEŞLER....
 • Kocasolak Kocasolak 5 gün önce
  Korkaklar dava adamı olamaz. Gerekli BÜTÜN TEDBİR alınır, suçluya cezası verilir.Bu olayları yeni bir gezi kalkışması için kurgulayalar olabilir, tabiki yapacaklar da. Ancak biz hem suçluyu cezalandıracağız hemide gezi zekalıları AVLAYACAĞIZ. Bizde bu olayları ADALET İÇİN FIRSATA çevirmeliyiz. Bülent a. Korkaktır, eğer korkak değilse DAHA VAHİMDİR.
 • İbrahim Alkılıçİbrahim Alkılıç5 gün önce
  Netice itibariyle 15 Temmuz 2019günü "Ben ahmakım!" diyerek kendini açıklayanbir adamla karşı karşıyayız. Yapacak bir şey yok!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019