• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kritik görüşmesi öncesi Rusya'dan Türkiye açıklaması: Böyle bir izni vermeye yetkili değiliz

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye'nin Suriye'de kalıp kalmamasına ilişkin kendilerinin söz sahibi olmadığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-10-22 13:15:00 -
Kritik görüşmesi öncesi Rusya'dan Türkiye açıklaması: Böyle bir izni vermeye yetkili değiliz

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türk güçlerinin Suriye'de kalmasına izin verebilecek olanın, bu ülkenin meşru hükümeti olduğunu söyledi ve böyle bir şeyin iznini Rusya'nın veremeyeceğini belirtti.

Kremlin Sözcüsü Peskov ‘Rusya'nın, Türk askerlerinin Suriye'de kalmasına izin vermeye hazır olup olmadığı’ sorusu karşısında, "Türk güçlerinin Suriye topraklarında kalmasının ya da kalmamasının kararını Rus askerler alamaz, buna onlar izin veremez. Böyle bir şeye yalnızca, Suriye Arap Cumhuriyeti'nin meşru hükümeti izin verebilir" dedi.

Peskov'un söz konusu açıklaması, Rusya lideri Vladimir Putin ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Soçi'de gerçekleştireceği ve Suriye'nin kuzeyindeki durum için belirleyici olacağına inanılan görüşmelerinin hemen öncesine denk geliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

yavuz

Rusya bizimIe savaşmaya ne kadar cesaretIidir? Bakma şu anda Rusya ya yakınlaşmamıza! Bu çabaIarın zahmeti sırf ABD ye karşı stratejik bir mutabakat sağlamak içindir. Rusya dan tırstıımız için değiIdir. Gerekirse ABD iIe bir oIur, Rusya nın dediğine yine geImeyiz! Akdeniz hayaIıerini de suya gömmesinide biIiriz biz.
 • Yanıtla

yavuz

Rusya ya geIince Suriye yetkiIi öyIemi??? Akdeniz hayaIıerinizi orada boğmasını da biIiriz. sizden korkmuyoruz! tırstığımızı zannediyorsanız, sırf ABD ye karşı sanaI bir aIternatif stratejimizden başka bir amacımız yoktur. Onuda yanIış anIadınız. Başıadığınız Akdeniz hayaIıerinizi de bitirmesinide biIiriz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23