• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Koronavirüs dünyayı sarıyor! Başbakan hastaneye kaldırıldı

Çin'den başlayarak Avrupa'da birçok ülkeye yayılan koronavirüs Slovakya'ya da sıçradı. Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini, AB zirvesine katıldıktan bir gün sonra koronavirüs şüphesiyle hastanede müşahede altına alındı.

2020-02-25 15:14:00 -
Koronavirüs dünyayı sarıyor! Başbakan hastaneye kaldırıldı

Çin‘in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyayı tehdit eden koronavirüsten (Covid-19) ölenlerin sayısı hızla artarken, Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini'nin koronavirüs şüphesiyle müşahede altına alındığı açıklandı. Slovak yetkililerin açıklamasına göre, Pellegrini, “solunum sorunları ve yüksek ateş” şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

O toplantıdaki herkes risk altında

Slovak yetkililer, Pellegrini’nin tüm dünyada büyük korkuya neden olan ve binlerce kişiyi hayattan koparan koronavirüs kaptığını doğrulamasa da karantina ihtimalinin doğru olduğunu vurguladı. Eğer koronavirüs pozitif çıkarsa, Başbakan’ın geçtiğimiz hafta katılım gösterdiği toplantıdaki herkes, virüs tehdidiyle karşı karşıya kalacak.

22 Şubat’ta hastaneye kaldırıldı

Slovak Başbakanı Peter Pellegrini, yüksek ateş ve solunum problemleriyle hastaneye yattı. Slovakya Başbakanı Peter Pellegrini 20-21 Şubat tarihleri arasında Brüksel’deki AB zirvesine katıldı. Zirvenin ardından ülkesine dönen Pellegrini, koronavirüs şüphesiyle 22 Şubat'ta hastaneye yatırıldı.

Slovakya Başbakanlık sözcüsü Patricia Macikova, “Sadece yüksek ateş ve grip nedeniyle hastanede ilaç tedavisi amacıyla müşahede altına alınmıştır. Coronavirüs’ü ile bir alakası yoktur.” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ÇİN BURDAN GEÇTİMİ GEÇECEKMİ YDİ

çin in değdiği yerlerde bilhasa vürüs çok dolaşıyo 
 • Yanıtla

Reis Hürdolaş

Artık galiba grip ve soğuk algınlığı da corona virüs diye tanımlanması bir psikolojik savaşın parçasıdır. Dünya bu corono-abd biyolojik virüsü için ciddi savaş vermeli. Kime mi? büyük firavun ABD’ye karşı
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı