• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kukla Selman’a nasihat ettiği için tutuklanan Sefer el-Havali’den mektup var!

Suudi Arabistan’da, kukla rejim tarafından zindana atılan ülkenin ulemasından Safer Bin Abdurrahman El'Havali El Ğamdi, yaşadıklarını duygularını döktüğü bir mektupla dile getirdi.

Yeniakit Publisher
2019-11-20 12:23:00 -
Kukla Selman’a nasihat ettiği için tutuklanan Sefer el-Havali’den mektup var!

 yeniakit.com.tr 

Suudi Arabistan’da, ABD kuklası rejim tarafından zindana atılan ülkenin önemli alimlerindne Sefer el-Havali, yaşadıklarını kaleme aldığı bir mektupla dile getirdi. Ülkede hukuka aykırı bir şekilde tutuklananların hayat hikayesini paylaşan “Tutuklu Vatandaşlar” adlı platform, el-Havali’nin mektubunu yayınladı.

Mektubunda, "Adım Sefer El-Havali ve yaşım 70'in eşiğinde. Yıllardır zindan yatağında uyuyorum. Tüm bunlar, öğütlerimin karşılığı ve reddetmelerimin cüretkârlığıdır." diyen El-Havali, “Hikâyenin başı neydi? Geçmişin 90'lı yıllarıydı. Bir reddiye sundum ve onun için zamanın en cüretkâr olanı dediler. O reddiyede, Amerikan güçlerinin ülkemizdeki varlığını üstelik ‘Körfez Savaşı'na yardım iddiasıyla’ kabul etmeyişimdir. Bu kabullenmeyişim karar sahiplerine karşı bir tehdit içermiyordu. Bilakis tek derdim vatanımın maslahatıydı. Şüphesiz ki ilerde görünen bir tehlikeye dikkat çekmek istemiştim. Bunun karşılığı da ilk defa tutuklanmamdı.” dedi.

"İslam ruhunu yenilemek için çalıştım"

El-Havali, mektubunda "İslami bir uyanış tesis edenlerdendim. Ülkenin gençlerinin derinliklerinde hakiki bir İslam ruhunu yenilemek için kalemimle aşırılığa karşı savaşmak için ve laikliği ifşa etmek için ve batının emellerini ortaya dökmek için, israil ve türevlerine karşı insanları uyarmak için çalıştım. Fakat bedenimin direnci birden zayıf düşmeye başladı. 2005 yılının ortalarında beyin felcine yakalandım. Karın boşluğumda sancılar hiç eksik olmadı. Böbreğimde sorunlar baş göstermeye başladı. Ve tüm bedenim…" ifadelerini kullandı.

"Hasta yatağımda tutukladılar"

El-Havali, ifadelerini şöyle sürdürdü:

"Elim biraz iyileşti. Bu esnada tarihe bir destan yazmaya karar verdim. Adını, ‘Müslümanlar ve Batı Medeniyeti’ koydum. Bu kitapta kralın ailesine nasihatlerde bulundum. Ayrıca âlimler heyetine ve tüm meşayihlere tavsiyelerde bulundum. Bu kitabım 2018 yılında yayınlandı. Karar sahipleri almaları gereken dersi fark etmeyecek olacak ki beni hasta yatağımda tutukladılar. Ellerim ve ayaklarımı kelepçelediler. Bana ilaç vermediler, ağrı kesici dahi vermediler. Benimle birlikte kardeşim ve oğullarımı da tutukladılar. Nasihat ve konuşmanın suçu... Tek suçları benim sevdiklerim olmaları. Beni tüm susturma çabalarına rağmen yakında kendilerine döneceğim sevdiklerim."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

orhan inan

HALA YANLIŞLARINA SON HIZLA DEVAM EDİYORLAR.GİTTİKÇE DAHA ÇOK ARSIZLAŞIYORLAR.
 • Yanıtla

cahil ekrem

ZALİMLER İÇİN CEHENNEM VAR
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23