Korkak Salih Müslüm'den küstah açıklama!

Türkiye’nin, hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarttığı terör örgütü YPG/PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslüm, Danimarka’da katıldığı bir panel sonrası Afrin'de devam eden harekat hakkında konuştu.

14 Mart 2018 Çarşamba 12:56
Korkak Salih Müslüm'den küstah açıklama!

İznews’in sorularını cevaplayan terörist elebaşı Müslim">Salih Müslim, Zeytin Dalı harekatında Rusya ve İran'ın büyük rolü olduğunu ve NATO'nun bu operasyonu durdurması gerektiğini söyledi.

Afrin'i işgal eden ve sivil halkı zorla silah alına alan terör örgütü YPG'nin eski eş başkanı Müslim">Salih Müslim, Türkiye'yi Afrin'in demografik yapısını değiştirmekle suçladı.

NATO VE AVRUPA ÜLKELERİNİ HEM SUÇLADI HEM YALVARDI

Müslim, Avrupa, ikinci bir mülteci krizinden korkuyor. Avrupa mültecilerle tehdit ediliyor. Bu gruplar için en uygun yer ise Afrin. Diledikleri gibi hareket edebilir ya da oradan başka ülkelere geçebilirler. Şu anda bulunduğumuz Danimarka, AB ve NATO ülkesidir. Türkiye, NATO’nun silahlarını kullanıyor. NATO Türkiye’ye dur diyebilir. Afrin’de yaşananları herkes görüyor" dedi.

Türkiye'nin Afrin operasyonunu durdurmak için Afrin'i rejime devredecekleri söyleyen  YPG'nin yalanını Müslim">Salih Müslim ortaya çıkardı. Müslim Afrin'in rejime devredilmesinin söz konusu olmadığını "Afrin'i ne Türkiye’ye ne de Rejim’e vermek gibi bir niyetimiz var" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 12:56

YORUM YAZ

  • EnginEngin9 ay önce
    Allah cezanı verecek müslim isminin hakkını vermedin teröristlik peşinde koştun bu dünyada
  • AbdoAbdo9 ay önce
    Afkur müslim köpeği

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018