KPSS'deki 'Amerikan armudu' sorusu gündem oldu!

Sınavın ilk oturumunun tamamlanmasının ardından, Amerikan armudu sorusu sosyal medyanın gündemine oturdu.

14 Temmuz 2019 Pazar 19:03
KPSS'deki 'Amerikan armudu' sorusu gündem oldu!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (2019-KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavının Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu bugün gerçekleşti.

Saat 10.15'te başlayan sınav, 12.25'te sona erdi. Adaylar, KPSS yorumlarını Twitter üzerinden yaptı. Özellikle Amerikan armudu olarak da bilinen ve Alanya'da çok miktarda üretilen Avokado sorusu ön plana çıktı.

Amerikan armudunun diğer adı 

"Amerikan armudu olarak da bilinen meyvenin diğer adı nedir?" sorusu adeta sosyal medyanın gündemine oturdu. Şıklar arasında; kamkat, mango, avokado ve ejder meyvesi var. Doğru cevap; avokado olacak.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 19:03

YORUM YAZ

  • ErenEren4 gün önce
    Bu soruyu iptal etmek ve soru kitapçığına koyan gerzekleri kapı önüne koymak,tazminat cezası tatbik etmek caizdir.
  • FeritFerit4 gün önce
    Bu soruyu hazırlayanlar geri zekalılarınönde gidenleridirişte eyitimciye bak birde bizde yetişen öğrencilere bak bunlar Türkiyenin aynasıdır yazıklar olsun bu soruları hazırlayanlara aldığınız maaş sizlere haram olsun.
  • asimasim4 gün önce
    Ben olsam o şıkkı bilmeyeni memur yapardım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019