Kurutma makinesi kullananlara şahane bir haberimiz var

Son yıllarda sıklıkla kullanılmaya başlayan kurutma makineleri için harika bir püf noktası açıklıyoruz.

25 Nisan 2019 Perşembe 09:14
Kurutma makinesi kullananlara şahane bir haberimiz var

Çamaşır kurutmak kış aylarında son derece güçtür. Evler adeta çamaşırhaneye dönüşür. Elbette, oturduğumuz ya da uyuduğumuz odada çamaşır kurutmak sağlık acısından son derece zararlıdır. Bu nedenle son yıllarda hanımlar çamaşır kurutma makinelerine rağbet göstermeye başladı.

İki önemli sorun

Çamaşır kurutma makinesi kullanan hanımlar iki sorundan sıklıkla dert eder. İlki makinede oluşan ve çamaşırlara yerleşen sıcak ütü kokusunu andıran bir kokunun varlığı, ikincisi ise kıyafetlerin makineden kırışı kırış çıkıyor olması.

Kurutucu kokusu ortadan nasıl kalkar?

Öncelikle kurutma makinenizi iyice temizleyin. Kıyafet iplerinin biriktiği bölümü elektrik süpürgesiyle çekmek işinizi fazlasıyla yarayacaktır. Arzu ettiğiniz ir esansiyel yağı mikrofiber bir beze damlatın. 5-6 damla yağ damlattığınız bezi çamaşırlardan önce makineye atın. Ardından çamaşırları yerleştirip, çalıştırma düğmesine basın. Kurutma işleminin ardından çamaşırlarınızın kokusu sizi bir hayli mutlu edecektir.

Kırışma derdine son

Kurutma makinesinden çamaşırlarınızın ütülü gibi çıkmasını ister misiniz? Bunu için yapmanız gereken çamaşırları makineye yerleştirdikten sonra makinenin içerisine 2-3 adet buz küpü eklemek. Makineye yerleştirdiğiniz buz küpleri kırışıklık sorununa çare olacaktır.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 09:14

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Mayıs 2019