Kur'an istismarcısının maskesi düştü

Göreve Kur’an-ı Kerim’e el basarak başlayan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, önce muhacirlere verilen aşı kesti, sonra da aralarında engellilerin de bulunduğu 100’e yakın personeli işten çıkardı.

25 Nisan 2019 Perşembe 09:46

31 Mart Mahalli ve Yerel seçimlerinde hiçbir işçinin işten çıkarılmayacağını, işçilere dağıttığı noter tasdikli vaatle duyuran CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir haftalık çalışma sonrası belediyede işçi kıyımı yapmıştı. CHP'den Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, Kur’an-ı Kerim’e el basıp, bayrağı öptükten sonra yemin ederek görevine başlamıştı. Göreve gelmesinin ardından işten çıkarılan 97 taşeron işçi, Hizmet-İş Sendikası temsilcileri ile Demokrasi Meydanı'nda bulunan belediye binasının önünde bir araya geldi. Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, işten çıkarmalara son verilmesini istedi.

Özdemir, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nden sonra CHP'ye geçen Bolu Belediyesi'nde üyelerine yönelik baskıların artarak devam ettiğini savunarak, "Baskılar, artarak tahammül boyutunu aşmış durumdadır. 1 Nisan'da dolaylı baskılarla başlayan emek düşmanlığı yıllardır büro personeli ve zabıta olarak çalışan emekçilerin park ve bahçelere gönderilmesiyle devam etmiş. Bu durum, biri engelli 100'e yakın arkadaşımızın iş akitlerinin feshedilmesiyle sürdürülmektedir. Bir arkadaşımız işini kaybetmenin acısıyla 2 çocuğunu ve eşini geride bırakarak intihar teşebbüsünde bulundu. Daha kaç emekçi işten atılacak, daha kaç kişi canına kıymaya kalkacak bilmiyoruz ama görülen bir gerçek var ki Bolu'da çok ailenin yuvası dağılacak" dedi.

Noter huzurunda taahhüt etmişti

Özdemir, Belediye Başkanı Özcan'ın işçileri işten çıkarmayacağını ve keyfi yer değiştirme yapmayacağını noter huzurunda taahhüt ettiğini hatırlatarak, "Daha sonra tarih belirterek 'Bunu bu tarih için söylemiştim, ondan sonrası bunu bağlamıyor' diye beyanatlar vermiştir. Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin ettiniz, sizden sözünüzü tutmanızı bekliyoruz. Şimdi herkes sizin emriniz altında çalışanlara yaptığınız zulümden bahsediyor. Belediye bütçesini bahane göstererek işçilere zulmetmek, akıl kârı değil. İşçilerimizin çoğu farklı sendikalara üye yapılmıştır. Bu arkadaşlarımız tehditle baskıyla diğer sendikaya üye yapılmıştır. Peki şimdi soruyorum; diğer sendika nerede? Sırf işçileri işten attırmak için mi üye yaptınız diye kendilerine sormak istiyorum" diye konuştu. Uyarı amaçlı oturma eylemi yaptıklarını dile getiren Özdemir, "Bu insanların ekmeğiyle oynamayın diyoruz. Devam ederlerse burada çadır da kuracağız. Her türlü eylemi de yapacağız. Gelin bu zulme son verin. İnsanları ekmeğinden, aşından etmeyin. İnsanları işten çıkartarak tasarruf yapamazsınız" ifadelerini kullandı. İşten çıkarılan işçiler de haksız yere işten çıkartıldıklarını söyleyerek, işlerine geri dönmek için yetkililerden yardım beklediklerini ve haklarını alabilmek için mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini kaydetti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 09:46

YORUM YAZ

 • İstanbulİstanbul1 ay önce
  Ben bir hdpli olarak söylüyorum Kemalistler 7defa boy abdesti alıp 7defa Kur'an-ı Kerim elbasip yemin etse ben inanmam Bolulu saf temiz kalpli inançlı kardeşim sende inanma işsiz böyle kalırsın
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  İçişleri bakanı bu ırkçı faşist Arap ve ıslam düşmanı haini görevinden alınsın.Avrupada bunun gibi bir ırkçı faşist orada yaşayan Türkiye halkına aynı şeyi yaparsa ne diyeceğiz.
 • akifakif1 ay önce
  Kur'an'ı öperken insanın suratı bir karış olur mu hiç? Sevgili dostlar inanmazsanız bir de siz bakın bakalım. Beyefendinin suratı nasıl şekil almış.?
 • Alkan Alkan 1 ay önce
  BEN HERZAMAN SÖYLÜYORUM BU HAINLER SEREFSIZLER HAIN ISMET INÖNÜNÜN TOHUMLARI KALINTILARI BUNLAR .....BU DINSIZLERDE NE DIN NE IMAN NEDE KAREKTER VAR HAIN ISMET INÖNÜ NASIL BIR DIN KURAN MÜSLÜMAN CAMI IMAM HATIP DÜSMANLARI IDIYSE BU SEREFSIZLERDE AYNISI........ DEGISEN HIÇ BIR SEY YOK VE DEGISMEZLERDE BU CHP LILER ATATÜRKCÜYÜZ DIYE GEÇINIRLER OYSA ATATÜRKÜ KULLANARAK OY AVCILIGI YAPIYORLAR BUNLAR HER ZAMAN TÜRKIYE DÜSMANLARI IDIYDILER TA HAIN ISMET INÖNÜNÜN ZAMANINDAN BERI BU GÜN DE TÜRKIYE DÜSMANLARI ...BU GÜNDE HAINLERÇÜNKI BU ADILER... MÜSLÜMAN KURAN BAS ÖRTÜSÜ DÜSMANLARI PARAMIZDAN ATATÜRKÜ KALDIRIP HAIN BEYNAMAZ SAPIK ISMET INÖNÜ KENDI RESMINI BASTIRMISTIR PARALARIN ÜSTÜNE ÇÜNKI BIR KERE O MÜBAREK KURANI ÖPMEKLE BIRILERINI VE INANALARI MÜSLÜMANLARI KANDIRACAGINIZANNEDIYOR CENABET BUNAK SAPIK KAREKTERSIZ HIRSIZLAR HORTUMCULAR ULAN SEN KIMIN AKLIYLA DALGA GEÇIYORSUN INEK TERÖRISTLER SENIN ATAN ISMET INÖNÜ BILE SIZLERINGIBI YANI BU GÜNKI CHP GIBI IKI YÜZLÜLÜK YAPIP SEÇMENLERIN OYUNU ALABILMEK IÇIN DÖNEKLIK YAPIP SAHTEKARLIK YAPMAMISTIR ULAN TERÖRISTLER ISMET INÖNÜ NEYSE OLDUGU GIBI GÖRÜNEN BIRIYDI SIZLERIN GIBI FISTAN GIYIP GEZMEZDI PUSTLAR SIZ...ZATEN TERÖRIST OYLARIYLA GELDINIZ VE BAZI SOLCUYUM DIYE GEZINEN AKILLARINI SATMISLARIN OYLARIYLADÜRÜST CHPLI SEÇMENLERDEN OY ALAMAMIS SINIZ DIR BIRAKIN BU HIKAYELERI YA OLDUNUZ GIBI YADA GÖRÜNDÜNÜZ GIBI DAVRANIN PISLIK SEFILLER TÜRKIYE DÜSMANLARI EZAN VE CAMI BAS ÖRTÜSÜ DÜSMANLARI SIZI INAÇSIZLAR TERÖRISTLER
 • maraşlımaraşlı1 ay önce
  Olay görünüşte zorbalık ama birde işin hakikat tarafı var. Oy uğruna işe alınıp haksız yere maaş ol , bu kul hakkına girmesin , ama işten atılınca feryadı figan, Allah için herkes biliyorki belediyeler partilerin çiftliği , herkes adamını dolduruyor Allahtan korkmadan ,
 • hüs coşhüs coş1 ay önce
  tevratınan kuranı kerimi karıştırmş.bu ülkeye takiyyeyigetiren chp dir. seçimden seçime kuranı kerimi. camilerii inançlı insanları severler. (tıpkı maremin cuma namazına gittiği gibi. maremde cami ile meyhaneyi karıştırmıştı. seçim bitti marem camiyi terk etti.) seçimden sonra söverler. her fırsatta döverler. şimdi bolu beyinin sövme ve dövme zamanı

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019