• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KPSS’de 'paralel devlet' parmağı mı var?

Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas KPSS skandalı ile iligili ilginç ve dikkat çeken noktalara bugünkü köşe yazısında parmak bastı. Barlas ''KPSS’de paralel devlet parmağı mı var?' sorusunu yöneltti.

Yeniakit Publisher
2022-08-06 11:29:00 -
KPSS’de 'paralel devlet' parmağı mı var?

Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas bugünkü 'KPSS’de paralel devlet parmağı mı var?' başlıklı köşe yazısında KPSS skandalına değindi. Barlas yazısında başlatılan soruşturma ile ilgili 'Bu soruşturmanın sonuçları, devletteki "paralel yapıların" temizliğinin ne seviyede olduğuna dair önemli işaretler de verecek. ' ifadelerine yer verdi İşte o yazı:

KPSS'deki sorunlar nedeniyle ÖSYM Başkanı'nın görevden alınmasının ardından başlayan gelişmeler, "paralel devlet" ve "FETÖ" kuşkularıyla derinleşiyor.

Önceki gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "sadece sınavların değil cemevi saldırısının da çok yönlü araştırılması, Balıklı Rum Hastanesi yangınının da provokasyon amaçlı olup olmadığının mutlak suretle ortaya çıkarılması" gerektiğini söyledi. Bunların toplumdaki güven ortamını sarsmayı amaçlayan eylemler olduğunu belirtti.

KPSS soruşturması genişleyerek devam ediyor. Başka yayınevlerinin de inceleneceği söylenirken iki dershaneye giden bazı öğrencilerin bütün soruları bildiği de iddia ediliyor. ÖSYM çalışanlarının banka hesapları da inceleniyor.

ÖSYM'de soruları seçenlerin niye o yayınevinin deneme sorularını aldığı çok önemli. Ama tembellik de olsa kötü niyet de olsa rezalet. Zaten suçlu kim olursa olsun Devlet Bahçeli'nin bahsettiği gibi amaç güvensizlik ortamının topluma saçılması.

Bereket Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve devlet doğru refleks gösterdi de ÖSYM Başkanı görevden alınıp Devlet Denetleme Kurulu devreye girdi.

Bu soruşturmanın sonuçları, devletteki "paralel yapıların" temizliğinin ne seviyede olduğuna dair önemli işaretler de verecek. Merakla bekliyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

haha

şaka gibi! dibine kadar yozlaşmış, her kademesine masonların, localıların, ajanların konuşlandığı bir rejimin başı her sıkıştığında "fetö mü la bu?" diye sorması çok komik yahu! bitmişiz, okeye dönüyoruz.

yakıcı

....olmadığı yer varmı ama ne olursa olsun alayının... o kadar
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23