• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

KK'dan demokrasiyi ayaklar altına alan sözler: Seçim bir kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasiyi ve sandığı hiçe sayan skandal açıklamalarda bulundu. "Seçim bir kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz" diyen Kılıçdaroğlu, ''Milleti açlığa, fukuralığa mahkûm eden sensin, o yüzden ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum'' ifadelerini kullanarak skandal sözlerini savundu.

Yeniakit Publisher
2021-01-12 15:43:00 -
KK'dan demokrasiyi ayaklar altına alan sözler: Seçim bir kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi (PM) öncesi yine skandal açıklamalarda bulundu.

"CHP olarak ne söylüyorsak yüzde 100 doğrudur, halkın nabzını birebir tutuyoruz. Kısır tartışmaların ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını herkesin çok iyi bilmesi lazım." diyen Kılıçdaroğlu demokrasiyi hiçe sayan sözler sarfetti.

"Seçim bir kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz" diyen Kılıçdaroğlu skandal niteliğindeki şu ifadeleri kullandı: Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan zat sözde cumhurbaşkanı dedim diye çok alınmış, Bremen Mızıkacıları gibi herkes saldırıyor.

Acaba bir yapay gündem oluşturabilir miyiz? Millete açlığa, fukuralığa mahkûm eden sensin, o yüzden ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum. Bir de tazminat davası 1 milyon liralık açmış, neyse teşekkür ederim, en azından bir paralık açmamış. Ben onun hakkında 1 paralık dava açıyorum, değeri o kadar çünkü.

Yemini edeceksin, o yemine sadık kaldığım sürece elbette ki 83 milyonun cumhurbaşkanısın, hiç kimse buna itiraz edemez. Milletin iradesine her zaman saygı duyuyoruz.

Milletin iradesine bir şey söylemek ne bana ne de partimize düşmez. Demokrasiyi bu ülkeye getiren bir parti olarak milletin iradesine saygı gösterdik, milletin seçtiği kişinin de millete saygı duyması lazım."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

memduh durucan

gelen bir darbe kalkışma girişiminin hazırlıklarıdır. bay kemal de verilen rolü oynuyor. bu adama derhal dersi verilmeli bence
 • Yanıtla

masat

15 temmuzda tayyip için inandığı degerler onu korumak adına insanlar canından dahi vazgeçerek büyük bir mücadele örneği sergiledi. k.k için kaç chp li canını ortaya koyabilir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23