Kurtulmuş, Halid Meşal ile görüştü! "İsrail, Türkiye'ye operasyon yapmaya çalışıyor"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "Gazze bombalamaları sırasında Anadolu Ajansı'nın bombalanması da tabii ki tesadüfi değildir. İsrail’in işlediği insanlık suçlarını dünyaya duyurulmasında rahatsızlık duymuşlardır." dedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 00:41
Kurtulmuş, Halid Meşal ile görüştü! "İsrail, Türkiye'ye operasyon yapmaya çalışıyor"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş"Gazze bombalamaları sırasında Anadolu Ajansı’nın bombalanması da tabii ki tesadüfi değildir. İsrail’in işlediği insanlık suçlarını dünyaya duyurulmasında rahatsızlık duymuşlardır." dedi.

Kurtulmuş, Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'i kabul etti.

"Filistin davasını ve Filistin’i yok edemeyecekler"

Eyüpsultan Belediye binasındaki kabulde Kurtulmuş, Meşal ve arkadaşlarını Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bugün Eyüpsultan’da Filistin Dostluk Grubu’nun milletvekillerimizle birlikte yapacağı bir toplantı var, o toplantıya teşrif ettiler. Filistin davasının bizim için hayati bir mesele olduğunu hatırlatmaya bile gerek yok. Bütün dünya Filistin davasına sırtını dönse bile biz sırtımızı dönmeyeceğiz. Çünkü Filistin davası hem Filistin’in özgürlüğüne sahip çıkmaktır hem İslam ümmetinin geleceğine sahip çıkmaktır, aynı zamanda da dünya barışının temin edilmesi için önemli bir meseledir. Maalesef son zamanlarda Siyonist rejimin saldırılarını arttırmasını büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz. Üzüldüğümüz konu şudur; İslam dünyası da, dünyanın birçok ülkesi bu saldırılar karşısında ciddi bir sessizlik içerisindedir. İslam dünyasını bu kadar dağınık görmüşken Siyonist rejim de son vuruşu yapmak istiyor. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar Filistin davasını ve Filistin’i yok edemeyecekler. Son olarak Gazze bombalamaları sırasında Anadolu Ajansı’nın bombalanması da tabii ki tesadüfi değildir. İsrail’in işlediği insanlık suçlarını dünyaya duyurulmasında rahatsızlık duymuşlardır. Anadolu Ajansı bu anlamda, insan hakları ve uluslararası hukukun kendisine vermiş olduğu bütün imkanları kullanarak Gazze’deki insanlık suçlarını dünyaya anlatmaya devam edecektir."

Numan Kurtulmuş, "Yüzyılın Anlaşması" konusuna değinirken, "ABD bu 'Yüzyılın Anlaşması'nı henüz beyan etmedi. Medya kanalıyla bunu sızdırıyorlar ve insanları bu fikre alıştırmaya çalışıyorlar. Kendilerine maalesef İslam dünyasında da yandaş bulmaya çalışıyorlar. Bu anlaşmayı hangi devlet kabul ederse etsin İslam dünyasındaki hiçbir halk kabul etmeyecektir." dedi.

"Türkiye sadece Türkler için değil tüm İslam dünyası için önemli"

Eski Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal de kabulünden dolayı Kurtulmuş'a teşekkür ederek, Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye'nin sadece Türkler için değil, tüm İslam dünyası için de önemli bir ülke olduğunu belirten Meşal, "Son birkaç gün içerisinde sizlerin de takip ettiği gibi, özellikle Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki ofisi bombalandı. Bu aslında sembolik bir şeydi. Ama sizin varlığınızdan, Siyonist güçler gerçekten rahatsız. Ama ben cenabıhaktan temenni ederim ki sizin bu gücünüzü daha da arttırır ve sizin bu aranızdaki problemlerin izale edilmesi için de bütün Müslümanlara güç-kuvvet verir. Siz sadece kendiniz için değil bizim için de varlık sebebisiniz." ifadelerini kullandı.

"İsrail, Türkiye’ye operasyon yapmaya çalışıyor"

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin ramazan sonunda açıklaması beklenen "Yüzyılın Anlaşması" konusuna da değinen Meşal, şöyle konuştu:

"İsrail’in yaptığı bu saldırılar aslında Filistinlileri 'Yüzyılın Anlaşması' denilen şeye razı etmek ve Filistin davasını tasfiye etmek. Siyonist güçler birtakım adımlar atıyor ve bazı ülkeleri yanına almaya çalışıyor ve Türkiye’nin tutumundan rahatsız olduğu için Türkiye’ye bu şekilde operasyon yapmaya çalışıyor. Bizim Anadolu Ajansı’ndan beklentimiz şudur; şu anda Filistin’de yapılan bir sürü zulmün dünyaya duyurulması ve özellikle Siyonist güçlerin siyasetteki projesini de insanlara anlatması gerekir ki insanlar bu konuda biraz daha bilinçlensin. Hangi devlet bu anlaşmayı kabul ederse etsin biz Filistinli tüm gruplar tek yürek buna karşı direneceğiz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 00:41

YORUM YAZ

 • AYH88N ERG88N8Z EMWETAYH88N ERG88N8Z EMWET1 ay önce
  ABD VE ONUN ŞAHİN GEÇİNEN GÜÇ PARONOYAKLARI VE YAHUDI DEVLETININ SAKILERI KORFEZDEKI GÜÇLER DENGESINE ETKI EDEREK İRAN IN IPEK YOLU UZERINDE VE HÜRMÜZ BOĞAZINDA GÜÇ SAHIBI OLMASINI ISTEMIYORLAR TÜRKIYE BU DENKLEME KE DI MENFATLERI DOĞRULTUSUNDA ETKI EDEREK BARIŞÇI KIMLIGINI HERZAMAN KORUMASINI BILMISTIR.BU ACIDAN SIRA DENKLEMINDE KENDI HASSASIYETLERINI KORUMASINI ÇOK ISI BILIR. KIMSE ENDISE ETMESIN.BUNDA YAHUDI DEVLETININ ABD ADINA ORTADOĞUDA USLENECEGI JANDARMA ROLÜNÜN ETKILENMESININ ROLUDE ETKEN FAKTÖR.BU BAĞLAMDA ÖNEM KAZANAN IPEK YOLU TICARTI VE ONUN UZERINDEKI DEVLETLERDEN ÇIN VE IRAN GELISMISMISLIK VE ASKERI TEKNOLOJI ACISINDANABD VE YAHUDI ISRAIL MENFAT.ERI IŞIN TEHTID ICERMEKTE OLUP EGOLARINDA VE DERIN DEVLET ANLAYIŞLARINDANE SEKILDE OLURSA OLSUN BERTARAF ICERMEKTEDIR.ABD CIN E VE IRAN A UYGULADIĞI TICARET SAVASLARININI AMACI DA ZATEN BU BERTARAF AŞAMASININ ILK ADIMLARIDIR KI ...GERISINI DÜNYA BARIŞIVEINSANLIK ADINA...HUSRANDANDA OTEDIR. ABD VE DÜNYA BU ŞAHINLERİN TÜYLERINI YOLUCU SIYASET IZLEYIP BERTARF ETMESE INSANLIĞI BEKLEYEN HAZIN SON KAÇINILMAZDIR. ÇÜNKÜ TICARET SAVAŞLARIYLA PANDORONUN KUTUSU AÇILMIŞTIR ARTIK.
 • robin wiilliamsrobin wiilliams1 ay önce
  sunlarin eline sadece10-15tanksavar ile ucasavar roketleri gecse, dört günde bitirler ahudi ordusunu... ama soru nasil teslim edilebilinir, o yüzden korkularindan filistine sokulmak istenen herseyi 40 kontroldan geciriyorlar. karadanda denizdende..... malesef. ..... ama bir gün.
 • kuntakintekuntakinte1 ay önce
  çok zekisin billa be başkan yardımcımız kurtulmuşnasılda bildin israilin bize operasyon yapmaya çalıştığını başka ne yapabilirsin sen ona bak bunu dağdaki kuş bile yüz yıllardır biliyo güldürmeyin beni irrite etmeyin beni bana bilmediğim şeyler söyle
 • KamilKamil1 ay önce
  Allah sizi daima istikametli olarak başımızdan eksik etmesin.Amin
 • ejdadın torunuejdadın torunu1 ay önce
  Bizde zaten öyle bir hata yapmasını bekliyoruz. ABD'ye güveniyor pis yaratıklar. Zaten ölümleri yaklaştı pisliklerin çok yakın. Rabbim inşaalh İsrail ve Amerikayı biz yok ederiz. Nasip et
 • Hanzo.Hanzo.1 ay önce
  coca cola içenler burger king mcdonalds zıkımlananlar. O bombalarda katkınız var.
 • HaticeHatice1 ay önce
  Zaten kafirler bizimle savasa girmekle neyi kaybettiklerini gorecekler insallah hadislerde soylendigi uzere turk askeriyle birebir savasa giren israilin yani siyonistlerin ahir zamanda dunyadan silinmesi demektir zaten son zamanlarda bayagi kasiniyorlar bunlar kendi sonlarini kendileri hazirliyor bu kafirler taseronlarinin hep basarisiz oldugunu gormuyorlarmi ellerinden gelse tum muslumanlari bu dunyadan silmek istiyorlar bunada allah musaade etmiyor
 • dogrucu davutdogrucu davut1 ay önce
  İsrail sizin dost ve muttefikiniz degilmiydi ya daha 2017 de reis acmadimi coca cola fabrikasını, israil basbakani israilin başkenti kuduse hos geldiniz dedigi gun reise gülüşü hala gözümüzün önünde

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019