Küçük alanları değerlendirme yöntemleri

Evlerin kusursuz döşenebilmesi için tam kare şeklinde olması ya da büyük metrekarelere sahip olması gerekmez. Bu tip bir alana sahip olmasanız bile akıllı çözümler üreterek evinizin her köşesini kullanılır hale getirmek sizin elinizde.

17 Mayıs 2018 Perşembe 19:17
Küçük alanları değerlendirme yöntemleri

Küçük ama gözünüze batan ve mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğünüz alanlar için modüler mobilya adını verdiğimiz koltuk ya da kanepelerden tercih edebilirsiniz. İlginç tasarıma sahip bu ürünler sahip oldukları cazip öçlülerle hemen her mekana uyum sağlamaktadır.

Merdiven altındaki biçimsiz duvarı kırdırarak atıl gibi duran bu alanı ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz kapıyla kapatıp isterseniz duvar kağıdı kaplayarak duvarmış hissi yaratmanız mümkün.

Eğer merdiven altınız duvar örülü değil de boş alan şeklinde bırakılmışsa burası da tam bir şifonyer yeri yapılabilir. Sonrasında isteğinize bağlı olarak havlularınızı, çarşaflarınızı ya da mevsim dışı kıyafetlerinizi depolayabilirsiniz.

Merdiven altına modern sandıklardan koyarak hem dekoratif bir nesne kullanmış ve tasarıma katkıda bulunmuş olursunuz, hem de işlevsel yönüyle birçok eşyanızı saklayabilirsiniz.

Dar alanlar için en uygun eşya konsollardır. Bu sayede diğer eşyalarınız için daha geniş alan elinizde kalmış olur.

Dar alanlarda televizyon dolabıyla yerden kaybetmeyin. Bunun yerine televizyonu duvara monte ederek yerden kazanmış olursunuz.

Yaşam alanları dar olanlar her daim alternatif üreterek yerden kazanmaya çalışırlar. Eğer kitaplığınız için ekstradan bir yer ayırmak istemiyorsanız kapıların üzerine monte edilen modüler kitaplıkları mutlaka görmelisiniz

 

 

Nasılkolay.com'dan alınmıştır.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 19:17

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ocak 2019